1   up Сподели тази тема:    

Тема: как да си рутна телефона

Здравейте имам GT540 упгрейднат от 1,6 на 2,1 и искам да мога да шарвам 3G към Wifi то
теглил съм няколко програми и всички ми казват че телефона не е root
дайте ми съвет.
Или да си сменя версията от 2,1 на някаква по различна.

+   up

Android Реклами

2   up

Re: как да си рутна телефона

Погледни из някоя от темите за твоя телефон дали има програма за флашване и от там трябва да може да се рутне.

Последно редактирано от max (06 Aug 2011 21:19:05)

3   up

Дали е абсолюъно необходимо да се смени версията не знам, но като начало мога да ти препоръчам да пробваш програмата "z4root" от маркет-а. Би трябвало да свърши работа, но не мога да ти дам насоки как се ползва, защото никога не съм я виждал даже.  rofl_mini Ако не стане с нея, ще ти дам други варианти. smile

[WORK IN PROGRESS]
Фаилов хостинг: copy.com - 15+5GB начално пространство!! Виж тук!smile

4   up

TopGun написа:

Преди да започнете каквото и да е направете си back up и запомнете, че всичко, което правите е на ваша отговорност.

Ето как става руутването:
I вариант: z4root
някои потребители споделят, че работи, но аз лично не съм го тествал smile програмата е безвредна, най-лошото, което може да се случи, е да не руутне телефона. big_smile

II вариант - класиката:
1. сваляте архива (вътре си има всичко необходимо)
2. свързвате телефона в "USB Debugging Mode" и задължително махнете отметката на Mass Storage Only (външна памет) ако сте я поставяли
3. стартирате root.bat и чакате конзолата да изчезне и телефона се очаква да се рестартира.

http://www.androidbg.com/forum/topic329 … ps2sd.html

При други проблеми и въпроси - тук: http://www.androidbg.com/forum/topic109 … -post.html

Последно редактирано от TopGun (06 Aug 2011 22:36:27)

Google Nexus 7
Xiaomi Redmi 1S

5   up

благодаря за отговорите но нито единия не помогна тази програма е няма в маркета поне не с такова име z4root
по втория начин пак не стана да го рутна с файла .
самия фаил излиза не черен екран нещо прави набързо и изчезва в рамките на 5 секунди
но тел не се рестартира пробвах два три пъти аз да го рестартирам нищо ако нее дадена отметката не тръгва
дайте други идеи
а програмата която искам да ползвам Wireless Tether не работи казва че тел нее rooted

6   up

Драйвъри: http://www.mediafire.com/?dgm13zoff6z897k
http://dl.dropbox.com/u/11874963/androi … indows.zip

Google Nexus 7
Xiaomi Redmi 1S

7   up

За втория вариант на TopGun включил ли си USB Debugging? Без него няма да стане. Намира се в настройки->Applications->Development или в Настройки->Приложения->Разработка или нещо подобно, но на български ако си, не знам как се води. Пробвай да изтеглиш това. В него има обяснения и папка, в която се пуска "autorootapp2sd". Като се появи програмата, те пита за език - избираш '2' и ентър за английски, а после 'r' и ентър за руут. Надявам се с това да стане. Един съфорумец също имаше проблеми с руут-а и това му беше решението. Дано съм бил полезен. smile

[WORK IN PROGRESS]
Фаилов хостинг: copy.com - 15+5GB начално пространство!! Виж тук!smile

8   up

оправих се благодаря ползвах програмата z4root след като си свърши работата вкара един superuser и виждам че там се дава разрешение коя програма да има админ на мен лично ми трябваше да шарвам 3G към Wifi бачка перфектно .
Ако може да ми кажите как да си разделя картата или по точно да инсталирам на нея приложения че ми писна да ми казва няма дост. място .

9   up

напиши link2sd в търсачката и прочети в темата с такова име  tummenupp

LG G2                                   Мои приложения в Google Play
SE Xperia ACTIVE + NEXUS⁷| A101IT, GT540, iPod T 4G SOLD                                                           

10   up

При мен втория вариант сработи перфектно!!!!! lock  lock  lock  lock  lock  lock  lock  lock  lock  lock  lock

Samsung galaxy i 5500  Android 2.3.7  Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2