1   up Сподели тази тема:    

Тема: ОМНИАКОМ: Сервиз на Самсунг - 95% Позитивно мнение

Здравейте,

Наскоро имах проблем с телефона - отказваше да се зареди докрай, мислеше си, че кабела е включен, дори когато не беше и тн.
Занесох го в Омниаком сервиз на Самсунг в Младост 1. Това беше на 15 Септември.

Давам го на мацката на рецепцията при което тя натиска копчето за изключване, и и се показва разширеното меню на Litening Rom-a. Тя подскача, носи го на друга колeжка и казва: какво да го правим този телефон, руутнат е?

Нейната колежка казва:

-Има ли си гаранция и всичките документи наред ли са?
-Има.
-Ами приемай го, тогава!

Да уточня, че имам Къстъм Ром номер = 7.

След няколко дена се обаждам да проверя какво става при което ми казаха, че имам проблем с УСБ порта и трябва да бъде сменен. Обаче частта трябва да се поръча и се чака 5 работни дни.

Днес си го получих, като нов!

Заключение: доста съм доволен от този сервиз и затова реших да пусна темата, ако има нужда някой колега да си носи машинката там. Това, което ме разочарова, е че бяха обещали да се обадят, когато е готов (бил е готов още на 29ти), но не го направиха, както и това, че се забавиха доста време (но пък имаше празници).

Поздрави!

Последно редактирано от surr3a1 (04 Oct 2011 00:02:31)

Вече съм с iphone4, АндроидОС е жестока смешка... за жалост...

+   up

Android Реклами

2   up

Re: ОМНИАКОМ: Сервиз на Самсунг - 95% Позитивно мнение

Късметлия - хем руутнат (отпада гаранцията), хем си го мокрил (пак отпада). Браво и на "монтьора".
tummenupp  tummenupp

3   up

Аз моя го дадох в магазин на вивател да го носят към същия сервиз. Изрично ми казаха, че лично ако го занеса няма да ми го приемат.

На теб как ти го приеха?

Имаш ли телефонен номер на който мога да проверявам докъде е ремонта?

мерси

4   up

Усещаш ли,че правиш много кофти услуга на техника и като цяло на служителите там.Хората са ти направили компромис а ти направо ги издъни.Можеше да не уточняваш подробности а просто да кажеш,че са направили по-вече от колкото очакваш.Кирията за теб бърка в джоба на някой друг-най-вероятно техният шеф.Освен това сега им засили всички тарикати с намокрени,ударени или други около гаранционни проблеми с телефоните.Иначе замисълът ти е добър,но им правиш меча услуга.Аз бих те посъветвал да поредактираш малко подробностите в поста си.Просто имам приятел в такъв сервиз и знам,че трябва да се внимава пред кого и за какво да го хваля.

Galaxy S4 нов за 720лв. http://www.androidbg.com/forum/post1002 … l#p1002225
Вече скочих на King Note The 3th

5   up

@propov нищо толкова не е казал, че да си променя поста. По скоро е много добра реклама и не съм съгласен, че който и да е от сервиза ще се засегне. Добрите сервизи, за ауторизираните на Самсунг имам впредвид, винаги работят много коректно, не значи че може да ги правиш на маймуни, но влизат телефони с по 400 флаша и се ремонтирват без проблеми. Сега ако в случаят си потрошил телефона и желаеш да ти го отремонтират гратис, ами няма да стане.

едит: а историята, че е намокрен USB порта и не зарежда до край батерията не го вярвам и чудо да стане. Невъзможно е с дефектен USB порт да се зарежда батерията само до определен %, USB порта не контролира заряда, нито времето, нито процентите.

Последно редактирано от Mitku (03 Oct 2011 23:18:46)

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума

6   up

Гледай сега какво стана...
Хората ми казаха, че телефона се държи така все едно е мокрен. Аз им обясних, че определено не съм го мокрил, но бях командировка, на много влажно място - 70% влажност, и това би могло да е спомогнало.
Според мен са видяли, че телефона не е мокрен наистина, а само порта е бил оксидиран или нещо подобно, та затова се съгласиха да ми го ремонтират по този начин.

Относно самия проблем, ето тук ми е темата:

http://www.androidbg.com/forum/topic173 … vilno.html

Последно редактирано от surr3a1 (04 Oct 2011 00:11:19)

7   up

Моля за контакти на сервиза, за всеки случай smile

@propov - и ти може да редактиращ мнението така, че да не обясняваш че е мокр**. Колегата @surr3a1 го направи вече. После и аз редактирам моя и готово - телефонът никога не е бил мокр**.

Моторола Майлстоун G.O.T 2.2.1 CM 6.1.1 -> Galaxy S2 Stock -> Galaxy S3 Stock -> Galaxy S4 Stock
Samsung Galaxy Tab -> Asus Transformer Pad TF 300

8   up

ОМНИАКОМ ООД

телефон: 02 9740361

9   up

Не ходете при мошениците в ОМНИАКОМ.Оставих моторола дефай мини за ремонт на тъчскрийн(смяна).Върнаха ми го със следи от отверка по корпуса около тъча, който пък е залепен накриво.Отдолу в ляво надига не са почистили старото лепило.Като отидох да го взимам учтиво ме помолиха да се подпиша и да си платя ремонта.След това ми дадоха телефона.Попитах ся кво прайм.Еми вие така сте ни го оставил господине.Служителката на която го оставих преди два дни взе да ми обяснява че при смяната не може да остават точно такива следи и вината си била моя.Попитах я не я ли е срам да ме лъже в очите при положение че преди два дни и оставих телефона без драскотина и тя го видя много добре.Отвърна:Не не ме срам и се скри.Теглих им по една и си отидох.Просто не ходете там нищо че са гаранционен сервиз.Иначе ми взеха 60лв.Оставих го на 11.03 взех го днес.Много бързо и ефтино чупят.Добре че не останах да се разправям повече че са сигурно щях да съм в ареста.

пп.Тъча се счупи от пръснало по него от заварка.Малка точица прогорила работните дрехи и калъфа.Телефона не е изпускан никога и нямаше драскотина.

10   up

Звъннах в омнияком за спукан тъч на самсунг р3100 таб 2. Оказа се според тях че самсунг предлагали тъча само с дисплей и ремонта отива на 300 лева. Днес си поръчах от ибей оригинален тъч на самсунг за 22 евро. Изводите оставям на вас.

11   up

След като бъде монтиран говори да не се окаже екран от реплика кой  да не пасне даже. Цената за екран на таблета дори за ибей е прекалено ниска.

Google Nexus 5 Black 16GB - 4.4.2 Stock                  Sony SBH80 Headsets
SONY Xperia Tablet Z - 4.3 Stock

12   up

Той така или иначе има вероятност 99.99% да счупи дисплея и ремонта ще му излезе тези които е платил + пари за нов дисплей и тъч smile

[SGS4]|ROM ★GOLDENEYE★ v28 XXUFNC9|Modem XXUFNC9|Kernel Adam v2.3|Recovery PhilZ Touch 6.27.2|
[Nokia E52]
   Не отговарям на въпроси зададени на ЛС! Ако имате въпроси и проблеми питайте във форума!

13   up

iavorski написа:

Звъннах в омнияком за спукан тъч на самсунг р3100 таб 2. Оказа се според тях че самсунг предлагали тъча само с дисплей и ремонта отива на 300 лева. Днес си поръчах от ибей оригинален тъч на самсунг за 22 евро. Изводите оставям на вас.

Мдааа, 100% ще е "оригинален"

14   up

Току що бях в този сервиз. За пет минути госпожата от овчи произход ме изкара извън нерви. Отвратително държание и начин на общуване с клиентите. Държеше се така сякаш клиентът  винаги е тъп и не знае какъв е проблемът с телефона му, тъй като за двете минути през които тя го тества работеше... В крайна сметка каза, че гаранцията ми отпада ако не и занеса касовата бележка от покупката на тела и тя не може да го приеме...  Нямам идея как ремонтират тия хора добре или зле, но отношението беше определено зле. Е в крайна сметка не си оставих тела там.

15   up

И аз да се изкажа СРЕЩУ омником,
Апарата е в гаранция,никога не е рутван,проблем с СД картата и ми обясняват че бил рутнат и отказват гаранцията.
Апарата има хардуерен проблем,не софтуерен,вижда се какъв е проблема,просто не чете SD карта,никога не е бил рутван но според мен просто в България се продават тотални боклуци,това ако е в Германия или Англия не биха си позволили толкова брак и проблеми да имат,този апарат още като е купен,след месец влиза в сервиза на омником,където му сменят дъното,след това не е пробван с карта,аз му слагам карта,не я разпознава и го карам в сервиза,онези ми обясняват с лека ръка че анулирали гаранцията и да съм търсил и второ мнение...
За какво ми е второ и трето мнение като имам гаранционна карта,която може да бъде анулирана както и когато реши някой.
Разбира се че не съм за 20-30 лева колкото е сим и картодържача,но ще сезирам де що има комисия и инстанция,това е безобразие,вече не е сигурно като си купиш нещо дали на някой няма да му скимне да анулира гаранцията.
Както и да е,съветвам ви,не си купувайте нови неща в гаранция,очевидно няма смисъл,пък и ако не се заемат с моят казус,ще издиря още хора и де що има форум ще съветвам хората да не си взимат Самсунг от България!

SamsungGalaxySIV -& SamsungGalaxySII - Omega v24 + SpeedMod K5-3
"Само идиот може да си помисли че пътува,когато се вози на въртележка"-Е.Д.П

16   up

Казвал съм го не веднъж - думата "гаранция" в България е мръсна дума. Никога не съм се интересувал, дали има и колко е гаранцията на нещо което купувам, защото знам че няма да се ползва тази гаранция.

Просто не ми се пише, но телефон от САЩ - само по IME-я... без карти, без бележки и т.н.... провериха IME-я и казаха да им го пратя. За 12 дни отиде до САЩ, отремонтираха го и пристигна при мен по DHL (сервиза беше платил 57$ за експресна доставка до мен).
Тук - без коментар. big_smile

Galaxy S2 - NeatROM v5.8, Apolo 4.13 regular + Privileg 5274b [rooted;CWM]
T-Mobile HTC HD2 -=/ Android /=- DEAD   ////   SE Xperia NEO - gifted big_smile