1   up Сподели тази тема:    

Тема: Кодове за HTC/Explorer/

Предупреждение: Тази информация е предназначена за опитни и напреднали потребители! Тя НЕ е предназначена за начинаещи или обикновени потребители! Моля не пробвайте никой от методите описани по-долу, ако не сте напълно наясно с устройството на мобилните телефони. Не отговарям за ползването и неправилното ползване на информацията, включително загуба на данни или хардуерен проблем!

Ползвайте информацията на свой собствен риск!

*#*#4636#*#*

(същото, като *#*#INFO#*#* , но изписано с цифри)
Можете да използвате този код за да получите интересна информация за Вашия телефон и батерия. Те показват следните 4 менюта на екрана:

Phone information
    Battery information
    Battery history
    Usage statistics

*#*#7780#*#*

Този код може да се използва за да направите factory data reset (внимавайте!)

Ще изтрие следната информация:

Google account settings stored in your phone
    System and application data and settings
    Downloaded applications

Няма да изтрие:

Current system software and bundled applications
    SD card files e.g. photos, music files, etc.

Забележка: След като въведете този код на екрана на Вашия телефон ще се появи искане за потвърждение с бутон „Reset phone“. Така, че имате възможност и да отмените операцията!

*2767*3855#

Добре помислете преди да въведете този код. Той се използва за формат на телефона до фабричните настройки познат още като WIPE. Ще преинсталира също и firmware-а на телефона.

Забележка: Веднъж след като въведете този код няма да имате възможност да отмените операцията както в горния случай освен ако не махнете батерията от телефона. Така, че помислете добре преди да си затриете всичко и използвайте този код само в случай на крайна нужда!

*#*#34971539#*#*

Този код ще Ви даде информация относно Вашата камера. Показва следните 4 менюта:

Update camera firmware in image (Внимание! Не използвайте тази опция!)
    Update camera firmware in SD card
    Get camera firmware version
    Get firmware update count

ВНИМАНИЕ!: Никога не използвайте 1-вата опция! В противен случай може да скапете камерата на телефона си и да се наложи да го носите в сервиз за преинсталиране на firmware-a на камерата!

*#*#7594#*#*

Интересен код който Ви даде възможност да промените основната функция на бутона „End Call / Power“. По подразбиране ако задържите бутона по-дълго време ще Ви покаже екран на който трябва да изберете м/у една от следните опции: Silent mode, Airplane mode и Power off.

С помоща на този код ще можете да промените настройката която е по подразбиране. Например ще можете да го настройте за автоматично изключване на телефона и да не губите време в избиране на опциите от показалото се меню.

*#*#273283*255*663282*#*#*

Този код отваря екран за копиране на файлове където ще можете да бекъпирате Вашите медиийни файлове (Снимки, видео файлове, гласови записи, звуци и т.н.)

*#*#197328640#*#*

Този код може да се използва за да влезете в Сервизен режим на телефона. От там ще можете да стартирате различни тестове на Вашия телефон както и да променяте настройките в сервизен режим:

Тестови кодове за WLAN, GPS и Bluetooth:

*#*#232339#*#* или *#*#526#*#* или *#*#528#*#* – Тест на WLAN-а

(Използвайте бутона „Menu“ за да стартирате различните тестове)

*#*#232338#*#* – Показва Мак адреса на Вашия WiFi.

*#*#1472365#*#* – Тест на GPS-а

*#*#1575#*#* – Друг GPS тест

*#*#232331#*#* – Тест на Bluetooth-а

*#*#232337#*# – Показва Ви адреса на Bluetooth-а

*#*#8255#*#* - Този код може да се използва за да се стартира GTalk Service Monitor.

Кодове който Ви дават информация относно Firmware-а:

*#*#4986*2650468#*#* – PDA, Phone, H/W, RFCallDate

*#*#1234#*#* – PDA and Phone

*#*#1111#*#* – FTA SW Version

*#*#2222#*#* – FTA HW Version

*#*#44336#*#* – PDA, Phone, CSC, Build Time, Changelist number

Кодове които стартират различни фабрични тестове:

*#*#0283#*#* – Packet Loopback

*#*#0*#*#* – LCD test

*#*#0673#*#* или *#*#0289#*#* – Melody тест

*#*#0842#*#* – Device test (Vibration test and BackLight test)

*#*#2663#*#* – Touch screen version

*#*#2664#*#* – Touch screen test

*#*#0588#*#* – Proximity sensor test

*#*#3264#*#* – RAM version

На някой може би ще му бъде интересно да ги пробва. Бъдете Внимателни!

Последно редактирано от reaper22 (28 Mar 2012 11:37:45)

HTC Explorer  - Android 2.3.5 Gingerbread
HTC One X - Android 4.0.4, 1.5GHz quad core NVIDIA Tegra 3, Beast Audio, IPS screen.

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Кодове за HTC/Explorer/

Само за *#*#4636#*#* гарантирам че е ок.

