1   up Сподели тази тема:    

Тема: Голям проблем с китайски MID таблет :(

Здравейте на всички ! Преди 2 седмици закупих това китайско чудо : http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dl … TQ:US:1123 . В началото всичко беше добре докато не взех да се унасям с качването на приложенията . След едно спиране на таблета и пробата за ново  запускане той направо умря ! Тръгва да зарежда до надписа " Андроид " и край. пробвах с ресет бутона и какви ли не комбинации но без ефект.Какво ли не изчетах в Нета но всичко е без резултат . Модела е ЕМ 86. версия на Андроида 2.3.3. Кернал версия 2.6.35.7. № на версията ЕМ_TC20110923. Много Ви моля дайте някакви съвети  grater  android   butter

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Голям проблем с китайски MID таблет :(

Ми свържи се с продавача и му кажи, че се е прецакал без видима причина. Проблема ти е 100% софтуерен. Случва се понякога и се оправя с префлаш. Питаш го да ти прати софтуера или да ти даде линк. Сваляш, префлашваш и си готов.

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 2.3 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working

3   up

Благодаря ти колега ''driver_sl" ! И аз си мислих че проблема ми е такъв но не смеех да кажа . Проблема  е че таблета ми е малко по-особен/не толкова котиран и известен/ и не зная откъде мога да намеря софтуер за префлаш. Въпреки това настоявам и моля някой ако може да помогне ще му бъда много благодарен , че даже и ще го черпя !!! android

4   up

Здравей "pokolin", има ли резултат по твоя проблем? На мен ми се случи същото нещо skitarg .

5   up

Trans04 написа:

Здравей "pokolin", има ли резултат по твоя проблем? На мен ми се случи същото нещо skitarg .

Дори да е успял да намери ром за таблета си, шанса твоя да е различен е огромен. Решението все пак е същото като при него - префлашване(преинсталиране). Можеш ли да дадеш малко повече информация за таблета си? Тип процесор, модел, марка и др.
pokolin всички китайци са такива особенни без модел и марка  rofl_mini  От къде го купи таблета. Ако си го поръчал от някой сайт през интернет, можеш да се свържеш с продавача по електронната поща и да поискаш да ти даде работещ ром за да можеш да го префлашнеш. Самото префлашване е лесно. Разархивираш рома на предварително форматираната карта-памет, слагаш я в таблета и го включваш. После всичко е лесно и отнема 5-6 мин. Проблема при всички китайци е да се намери ром за точно твоя таблет, без да знаеш какъв е модела му.

6   up

Здравей driver_sl ! Благодаря че си обърнал внимание на молбата ми , но моля те все пак помагай било то с препоръки или някакви идеи защото в къщи вече сме на нож заради този таблет. Не ме е яд за друго ами исках да направя подарък на сина си за Коледа а то какво...Между другото свързах се с китаеца и онзи ми се извинява че така се е получило с таблета но също така каза че имало и други подобни софтуерни оплаквания специално със този модел и ме увери че в най-скоро време ще ми изпрати някакъв файл за префлаш само че проблема е бил че същия е бил много голям и не може да се изпрати по електронната поща /това беше последно преди 4 дни / Аз продължавам да чакам ама ме съмнява само да не си остана с чакането. Във първия си пост по темата съм поставил линк със точните параметри на таблета моля те разгледай ги и дай малко помощ . Обещал съм на всеки който помогне че го чака голямо черпане !

7   up

Аз изпатих с един подобен макар и по-слаб модел, за това моя съвет е: пиши му да ти върне парите искай refund, като гледам от линка:

30 days money back, buyer pays return shipping |

и рейтинга на търговеца едва ли ще имаш проблем. Връщането ще ти струва 26лв /ако излезе до 1кг/ с проследяващ номер, пробвай да  му пишеш да ти възстанови и тези пари /на мен и тях ги преведоха/.
И взимай после такъв http://handybg.com/Nextbook-Android-Tab … d2490.html или друг подобен, поне реална гаранция ще имаш.

