1   up Сподели тази тема:    

Тема: Мнения за Samsung Galaxy Y Duos

Здравейте!
Моля да споделите вашите впечатления за този телефон  wink  Вярно,че е съвсем от скоро на пазара,но все пак ако някой може да каже няколко думи за него:как се държи,как е батерията/дали трябва да се зарежда ежедневно/ добре ле се чува звукът в слушалките и добре ли те "чуват" отсреща.Има ли проблеми със "загуба" на някоя от картите/имам в предвид просто да не може да се избере някоя при положение,че не се използва другата/Благодаря предварително.

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Мнения за Samsung Galaxy Y Duos

И на мен ми е интересно. В характеристиките пише adobe flash че има , истина ли е няма ли някои притежател да каже 2 думи.

huawei ascend p1

3   up

Явно,че или никой четящ тук във форума няма такъв телефон??? Или по-скоро тези,които имат такъв не искат да споделят мнението си с другите.

4   up

Здравейте...горд собственик от 6 дена съм на този телефон
samsung galaxy y gt-s6102 като първи впечатления какво да кажа,последните години смених доста телефони с две карти...този май засега като качество на звука е най-добре,картите са активни и двете в режим на очакване..ако звъниш от сим 1 се блокира сим2,няма отделен бутон за превключване на картите ..става софтуерно от горната лента на екрана
,GPS работи добре с igo ,резолюцията на дисплея е малка 240х320 ,няма светкавица на камерата.Дисплея е капацитивен и доста чувствителен.....но имам и проблеми
1:Наложи се да си сменя сим картата на виваком,сигурно се беше прецакала..настройките за интернет се получиха автоматично за в-тел
2;проблем с настройките на глобул...нещо не откривам този модел в страницата им
3!!!!!!!!!!! още изследвам телефона.......нещо сам се изключва без да го пипам и от време на време го хващам да се рестартира
П.С. Засега тествам и изчаквам да го връщам на технополис за ремонт
.....засега толкоз

5   up

kred12 Благодаря ти за споделените впечатления.Очаквах,че Самсунг са направили по-читав телефон???Но щом и той се изключва и се рестартира самоволно,това не е добре.Аз имам двукартов Гигабайт 1345,който понякога правеше тия "магарии" с изключването и рестартирането сам.След последният ъпдейт  тези неща се оправиха,но доста често дава,че "абоната е изключил телефона си или е извън обхват" на СИМ 2 без в това време да се използва телефона.При този модел има ли го този проблем?Дано по-скоро да направят стабилен двукартов телефон с ОС.

6   up

valmark телефона си е супер направо само да не се изключваше,държи обхват  и няма проблем
след нулиране на настройките интернета на глобул се оправи
скайп работи добре през wi-fi,засега си комуникирам с отдел на самсунг за поддръжка...ще тествам още ден два и мисла да се весна при технополис да им дам телефона да го пращат по сервизи,но първо ще се разбера със тях ....все пак последно време се бълват доста бройки телефони случват се дефектни серии
Досега съм сменил доста дуал сим телефони ,привилег и китайци други ама този  имаха други проблеми ,та това с изключването за първи път ме стига....

7   up

Здравейте, искам да ви попитам колко време издържа батерията? Четох в чуждите форуми, че издържа по два дена  и половина, но пък други се оплакваха, че и по един ден не им изкарвала. Знам, че е много субективно, защо е от значение какви приложения използваш, но все пак нека тези, които го използват, да споделят своите впечатления. Притеснява ме факта, че все пак е двусимов и батерията ще пада по-бързо, а то като цяло на смартфоните не им държи повече от 2-3 дни.

8   up

Поздрави на всички в форума! Взех си samsung galaxy duos gt-s6102, но не мога да го рутна.  Ако може да ми дадете съвет с коя програма да успея. Изпробвах UnlockRoot, GingerBreak, z4root - не става и не става. На отзовалите се предварително благодаря!

Vonino Ego QS

9   up

И аз  мах  проблем  с изключването  на  телефона  и на  третия  ден  го  върнах  на  Технополис  ,  сменихаго  с друг  апарат  вече  5 ден съм с новия  телефон  и  нямам  за  сега    проблем  с  изключване.

