51   up Сподели тази тема:    

Re: Ромове, кернели и секви други ъпгрейди

Здравейте, бихте ли постнали резултати в тази тема http://www.androidbg.com/forum/topic378 … a-gps.html дали има някаква разлика в GPS сигнала с тези custom firmware, че никой с Нексус не пуска снимки.

+   up

Android Реклами

52   up

Днес сложих SlimICS 4.0. С Apex Launchera е доста приятен. Само не знам, защо вече не мога да инсталирам приложения от Маркета на компютъра директно на телефона. Пише, че нямам устройства.

Samsung Nexus S --> ROM: Slim JB 2.0; KERNEL: Matr1x v.22.5
Unlocked; Rooted;

53   up

papi92 написа:

Днес сложих SlimICS 4.0. С Apex Launchera е доста приятен. Само не знам, защо вече не мога да инсталирам приложения от Маркета на компютъра директно на телефона. Пише, че нямам устройства.

Пробвай да инсталираш приложение през маркета на телефона. след това направи логаут-логин на маркета през компютъра и би трябвало да се появи

Galaxy Nexus

54   up

И аз се присъединих към Slim ICS 4 , обаче имам следните питания - live wallpaperite не искат да се заредят и как да си настроя постоянно да светят сензорните бутони под екрана а не да се изключват след няколко секунди ?

Nexus S  &  Moto G

55   up

Сваляш си NSTools и от през нея се настройват. Backlight dimmer мисля, че се казваше опцията. Това в случай, че в настройките не е поместена възможност да се направи от там.

HOV CM10 + N4W// Директен човек съм и наричам нещата с истинските им имена. Да не ми се сърдите.

56   up

Да, от там се настройва. Като изключиш Backlight dimmer спират да загасват. За Live Wallpaper-ите пише на няколко места, че трябва да се инсталира live wallpaper.apk и live wallpapers picker.apk, но при мен не проработи.

Още съм със стоковия кърнел и се чудя дали да не сложа Matr1x-a. Пак ли трябва да се wipe-не преди да кача кърнела или мога да го инсталирам и да си запазя програмите и всичко останало?

Последно редактирано от papi92 (11 Jun 2012 07:42:20)

Unlocked; Rooted;

57   up

papi92 написа:

Да, от там се настройва. Като изключиш Backlight dimmer спират да загасват.

Още съм със стоковия кърнел и се чудя дали да не сложа Matr1x-a. Пак ли трябва да се wipe-не преди да кача кърнела или мога да го инсталирам и да си запазя програмите и всичко останало?

директно си флашвай matr1x-а.
само един съвет. преди време имаше някакъв проблем с wifi-то. затова, преди да пуснеш рикавърито, спри wifi-то и тогава млез в рикавъри

btw, при мен 19.5 работи по-добре. не знам защо

Galaxy Nexus

58   up

Отскоро и аз смени launcher-а. Сега и аз съм с Apex и съм супер доволен. Единствено на моменти работи маааалко бавно ама е поносимо. Наскоро след последния ъпдейт на фирмуера и аз съм с 4.04 и съм изумен колко издържа батерията. Миналата седмица направи 48 часа с едно зареждане като естествено не си бях играл много с телефона, ама не и стоял хвърлен в някой ъгъл. Жалко че нямам снимки smile ще трябва да ми вземете думите на доверие big_smile big_smile

Google Nexus S; Slim Bean 2.0

59   up

Аз не съм очарован от издръжливостта на батерията при Slim ICS 4.0. Струва ми се много 12% за Android System. Ето две снимчици:

http://store.picbg.net/pubpic/2E/A2/0b79d55dbb8a2ea2.jpg

http://store.picbg.net/pubpic/15/49/9f83609eb7af1549.jpg

Unlocked; Rooted;

60   up

При мен с slim ics 4 , батерията издържа повече в случаите когато не си играя с телефона , иначе почна ли да му инталирам приложения или ровене в интернет и гледам как през минута - две батерията пада с процент и много дразни , явно трябва да махна да ми го показва в проценти батерията , и друг проблем които забелязвам е замръзването на часовника , след като го настроя след известно време замръзва пак , иначе от към бързина е супер евала на разработчиците , които се занимават с нашите телефони . storstark

При мен Android System е 8 %
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Извинявам се за тъпия въпрос , но се рових и никъде не намерих отговор на питането си , та въпроса ми е може ли да сложа къстъм кернел след като вече съм си сложил slimics без да ми се трият програмите и контактите или трябва първо да флашна кернела и след това рома. И втория ми въпрос е , кои кернел да сложа ?

Последно редактирано от nokias3 (13 Jun 2012 12:58:57)

Прикачени файлове

Screenshot_2012-06-11-18-40-12.png
Screenshot_2012-06-11-18-40-12.png 197.17 kb, файлът никога не е бил изтеглян. 

Нямате права за сваляне на прикачените файлове към това мнение.
Nexus S  &  Moto G

61   up

Реших да споделя и аз едни резултати от батерията със Slim ICS 3.9. Прикачен е един скрийн, другите ги давам като линк.

През тези три дни телефона е ползван доста леко. В общи линии само за разговори + от време на време пускане на wifi/3g когато ми се наложи да видя нещо (главно уеб сайтове и google maps) + малко GPS тестове. Не съм ползвал task manager-и или да спирам приложения по друг начин освен просто да си изляза на home screen-a.

В крайна сметка от последното зареждане са минали ~70 часа и ми остава още 25% батерия. Жалко, че утре ще ползвам много GPS и ще ми трябва пълна батерия, иначе щях да го оставя да се изтощи до край. Вроятно щеше да изкара още 20сетина часа при тази употреба.

Ето ги всички скрийнове от нормалното меню Battery, от Battery Monitor Widget и Badass Battery - https://www.dropbox.com/sh/i8vyjw5jkre2dx5/1qdoJsc1Ns

Прикачени файлове

2012-06-15 22.49.16.png
2012-06-15 22.49.16.png 206.44 kb, файлът никога не е бил изтеглян. 

Nexus S, Slim ICS 3.9

62   up

This is madness!

Сериозно ...

Последно редактирано от Gunplay (16 Jun 2012 00:20:48)

HOV CM10 + N4W// Директен човек съм и наричам нещата с истинските им имена. