1   up Сподели тази тема:    

Тема: Прехвърляне на контакти от Нокиа на СГС2

Здравейте. Днес си купих СГС2 и веднага се ударих в греда. Нямам абослютно никакви контакти в телефона. Има ли някакъв лесен начин(без рут), да си ги прехвърля? Старият ми телефон е Нокиа 5700.

Samsung Galaxy S4

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Прехвърляне на контакти от Нокиа на СГС2

Слагаш СИМ картата в нокиата, влизаш в указателя маркираш всички номера и после им даваш копирай на СИМ картата. Така поне беше в една друга нокиа не помня модел.

HTC One Black

3   up

През Bluetooth - така ще ги получаваш със снимки, email адреси, рожденни дни и т.н., а през SIM картата - само име и номер...

Samsung I9505 Galaxy S4 White Frost 16GB [KitKat 4.4.2 - GNE8] + 32 GB Samsung microSDHC™ Class 10

4   up

Май не става така, един приятел се опита да ми прати от неговата нокиа и не стана.

HTC One Black

5   up

Благодаря много! Наистина с блутут става. Даже и снимките прехвърля!
Усещам, че ще стана редовен посетител на форума tummenupp

Samsung Galaxy S4

6   up

Привет.Някой има ли предтсва как да прехвърля контактите от Nokia E66 към Samsung Nexus S.Опитах да копирам всички контакти от Нокиата и да ги прехвъля чрез Bluetooth,но не позволява.

7   up

@new_line прехвърляй ги един по един ще стане 100%.

Samsung I9505 Galaxy S4 White Frost 16GB [KitKat 4.4.2 - GNE8] + 32 GB Samsung microSDHC™ Class 10

8   up

Най-лесния начин се оказа,да ги прехвърля на празна сим карта и от нея на nexus-a:)

9   up

Варианти много, най-вече зависи от "другия" телефон. Някои дървета нямат опции за местене на контактите.

10   up

Здравейте аз имам същия проблем с галакси с 2 съм. Интересува ме пращането по блутут понеже и двата телефона са кодирани от сони К800 към галакси с 2 ги праща в някв формат vcf някой ще може ли да помогне по нататък кво се прави

11   up

Влизаш в Contacts - там трябва из менютата да има Import from SD card и намираш файла. Телефона сам ще се оправи после.

12   up

Не знам до колко е коректно да препращам към други форуми?

http://www.androidBG-bg.com/archive/ind … 31985.html

П.с. Ако противоречи на правилата - няма проблем мнението ми да се изтрите

Cry "HAVOC!!!" and let slip the dogs of war
S2, NOTE2, IPAD3, IPhone5 /Всичките са тояги/

13   up

През PC Suite експорт към CSV и след това импорт през gmail.
Отнема не повече от 2 минути smile

14   up

benx написа:

Здравейте аз имам същия проблем с галакси с 2 съм. Интересува ме пращането по блутут понеже и двата телефона са кодирани от сони К800 към галакси с 2 ги праща в някв формат vcf някой ще може ли да помогне по нататък кво се прави

На K800 правиш това:

Меню > Контакти > "заставаш" над който и да е контакт и щракаш Още > Опции > Разширени > Изпр. всички конт. > Чрез Bluetooth

На Galaxy S2 правиш следното:

Настройки > Мрежа и безжична връзка > Настройки на Bluetooth > Видим

В момента, когато прехвърлянето започне - ще получаваш директно контактите в телефонния указател без нужда да щракаш каквото и да е по телефона!
При мен имаше проблем с кирилицата на някои контакти, но после си ги редактирах от телефона както трябва.

15   up

benx написа:

На мен от SE w710 ми прехвърля в vcf формат само контактите които са със снимка, махнах им снимките и прехвърли и тях без проблем.

Samsung Galaxy SIV, Acer Iconia Tab A511, Samsung Galaxy SIII

16   up

Здравейте колеги и аз да попитам за моя случай smile Как да прехвърля  контактите от Nokia N8 към Motorola Moto G при условие че на моторолата няма слот за карта и сим картите са различни(микро и мини) има ли вариант щото заега се сещам за само за лист и химикал което ще е голяма агония  butter

Hiroshima - 45, Chernobil - 86, Windows - 95 ...

17   up

Можеш да ги извлечеш в *.vcf и си ги прикачи в Gmail > Контакти, а като си влезеш в акаунта те ще излязат в моторолата.

18   up

centur написа:

Можеш да ги извлечеш в *.vcf и си ги прикачи в Gmail > Контакти, а като си влезеш в акаунта те ще излязат в моторолата.

Колега би ли ми описал малко по подробно как да ги направя vcf защото въобще не съм запознат?

19   up

С NOKIA Suite от опция Контакти избираш Експорт избираш и място на твоето РС, където да се случи това. След това отваряш Google Contacts през браузъра и даваш импорт на вече експортираните контакти. След това от телефона се логваш в Google акаунта и всичко е готово!

Xiaomi RedMi Note 4.2.2  &  Acer Iconia A1-810 4.4.2

20   up

Мерси много за помощта! Оправих нещата!  big_smile

Последно редактирано от shadee (16 Feb 2014 13:50:26)