10   up

Здравейте,

Всички които имате проблем с изключването на телефона и рестартиране, си направете един ''хард ресет''.
След това не би трябвало да имате проблеми повече! Имам телефона от 5 дни(купен от Технополис) в началото имах същия проблем като дори и батерията ми показваше че постоянно е заредена на 100% а телефона след изключването през нощта регистрира 30% на сутринта когато го забелязах и го включих отново. Бях се решил вече да го нося на сервиз,когато звъннах на Самсунг и те ми казаха следното:

Благодарим Ви, че се свързахте със Самсунг Електроникс!

Относно Вашето запитване/искане, ви информираме следното:

направете ресет на телефона.Проверете за фърмуеър ъпдейт чрез Samsung KiesPC Sync и ако няма наличен ъпдейт се свържете с Омниаком Сервиз 029740363 или К&К 029635716.

За допълнителна информатия може да се свържете с нас на телефон:

- 07001 33 11 - от понеделник до петък,от 09:00 до 18:00 часа

Само да кажа,инсталирах въпросната програма но ъпдейт нямаше затова направих и ''хард ресет'' и нещата се получиха! След това повече нямам проблеми с ''рестарт'' и ''изключване'' свалих си и две програми от маркета-една за калибриране на батерията и таск килър'' и така успях да повиша и времето на използване от един ден в началото(при първо зареждане) до два дни(средно натоварване:1 час. музика 1час разговори на ден,20 мин. игри и 20 мин нет. на ден)

Това е! Дано да съм бил полезен и дано да помогне и на вас! Иначе телефона за парите си е супер,и всичко останало работи просто перфектно!!! smile

11   up

Привет и от мен,и аз се сдобих със въпросния телефон и съм доволен общо взето.Батерията изкара 95 минути разговори, 70 минути WiFi комбиниран с GPS ,влючен блутуд и 12 смс-а.Търсих във форума ,но не можах да намеря отговор на въпроса,а именно: Дали е възможно да намирам контактите които са на кирилица от телефонния указател.Лентичката отстрани е на латиница.Преди няколко години имах самсунг и го продадох точно защото не поддържаше търсене на контактите на кирилица.Сега бях сигурен че са оправили този проблем ,да ама не.Може ли да препоръчате ,и дали съществува дайлър с който да избирам бързо контактите които са на кирилица.Благодаря Ви и лека вечер. smile

Английски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп! smile))

12   up

Здравейте.
Нужна ми е информация относно мобилния интернет на този телефон.
На кратко ще ви обясня случая.Имам Гигабайт 1345,хубав телефон който много ми харесва,но с един ужасен проблем който няма решение дори и след намесата на производителя.Когато ползвам мобилния интернет телефона губи обхват и на двете карти.Решението ще е или връщане на парите,или замяната с друг модел.За сега единствения еквивалент е този Самсунг.
Моля ви ако някой ползва мобилен интернет да сподели дали всичко е ОК.Теста се прави по следния начин.Генерирате трафик като зареждате клип от Ютуб примерно и докато зарежда си звъните от друг телефон на двете карти.Ако има връзка значи всичко ще е наред.Важно е да се звънне,защото Гигадръва не отчита загуба на сигнал на иконите на дисплея,но връзка няма.
Благодаря на отзовалите се.

13   up

jeymor написа:

Здравейте.
На кратко ще ви обясня случая.Имам Гигабайт 1345,хубав телефон който много ми харесва,но с един ужасен проблем който няма решение дори и след намесата на производителя.Когато ползвам мобилния интернет телефона губи обхват и на двете карти.Решението ще е или връщане на парите,или замяната с друг модел.За сега единствения еквивалент е този Самсунг.
Моля ви ако някой ползва мобилен интернет да сподели дали всичко е ОК.Теста се прави по следния начин.Генерирате трафик като зареждате клип от Ютуб примерно и докато зарежда си звъните от друг телефон на двете карти.Ако има връзка значи всичко ще е наред.Важно е да се звънне,защото Гигадръва не отчита загуба на сигнал на иконите на дисплея,но връзка няма.

http://hicomm.bg/revu-na-produkti/video … -duos.html

... Удобна е възможността за използване на едната SIM карта за достъп до интернет, докато другата има активен разговор. ...

