1   up Сподели тази тема:    

Тема: Пренасяне на номер от МТЕЛ към "bob"-ето как

Здравейте,

Ще бъда кратък, макар че одисеята беше дълга (чакане, разкарване до няколко офиса на БОБ и Мтел, и хиляди обяснения). Целта на БОБ (които са всъщност пак МТЕЛ) да изсмучат клиенти от Виваком и Глобул, като предлагат план без абонаментна такса и цена на разговор към всички мрежи от 12ст./мин.(което спред мен си е оферта). Като естествено има много добре замислена тактика как да отказват клиенти които искат да не плащат към Мтел обирджийските цени на абонаменти и 32ст./мин за разговор.

Реших да си прехвърля номера от МТЕЛ към БОБ. Ето как трябва да го направите за да не Ви размотават:

1. Отивате във офис на БОБ

2. Казвате че искате да си прехвърлите номера от МТЕЛ към тях и че вече сте ходили в МТЕЛ и те са казали че намяте задължения и неплатени фактури.

3. Искате да попълните заявление в което си попълвате личните данни и номера който ще прехвърляте. Ето как изглежда заявлението:

ЗАЯВЛЕНИЕ
за ползване на услуга/тарифен план с марка "bob"
Oт: ... ЕГН: ... Л.К.номер:
моб.телефонен номер:...

Забележете, че никъде на става дума за прехвърляне на номер от друг оператор, а за тарифен план.

4. Подписвате го като пишете и дата, и искате да Ви направят копие и за ВАС.

5. Чакате от 2 до 7 дни да Ви се обадят да подпишете договор и да си вземете новата СИМ карта със Вашият стар номер.

... и това е. Успех.

п.с.
И все пак ако искате да разберете каква е скритата тактика на Мтел да Ви държат още в робство, бъдете добросъвестен гражданин и правете това което Ви кажат.

LG GT540 Optimus - CyanogenMod 7 (SwiftDroid) - v1.8 - Android 2.3.3 Gingerbread

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Пренасяне на номер от МТЕЛ към "bob"-ето как

Така, 12 стотинки на минута е оферта.. но примерно може ли да се прехвърли както сме цяла група примерно 15 номера и сме си на някакъв план и говорим без пари помежду си. Та въпросът ми е има ли пак такива оферти някакви на тоя "новия" оператор БОБ, за групи на няколко номера и същевременно пак 12 стотинки към операторите? Струва ми се че няма как да е възможно защото при това положение всички други оператори ще умрат.

| LG G2 - 16 GB (Black) /// Samsung Galaxy S4 GT-I9505 Black Mist |
| hTC Sensation Stock ROM ICS 4.0.3 | Status: Locked S-ON |

3   up

При Мтел си винаги прецакан. И при боб-а същата работа,уж цената е 12 ст. на минута,но всъщност ти се таксува всяка започната минута,т.е. говориш например 1 мин. и 10 сек.,те те таксуват 2 мин. И това при абсолютно всеки разговор!!! Така че реалната цена е между 15 и 18 ст. на минута,а това вече е нещо съвсем друго и не мисля че си заслужава.

4   up

15 - 18 са си по-малко от 32 така или иначе.  wink

5   up

А и повечето опреатори ако не на 1 минута таксуват на половин. На мен роуминга ми е на всяка минута. Ако говоря минута и 3 секунди ще ми взеамт лев и 72 ...

LG G2                                   Мои приложения в Google Play
SE Xperia ACTIVE + NEXUS⁷| A101IT, GT540, iPod T 4G SOLD                                                           

6   up

А това важи ли за Loop мрежата?

7   up

teneke написа:

А и повечето опреатори ако не на 1 минута таксуват на половин. На мен роуминга ми е на всяка минута. Ако говоря минута и 3 секунди ще ми взеамт лев и 72 ...

Това важи за роуминг. В Бг те таксуват на всяка секунда,след първата минута,с изключение на боб-а и някои стари планове на Виваком,където първоначалното таксуване е 30 секунди.

