1   up Сподели тази тема:    

Тема: Спиране на мобилен интернет

Знае ли някой как да си спра мобилния интернет ?? Искам да си оставя само WIFI ,а мобилния да го пускам когато реша че сметката ми направо ме разби. confused  facepalm1

Последно редактирано от badjo (15 Jan 2012 19:27:25)

SGS 4 M 919 Hyperdrive Rom
SGSII\\4.0.4\\TurkbeyRom Ics V12\\SiyahKernel 4.1.2\\Modem LP1

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Спиране на мобилен интернет

Задържаш десния страничен бутон (power button) и даваш на второто - Режим на мрежа за данни.

Последно редактирано от venciminchev (15 Jan 2012 19:31:15)

3   up

Опа, добре дошъл в клуба big_smile При теб колко е сметката ?

Samsung Galaxy S2  4.4.2 NeatROM

4   up

ivelin123 написа:

Не знам ама моята първия месец беше 680 big_smile big_smile big_smile

Samsung Galaxy NOTE II Titanium Gray (Android 4.1.2 Jelly Bean  Revolution HD ROM v.15 ROOTED)

5   up

Нямате ли в нотификейшън бара бутон? Мислех, чи всички от froyo на горе имат бутони.

6   up

Къстъмите имат(и не само за дата, а и още доста), но стока не.........

[SGS4]|ROM ★GOLDENEYE★ v43 VJUGNI2|Modem VJUGNI2|Kernel Adam v2.5|Recovery PhilZ 6.58.7|

7   up

При мен 110 лв сметка .п***ли мръсни никои ти не казва !  facepalm1

Samsung Galaxy I9100 S2 BLACK MAGIC +AKG Q 350 BLACK MAGIC !

8   up

Ами то операторите е ясно че са гадове, но тези телефони са такива. Дори Nokia-та ми и трябва нет за A-GPS, времето и подобни. А Андроид с това всяко второ приложение да иска достъп до нета, и сума ти му глупости(има неща които не бачкат без мрежа), за които трябва нет просто е нормално без безплатни MB да ви одрусат здраво...........

[SGS4]|ROM ★GOLDENEYE★ v43 VJUGNI2|Modem VJUGNI2|Kernel Adam v2.5|Recovery PhilZ 6.58.7|

9   up

Kalekoaleko написа:

При мен 110 лв сметка .п***ли мръсни никои ти не казва !  facepalm1

Не виждам, защо след като ти не знаеш какво купуваш, са ти виновни продавачите... Да беше прочел малко...

10   up

Какво да чете, особено ако му е първия смартфон като на мен. Отидох да си плащам сметката, видях го на витрината, прочетох на етикета WIFI и го грабнах. На сутринта като се събудих ми бяха спрели телефоните поради превишен лимит, 260 лв. с ДДС facepalm1 На всичкото отгоре гадовете са направили така, че да не може да се махне отметката на APN, а такава за Data въобще няма. Имаше само една отметка за пренос на данни в роуминг. А за бутоните мислех, че всички имат от froyo на горе понеже и дветеми LG-та имаха, даже black имаше интегриран уджет на музикалния плеар.

11   up

Общо взето има 3300 теми за спирането на интернета smile И си мисля, че все нещо трябва да сте свалили за такава сметка(не се е ъпдейтвало времето). Апък незнам къде сте чули, че интернета е безплатен smile  kapitulation

Nexus 5

12   up

Блазе ти за 260 лева big_smile При мене са 870, гледам си сметката 2 лева. А на другия ден 868 big_smile Сега му махнах СИМ картата и я сложих в 1 стар телефон който ще го ползвам само за говорене. vargala пускай си неограничен нет и това е, на Виваком е 5 лева на месец неограничен с ниска скорост. Естествено има и други тарифи, но тази е най-добра за мен

Samsung Galaxy S2  4.4.2 NeatROM

13   up

Ами това беше първото което направи след като отидох в офиса им на др. ден. Не знаех, че имат такива пакети, на 123 като се обадих ми казаха, в офиса малчът.  После като си купих втория, първата работа ми беше да се обадя на 123 да ми пуснат пакет интернет. Гадовете в офиса се опитаха да ме прекарат да сключвам договор за нета, но от др.офис на глобул ми казаха, че не е нужно. Пратиха някакъв SMS от телефона и казаха, че съм готов. А аз пак с не доверие ги питам да не е само за 1 месец и другия да ме одрусат пак big_smile
А бе като ми е първия въобще смартфон, от къде ще знам, че има разни програми които се ъпдейтват? На предишния ми LG GD-510 му бях сложил един java Skype който не правише много трафик, та реших, че и този няма да прави. Свалих и 1 mp3-ка, направих си акуант в gmail и това беше.

Последно редактирано от vargala81 (15 Jan 2012 23:16:39)

14   up

ivelin123 написа:

При мен на 250 лева ми светна,но да като  го спра минах 350 лева.Сега сложих програма за трафик \3g watchdog\ но не знам от къде да и дам ограничен лимит за трафик.

15   up

vargala81 написа:

Пратиха някакъв SMS от телефона и казаха, че съм готов. А аз пак с не доверие ги питам да не е само за 1 месец и другия да ме одрусат пак big_smile

На Глобул нет-а, който се пуска с SMS е много скапан - имаш дадени MB, след тях скоростта ти пада на 128k, но след още 30% от лимита на MB пада на.............2k.......no comment!

badjo написа:

Сега сложих програма за трафик \3g watchdog\ но не знам от къде да и дам ограничен лимит за трафик.

В настройки има опция "Auto disable Mobile data". Сложи отметка. След това в полето отдолу задай на колко процента да се изключи - например 98%.

п.с. ако си на план, при който след изчерпване на лимита МВ преминаваш на ниска скорост при неограничен трафик, това е излишно. Просто хвърляй по едно око до кога ще си на висока скорост wink

16   up

Извинявайте пичове и колежки, ама неограничен интернет при глобул например, има от март месец миналата година поне. Тогава си го активирах - 3,50 на месец за 15 МБ пълна скорост и останалото с неограничена на 128 кб но напълно достатъчно за всекидневни нужди и тн... 

Извинявам се, обаче като чуя за сметки 350/850 лв. и ми става смешно... Тези форуми трябва да се ползват за отговори и споделяне на опит...   offtopic

Последно редактирано от Corey Taylor (16 Jan 2012 04:20:39)

Samsung Galaxy S 2 /stock/ inherited by Glaxy S 4  Official 4.3- S4 Google Edition by jamal2367

17   up

Corey Taylor написа:

Извинявайте пичове и колежки, ама неограничен интернет при глобул например, има от март месец миналата година поне. Тогава си го активирах - 3,50 на месец за 15 МБ пълна скорост и останалото с неограничена на 128 кб но напълно достатъчно за всекидневни нужди и тн... 

Извинявам се, обаче като чуя за сметки 350/850 лв. и ми става смешно... Тези форуми трябва да се ползват за отговори и споделяне на опит...   offtopic

Да ама не. След като изчерпиш 30 МВ минаваш на 128k - за следващите 5МВ (т.е. 30%). След това - още надолу....и то много надолу...

ето и извадка от сайта на Глобул

След изчерпване на количеството MB на максимално достижима скорост, скоростта на връзката пада 
до 128 kbps. GLOBUL си запазва правото да въведе допълнително ограничение по отношение на скоростта, 
в случай, че бъде надвишено разумното потребление, като за такова се приема потребление превишаващо 
с 30 (или повече) % включените МB на максимално достижима скорост. В тези случаи ще бъдете 
уведомени предварително с кратко текстово съобщение (SMS). 

Аз лично пробвах два месеца и се отказах. Минах на друг оператор заради нет-а.

Последно редактирано от tashek (16 Jan 2012 05:08:00)

18   up

Бе големи гадове ,каквото чета е нещо страшно .Как може такова безобразие .

Samsung Galaxy II [ I9100 ] +64SD Samsung Galaxy S4 ZOOM [SM-C101] +32SD
Samsung Galaxy 10.1 LTE [ N8020 ] +64SD Samsung Galaxy Note III [N9005] +64SD

19   up

Corey Taylor написа:

А ПИСАНОТО ТУК НА ТЕБЕ НА КАКВО ТИ ПРИЛИЧА  facepalm1  facepalm1

Последно редактирано от badjo (16 Jan 2012 12:38:57)

20   up

tashek написа:
vargala81 написа:

Пратиха някакъв SMS от телефона и казаха, че съм готов. А аз пак с не доверие ги питам да не е само за 1 месец и другия да ме одрусат пак big_smile

На Глобул нет-а, който се пуска с SMS е много скапан - имаш дадени MB, след тях скоростта ти пада на 128k, но след още 30% от лимита на MB пада на.............2k.......no comment!

badjo написа:

Сега сложих програма за трафик \3g watchdog\ но не знам от къде да и дам ограничен лимит за трафик.

В настройки има опция "Auto disable Mobile data". Сложи отметка. След това в полето отдолу задай на колко процента да се изключи - например 98%.

п.с. ако си на план, при който след изчерпване на лимита МВ преминаваш на ниска скорост при неограничен трафик, това е излишно. Просто хвърляй по едно око до кога ще си на висока скорост wink

Тази опция "Auto disable Mobile data"при мен не е активна как да я активирам??

21   up

Значи първото което е да не пишеш с големи букви, защото би трябвало да знаеш какво означава това във форумите  wink.

Сега опцията ще се активира като инсталнеш някоя от двете програми посочени там и след тях пише "Install". Сигурно е трудно да погледнеш два реда надолу м?

Последно редактирано от degman (16 Jan 2012 19:12:43)

22   up

Ами натисни в квадратчето пред опцията за да се покаже човката и си готов

23   up

Свали си от маркета тази програма

https://market.android.com/details?id=c … ta.enabler

Galaxy S, Galaxy S II+battery 5500mAh ROM 4.1.2 WizzKat Rom V3.3   Kernel ApoloJB V4.4, Nexus 7 32GB

24   up

Колеги цялата тема въобще не се вписва в нивото на форума. Прилича на разговор м/у чакащи на опашката в бакалията на село Сусурлево. Смятам модераторите трябва да се заемат с работата си.

Samsung Galaxy S IV 4.4.2 UFNB8-full stock

25   up

А как трябва да изглежда според теб? 90% от мненията са ПО темата, с изключение на твоя спам...
И моя респективно.