14   up

Супер,мерси.
Остава и де факто да е така smile

15   up

sandra22 написа:
jeymor написа:

Здравейте.

http://hicomm.bg/revu-na-produkti/video … -duos.html

... Удобна е възможността за използване на едната SIM карта за достъп до интернет, докато другата има активен разговор. ...

Купих на жена ми SAMSUNG galaxy Y DUOS и има същите симптоми. При мен не съм тествал с Ютюб, но при споделена WiFi мрежа, активна е само картата с активния интернет (при мен е слот 1), другата на слот 2 рапортува извън обхват. Така че твърдението: ... Удобна е възможността за използване на едната SIM карта за достъп до интернет, докато другата има активен разговор. .. не ми се струва релевантно. Хубаво ще е и други мнения да чуем. Аз лично подозирам Андроида. ОТ друга страна като се замислиш, ако е само един радио модула, явно независимо от това какво позваш от едната карта, ОС-а деактивира другата. Нека някой с повече познания да сподели.

16   up

преди няколко часа го взех... smile при мене проблема с пуснатия интернет го няма пуснал съм го на първата карта звъня и на двете по отделно няма проблем... Единствения недостатък е че като набираш от едната карта ако звъни някой на другата казва че или е извън обхват или изключен тел... без значение дали е включен или изключен нета... което мен не ме притеснява особено...

Samsung Galaxy Core Duos  GT-I8262

17   up

jizz написа:

smile при мене проблема с пуснатия интернет го няма пуснал съм го на първата карта звъня и на двете по отделно няма проблем...

Здравей,
Може ли потвърдиш това, че докато ползваш интернет на телефона, можеш да звъннеш и на 2те по отделно от друг телефон и да вдигнеш провеждайки разговор?
При мен при зареждане на youtube на основната, втората рапортува абоната е извън одбхват или е изключен.
Телефона ми е официално от виваком, които ми казах че първия модул може да се ползва само с тяхна карта.
Друго нещо което ме интересува от къде си го вземал и локнат ли е по някакъв начин.

18   up

Момичета и момчета не знам какво са ви казали за този телефон,но той е СУПЕР...Има си всички екстри които се сетите не се рестартира звука е кристален работи перфектно имам го от 5 дена и съм доволен...Имам обаче едно проблемче имам една иконка горе до "Батерията" и "Обхвата" ми се появи някакво "H с 2 стрелки" някой знае ли го това .. ? Ако го знае ще съм му благодарен да сподели решението на това ..

19   up

Това ти е за Мобилният интернет.

Xiaomi MI-3 & Galaxy S & PS3 & Nexus 7Вече във Facebook   smile
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Съобщи за нередност " ! ____________________

20   up

Bæ6i4 написа:

Това ти е за Мобилният интернет.

Някъкви идеи как да го спра че ми взима пари постоянно ?

21   up

Menu\Settings\Wireless and networks\Mobile network\Data

Не помня как беше точно на Gingerbread.

Xiaomi MI-3 & Galaxy S & PS3 & Nexus 7Вече във Facebook   smile
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Съобщи за нередност " ! ____________________

22   up

Аз  мога  да  потвърдя   че  докато  съм  в интернет(ползвам  само   WI-FI)   могат  да  ми  звънят  на  двете  карти.Телефона  ми   е  купен  от  Технополис.

23   up

Привет на всички! И аз скоро си купих "Samsung Galaxy Y 6102 Duos" и все още го изучавам. Освен, че е 1-вият ми смартфон, а и е с 2 сим карти!:))) За сега с телефона се справяме чудесно, имам обаче едно голямо питане!!! на 1-ви слот съм с Мтел, на 2-ри с Глобул. Ползвам нет чрез WiFi, където има напр. в офиса ни, но където няма съответно сигурно сте се досетили, че се набутах с пари още докато активирах акаунти на Google в началото и докато се ориентирам като цяло и кой знае още какво - и аз имах иконката "Н с 2 стрелкички", която сега разбрах, че е мобилен нет (сега понякога ми се появява "Е с 2 стрелкички" - и то сигурно е нещо такова...) Активирах  си на Глобул пакет с нет, за да не се набутвам повече, но се питам: Много от приложенията имат актуализации, ползвам gmail поща, viber и др. и често си дърпа разни неща без да знам какви и кога дори и за навигация и ако нямам WiFi и съм на Глобулската карта - ок, но ако съм на Мтелската - значи ли това, че пак ще се набутвам и че ще ми дърпа от Мтел! Има ли начин КАК ДА ЗАБРАНЯ ПОЛЗВАНЕТО НА ИНТЕРНЕТ (ако не е WiFi), КОГАТО СЪМ В МТЕЛ (1-ви слот в случая)? И ако има така ще мога ли да получавам своевременно писма на пощата, съощения през "viberа" (за тези, които не знаят - това е чудесно безплатно приложение за изпращане на смс и ммс и разговори с хора, които също имат смартфон и са си инсталирали това приложение!) Много моля, ако някой знае как може да стане това да ми пише! Благодаря!:)