8   up

всички разговори ще поевтинеят.обаче за да не изглежда че ги принуждават ще почнат да си измислят всякакви промоции...засега няма да ям боб,а кюфтета  storstark

GLav 4.0

9   up

Като ни предложат и тук оферта като в Австрия на тамошния боб-за 20 лв. получаваш 1000 мин. и 1000 смс-а към всички и 1000 МБ мобилен нет,тогава може и да минем на боб,дотогава- кюфтаци   storstark

10   up

С тези 50 ст. на мегабайт и с техния най-бърз интернет можеш за 1 минута да направиш 150 лв. va

LG Optimus One  2.3.3/GRI40/V20g  2.6.35.10

11   up

milen888 написа:

При Мтел си винаги прецакан. И при боб-а същата работа,уж цената е 12 ст. на минута,но всъщност ти се таксува всяка започната минута,т.е. говориш например 1 мин. и 10 сек.,те те таксуват 2 мин. И това при абсолютно всеки разговор!!! Така че реалната цена е между 15 и 18 ст. на минута,а това вече е нещо съвсем друго и не мисля че си заслужава.

vaso22 написа:

15 - 18 са си по-малко от 32 така или иначе.  wink

Така е. Освен това няма месечна такса и срочен договор. wink

Офертата е страхотна, но българина винаги е недоволен от нещо!  facepalm1  И без пари да говорим, пак ще намерим от какво да се оплакваме!  facepalm1

Sony Xperia™ M2 | Sony Xperia™ Tablet Z | Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

12   up

аз сега нещо се сетих и искам да питам тия дето са запознати ..никъде не видях че може да се презарежда с ваучери.да не би всеки месец да трябва да се плащат по 16 лв? d_coffee

GLav 4.0

13   up

Ако плащате средно до 10 лв. на месец за само и единствено разговори /което силно се съмнявам/ това е "вашия" абонамент /БОБ/, но при положение, че няма включени минути/смс-и/пакет данни не виждам какво ми го хвалите? Плюс това всички които ще ви се обаждат, ако нямат включени минути към всички мрежи, отново ще увеличат сметките си. И в крайна сметка какво излиза, евтиното - по-скъпо. Направете си една проста аритметика за средно месечно потребление от ~15лв. на другите оператори какво получавате и от БОБ какво ще получите.

14   up

svetlio122 написа:

Направете си една проста аритметика за средно месечно потребление от ~15лв. на другите оператори какво получавате и от БОБ какво ще получите.

Ами аз имам познат с 15 лв на глобул има 30 мин безплатни към мтел и останалите оператори, и 1500 мин към глобулските, и  телефона все му е на ухото. С тея предплатени карти винаги ще си набутан, щото трябва да дебнеш кък кой като звъниш ще ти е ефтино или не се набуташ.

15   up

profesor-glavcho написа:

аз сега нещо се сетих и искам да питам тия дето са запознати ..никъде не видях че може да се презарежда с ваучери.да не би всеки месец да трябва да се плащат по 16 лв? d_coffee

Няма как да се зареждат ваучери, защото това НЕ Е предплатена услуга!

http://www.bob.bg/what/index.php

как да използвам моята bob sim карта?

С bob sim картата получавате 150 минути и 150 SMS към всички мрежи в страната, които можете да използвате в срок от 30 дни.
Ако не ги използвате през този период, те няма да бъдат прехвърлени към следващия месец.
От следващия месец плащате за използваните услуги според тарифния си план.

Sony Xperia™ M2 | Sony Xperia™ Tablet Z | Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

16   up

Според мен БОБ е много добра услуга за тези, който основно говорят по телефона си! Опростената тарифа и възможността да се избегне месечна такса и договор е добре дошла за клиенти с ниско потребление.

17   up

БОБ е добра услуга за Частните клиенти. За Бизнес клиенти с по 20-30 карти не става.

| LG G2 - 16 GB (Black) /// Samsung Galaxy S4 GT-I9505 Black Mist |
| hTC Sensation Stock ROM ICS 4.0.3 | Status: Locked S-ON |

18   up

milen888 написа:

Като ни предложат и тук оферта като в Австрия на тамошния боб-за 20 лв. получаваш 1000 мин. и 1000 смс-а към всички и 1000 МБ мобилен нет,тогава може и да минем на боб,дотогава- кюфтаци   storstark

[jpg bob] Ето за това говори колегата. И забележете след изразходване на 1000мин. цената е 4 еуро цената което не е 0.12ст.  wink

Прикачени файлове

bob.jpg 106.4 kb, файлът никога не е бил изтеглян. 

Нямате права за сваляне на прикачените файлове към това мнение.
NEXUS 4 4.4.2

19   up

Точно така. Забележете какво им дават в Австрия-за 17 лв. и 25 ст. такса получават 1000 минути и 1000 смс-а към всички и цена от 4 цента(8 стотинки) към всички след това!!!  А тук някой ще ми говорят,че нашия "боб" бил изгоден  facepalm1    Мошениците от Ментел се опитват да ни пробутват по-високи цени от Австрия-да ходат да се скрият някъде!!

Последно редактирано от milenvn (06 Nov 2011 19:57:39)

20   up

milen888 написа:

Точно така. Забележете какво им дават в Австрия-за 17 лв. и 25 ст. такса получават 1000 минути и 1000 смс-а към всички и цена от 4 цента(8 стотинки) към всички след това!!!  А тук някой ще ми говорят,че нашия "боб" бил изгоден  facepalm1    Мошениците от Ментел се опитват да ни пробутват по-високи цени от Австрия-да ходат да се скрият някъде!!

Еее ама колега там заплатите и стандарта са им по-ниски от нашите,та за тва е така  wink  wink  wink

NEXUS 4 4.4.2

21   up

rofl_mini  rofl_mini  rofl_mini Вярно, горките хорица работят за жълти стотинки, едва изкарват за 'ляб и соу' ! rofl_mini

| Sony Xperia S |

22   up

Бях абонат на Мтел. Исках с клубите си точки да си взема най-елементарния апарат. Мтел обаче ми казаха, че трябва да преподпиша договора си за 2 години, за да ми дадат Нокиа 100 за 1.90 лева и при същите условия на абонамент да продължа на договор за 2 години. На практика излиза, че за клубните си точки не получавам нищо, защото апарата го вземам за преподписване на договор.

Отидох в БОБ и си прехвърлих номера, срещу което получих апарат Нокиа 101 с 2 сим карти за 35 лева. Прехвърлянето става веднага, дори не се наложи да чакам 2 дни. За мен този вариант излиза най-изгодно, защото от този номер имам 3-4 лева разговори на месец, не използвам интернет през него, нито ммс, нито никакви други екстри. Имам друг, който е в корпоративна мрежа с достатъчно голям лимит, а този си го пазя като личен номер. И поради тази причина плащам по 10-15 лева на месец, като по-голямата част от сумата е само таксата. Мтел не можаха да ми предложат нищо по-изгодно. Сега ще видим как е с БОБ.

23   up

Като цяло БОБ е хитро измислен,  евтино ти е да звъниш на другите,  но те могат ли да кажат същото когато ти звънят?  С този префикс отпред "098" всеки входящ разговор таксува обаждащия се!  :-(

Малко е кофти нали?  ;-)

Sony Xperia™ P | Silver | 4.1.2 JB - MoonWalker 5.5 Custom ROM
Sony Xperia™ U | Black | 2.3.7 GB - stock

24   up

Какво общо има префикса (в случая кода), така и така се плащат всички разговори към всички оператори...
Аз като звъня на Боб ми се отчита точно така, както се отчита към всеки оператор...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞

25   up

wintime33 написа:

С този префикс отпред "098" всеки входящ разговор таксува обаждащия се!

А всъщност кой оператор не е така? Естествено е, че този, който е инициирал обаждането, ще бъде таксуван (или ще му се приспадат минути от пакета).

Последно редактирано от shadee (05 Mar 2013 18:37:25)

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: Sony Xperia Z, Samsung Galaxy SII NFC
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade III, ZTE Blade | Други: Toshiba Encore