Последно редактирано от mickoff (14 Dec 2011 10:14:50)

8   up

pokolin написа:

Здравей driver_sl ! Благодаря че си обърнал внимание на молбата ми , но моля те все пак помагай било то с препоръки или някакви идеи защото в къщи вече сме на нож заради този таблет. Не ме е яд за друго ами исках да направя подарък на сина си за Коледа а то какво...Между другото свързах се с китаеца и онзи ми се извинява че така се е получило с таблета но също така каза че имало и други подобни софтуерни оплаквания специално със този модел и ме увери че в най-скоро време ще ми изпрати някакъв файл за префлаш само че проблема е бил че същия е бил много голям и не може да се изпрати по електронната поща /това беше последно преди 4 дни / Аз продължавам да чакам ама ме съмнява само да не си остана с чакането. Във първия си пост по темата съм поставил линк със точните параметри на таблета моля те разгледай ги и дай малко помощ . Обещал съм на всеки който помогне че го чака голямо черпане !

А като дизайн същият ли е? 4 хардуерни бутона от дясно, заоблени ръбове, сив заден капак и т.н.
ПС: Дай линка направо към аукциона на китаеца от който си го купил за да видя точно как изглежда.

ПС2: Здравей отново. Ако твоят таблет е точно същият като на линка горе, тогава това е сайта на производителя: ЦЪК
Прочети ТАЗИ ТЕМА. Там има линкове към фърмуеар за този таблет и е обяснено как се префлашва.

Последно редактирано от driver_sl (15 Dec 2011 20:51:37)

9   up

Здравей driver_sl ! Благодаря ти все пак , но не е същият модел. На външен вид са почти еднакви но имат страшно много разлики. Моя е със SIM карт слот + SD карт слот  и две камери. Все още чакам китаеца да ми прати фирмуер. grater

10   up

pokolin написа:

Здравей driver_sl ! Благодаря ти все пак , но не е същият модел. На външен вид са почти еднакви но имат страшно много разлики. Моя е със SIM карт слот + SD карт слот  и две камери. Все още чакам китаеца да ми прати фирмуер. grater

еее неможеш ли да дадеш линк към точният модел? Иска ми се от любопитство да го видя, пък може и да го изпреварим китаеца smile

11   up

driver_sl написа:
pokolin написа:

еее неможеш ли да дадеш линк към точният модел? Иска ми се от любопитство да го видя, пък може и да го изпреварим китаеца smile

Здравей,driver_sl! Ето ти точния линк за модела: http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dl … TQ:US:1123

12   up

На мен направо на същият ми прилича smile TOMTOP е точен продавач и мисля, че няма да те подведе wink Редовен клиент съм му. Все дреболийки, но всичко винаги е изрядно. Плюс това е и супер селър и едно оплакване или негативен фийдбек щи му струва доста wink

13   up

Здравей driver_sl ! Най-после моя китаец/всъщност той се оказа тя/днес  точно на 30-ят  ден от моята покупка  благоволи да ми изпрати фърмуер за моя таблет . Ето това ми изпрати: http://www.tomtop.com/download/C1265X1.rar Все още не съм се престрашил да започна префлашването защото имам едни съмнения. Така като гледам ми е изпратила фърмуер за този модел : http://www.tomtop.com/7-renesas-cortex- … et-pc.html , а моят модел е : http://www.tomtop.com/8-android-2-3-wif … c-mid.html . Въпроса ми е - тя ми изпраща фърмуер за Cortex A9 а моя е Cortex A8. Моля те разгледай какво е изпратила и въобще не зная дали няма да се скапе нещо ако почна преинсталацията.Апък и тя ми е една " тъмна Индия"самата преинсталация  unknw_mini Направо не зная какво да правя !?! Моляте помагай  grater

14   up

pokolin написа:

Здравей driver_sl ! Най-после моя китаец/всъщност той се оказа тя/днес  точно на 30-ят  ден от моята покупка  благоволи да ми изпрати фърмуер за моя таблет . Ето това ми изпрати: http://www.tomtop.com/download/C1265X1.rar Все още не съм се престрашил да започна префлашването защото имам едни съмнения. Така като гледам ми е изпратила фърмуер за този модел : http://www.tomtop.com/7-renesas-cortex- … et-pc.html , а моят модел е : http://www.tomtop.com/8-android-2-3-wif … c-mid.html . Въпроса ми е - тя ми изпраща фърмуер за Cortex A9 а моя е Cortex A8. Моля те разгледай какво е изпратила и въобще не зная дали няма да се скапе нещо ако почна преинсталацията.Апък и тя ми е една " тъмна Индия"самата преинсталация  unknw_mini Направо не зная какво да правя !?! Моляте помагай  grater

Ами да ти кажа аз лично не бих рискувал. Обясни и поискай да и го върнеш тя да го оправи ако неможе да открие фърм.