24   up

Привет, отговарям си сама, защото намерих решение на моя проблем от вчера с нета и ако на някой се случи да знае какво да направи!:) Става съпрос за "Samsung Galaxy Y 6102 Duos" с 2 сим карти!
По подразбиране, която първа карта вкараш в телефона от нея се задава да ти дърпа нет. Понеже ползвам на Глобул пакет за моб. интернет, отидох до Мтел да ми спрат GPRS-а и да съм сигурна, че няма пак да ме набутват с пари без да знам. Лошото е, че като ми спряха нета от там спря и на глобул, а като разцъкахме пак от настойките даваше, че има и от 2-те карти и пак греда. После отидох в Технополис, от където го купих и добре че попаднах на едно приятно момче, което оправи проблема. Зададе да е активна глобулската карта за нет! Толкова много настройки за мрежи има, че човек може съвсем да се обърка, а в ръководството както винаги пишеше общи приказки за батерията, захранването и дрън, дрън, нищо за тези важни настройки за нета! Най-сигурното е при смартфон с 2 сим карти, ако имате пакет към едната, да я зададете нея (да е в слот 1) и да спрете интернета на другата. Така и при 2те състояния на карти си дърпате нет само от оператора, на който си плащате! И за начинаещите с подобни телефони, по-скоро за тези като мен, които за 1-ви път ползват и мобилен нет да го оправят този проблем още в началото и да си следят сметките, защото набутвацията може да бъде много жестока!:) Успех! smile

25   up

hunduras написа:
jizz написа:

smile при мене проблема с пуснатия интернет го няма пуснал съм го на първата карта звъня и на двете по отделно няма проблем...

Здравей,
Може ли потвърдиш това, че докато ползваш интернет на телефона, можеш да звъннеш и на 2те по отделно от друг телефон и да вдигнеш провеждайки разговор?
При мен при зареждане на youtube на основната, втората рапортува абоната е извън одбхват или е изключен.
Телефона ми е официално от виваком, които ми казах че първия модул може да се ползва само с тяхна карта.
Друго нещо което ме интересува от къде си го вземал и локнат ли е по някакъв начин.

ДА ПОТВЪРЖДАВАМ НА 100% ТОКУ ЩО ГО ПРОБВАХ ПРЕЗ WIFI ГЛЕДАЙКИ КЛИП В ТУБАТА НЯМА ПРОБЛЕМ ! ЗВЪНИ И НА ДВЕТЕ КАРТИ... НЕ СЪМ ПРОБВАЛ С МОБИЛНИЯ НЕТ ДАЛИ НЕ Е ТАКА АМА... ЧАКАМ ДА МИ ВЛЕЗНЕ ПЛАНА ЗА БЕЗЛИМИТНИЯ НЕТ, НО КАКТО КАЗАХ ПО-ПРЕДНИЯ ПОСТ НЕДОСТАТЪКА Е КОГАТО СЕ ГОВОРИ ПО ЕДНАТА КАРТА КОЙТО ЗВЪНИ НА ДРУГАТА МУ ДАВА "ИЗВЪН ОБХВАТ ИЛИ ВРЕМЕННО НЯМАТЕ ДОСТЪП ДО ТОЗИ НОМЕР.... Но това мен никак не ме притеснява защото когато бях с 2 телефона естествено че приключвам разговора по единия и тогава чак вдигам другия ако не ми е затвори... smile така че...

Относно притесненията с Е и H с стелкичките за да не ви притесняват пуснете си безлимитен нет... и няма да се притеснявате ще ви коства около 10лв.

Samsung Galaxy Core Duos  GT-I8262