За останалите... някой смелчак по желание може да си поиграе и сподели дали всички работят smile

3   up

Пичове за да не отварям нова теме мисля , че тази е подходяща.Значи става дума за 1 код който един пич беше писал някаде в раздела но не мога да го намеря.За сигнала на Телефона да стане на МАКС , че сега ми седи на 1/2 чертички.Ако може да ми кажете какъв беше този код..ще съм ви много благодарен.
ТОгава темата беше прясна още и реших да пробвам този код обаче като го написах и ме пита сигурни ли сте че искате еди какво си еди какво си...и аз викам нема да пипам нищо да не прецакам нещо.Обаче това не се издържа понякога телефона се изключва докато ми е в джоба заради този сигнал.

HTC Explorer

4   up

това за обхвата може и без код да  си го оправиш...просто трябва да си настроиш телефона да работи в режим GSM only  , а имено Menu - Settings - Wireless &  networks - Mobile networks - Network Mode   - и оттук му задаваш въпросният режим GSM only ! Това е!!! Успех!

I Seek TIR !!!

5   up

Много ти благодаря ! Направих го и телефона веднага стана на МАКС сигнал.Процедурата крие ли някакви рискове ?

HTC Explorer

6   up

не , напълно естествена процедура е... общо взето разликата е дали телефонът ди работи в 3G или 2G режим... ако ползваш мобилен интернет по-добре е да е 3G  - по-бърз ще ти е нета , ако не - няма значение .... това че докато не не на GSM only режим ти играе обхвата, не ти влияе на нищо....това единствено показва , че 3G мрежата не е стабила навсякъде... може би малко по-бързо ще ти пада батерията ....това е в общи линиии...дано си ме разбрал, ако не си да обобщя : ако не ползваш мобилен интернет превключи си на GSM only за да не те дразни smile !!! cool

I Seek TIR !!!

7   up

при мен лично проработи единствено *#*#4636#*#* . При другите нищо не става. Някакви предложения? Мерси

HTC Desire C

8   up

NewBorn написа:

не , напълно естествена процедура е... общо взето разликата е дали телефонът ди работи в 3G или 2G режим... ако ползваш мобилен интернет по-добре е да е 3G  - по-бърз ще ти е нета , ако не - няма значение .... това че докато не не на GSM only режим ти играе обхвата, не ти влияе на нищо....това единствено показва , че 3G мрежата не е стабила навсякъде... може би малко по-бързо ще ти пада батерията ....това е в общи линиии...дано си ме разбрал, ако не си да обобщя : ако не ползваш мобилен интернет превключи си на GSM only за да не те дразни smile !!! cool

Благодаря ти !

HTC Explorer

9   up

Относно този обхват съм чел и другаде, че и други са имали проблеми и са го оправяли както казва колегата NewBorn, и още тогава когато го прочетох реших да видя как е при мен и си беше направен на GSM Only, не знам защо при някой е а при други не е настроено....

HTC One X - Android 4.0.4, 1.5GHz quad core NVIDIA Tegra 3, Beast Audio, IPS screen.

10   up

Това е смартфон, което предполага постоянното използване на интернет през телефона.Не виждам защо да е спрян 3G режима...няма логика ....:) ама така е .. зависи от къде е къпен телефона......онзи ден един колега му се появи ъпдейт на софтуера дори, който ние кой знае кога ще видим smile)...

I Seek TIR !!!

11   up

tankeras написа:

при мен лично проработи единствено *#*#4636#*#* . При другите нищо не става. Някакви предложения? Мерси

И при мен част от тях не се получават, но всичките са дадени за андроид

12   up

NewBorn написа:

Това е смартфон, което предполага постоянното използване на интернет през телефона.Не виждам защо да е спрян 3G режима...няма логика ....:) ама така е .. зависи от къде е къпен телефона......онзи ден един колега му се появи ъпдейт на софтуера дори, който ние кой знае кога ще видим smile)...

Това за нашият модел ли става дума, за този ъпдейт?

13   up

абсолютно да  wink  wink

I Seek TIR !!!

14   up

Мх интересна работа  va

15   up

NewBorn написа:

абсолютно да  wink  wink

Я разкажи какво по различно му се е случило след ъпдейта, че ми стана интересно, сън не ме хваща. И при мен си ъпдейтва сам нещо си там, ама разлика никаква. Нещо променило ли се е при него?

Последно редактирано от Jrs (02 Apr 2012 19:45:53)

16   up

@Jrs
offtopic  kapitulation
Темата е за съвсем друго!

Последно редактирано от Luba6ky (02 Apr 2012 21:32:37)

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!

17   up

bu

18   up

А къде се въвеждат кодовете?

LG Nexus 4 ( 16GB )

19   up

Където набираш номер.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> LG G2

20   up

вс пробвах :d който иска повече инфо за някой код да пише  facepalm1

HTC Desire 500 + 16 GB Micro SD
HTC Explorer a310e  + 4 GB Micro SD HC

android  android  android

21   up

antispamer92 написа:

вс пробвах :d който иска повече инфо за някой код да пише  facepalm1

Колега я кажи кода за камерата работи ли при теб? На моят DESIRE 500 не отваря нищо

HTC Desire 500