15   up

Здравей driver_sl ! Вчера писах на китайката и тя се извинява че е объркала фърмуерите за моделите и днес веднага се коригира като ми изпрати уж вече за точния модел . Помолих я да ми изпрати и малко разяснения кое как точно става и евала на мацката , тя ми изпратила всичко кое как става на PDF файл ама........ на китайски   Пращам ти всичко ако ти остане време моля те разгледай всичко и кажи какво да правя че в теб ми е надеждата       Ето файла : http://www.tomtop.com/download/C1251X2.rar

16   up

Първо здравей!
Ако не си наясно какво точно правиш, вероятноста да скапеш нещо, дори при наличие на оригинален ROM си е голяма.
Хвърлих бегъл поглед на pdf-a и си мисля, че може да има и възможност за recovery на системата. Пробвай при спрян таблет да натиснеш и задържиш HOME и START. При моя таблет е MENU и START и системата може и да върне резервно копие ако има разбира се.

Wildfire S •  iPhone 4 S   • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •

17   up

Google translate?

Lg P500   Optimus One
Onda V711

18   up

Здравей operator ! Пробвал съм  много варианти включително и тези които си писал ама неще  Като го включа седи си на надписа Андроид 2.3 докато свърши батерията и това е. Ужас  - Коледа идва а аз не мога да го пусна , незная как ще го подаря на сина си   angry3

19   up

моето мнение е че вместо да стоиш и да чакаш го занеси на някой човек който се занимава с gsm  и тем подобни за 10-20 лв щи го префлашне вместо да умуваш даваш му каквото имаш
кажи от кой град си   smile

20   up

pokolin написа:

Като го включа седи си на надписа Андроид 2.3 докато свърши батерията и това е.

Някъде отстрани няма ли отвор за ресет? Там натискаш с върха на писалката за да спре принудително. А комбинацията от бутони я правиш при спрян таблет нали!

Последно редактирано от operator (22 Dec 2011 20:08:56)

Wildfire S •  iPhone 4 S   • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •

21   up

Абе хора , и ресет съм давал поне 30 пъти и какви ли не комбинации не пробвах и какво ли не изчетох в интернет ..... е няма , неще и неще. Моля Ви всички, ако някой разбира от китайски префлаш нека да помага. Файла го имам ама не зная какво да правя с него  angry3

22   up

pokolin написа:

Абе хора , и ресет съм давал поне 30 пъти и какви ли не комбинации не пробвах и какво ли не изчетох в интернет ..... е няма , неще и неще. Моля Ви всички, ако някой разбира от китайски префлаш нека да помага. Файла го имам ама не зная какво да правя с него  angry3

Ти от български разбираш ли , казах ти отиваш при някой който ремонтира таблети и gsm  , даваш му файла и му казваш проблема и той ще ти го оправи срещу 20 лв
, невиждам какво има да мислиш

23   up

Вариант 1: Разархивираш архива на картата памет, слагаш я в таблета и го включваш. Префлаша трябва да тръгне.
Вариант 2: Свързваш таблета с кабел към компа, качваш архива на картата, откачаш го от компютъра и стартираш таблета.
Общо взето при всеки е различно. Би трябвало да е обяснено във файла.

24   up

Здравейте, аз също си закупих китайски таблет MID и проблемът ему е огромен....не съм специалист и затова го дадох на няколко компютърни спеца, за да го настроят....ама никой не успя!Става въпрос, за това че не чете нито SD -карта, нито флаш-памет. Има преходник за флаш. Като поставя флашката, за момент я фиксира, обаче не я чете. Не чете и карта!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Какво да правя?

25   up

Китайското чудо е нещо като този http://www.pctableti.com/tablets/%D1%81 … 82-hy-717a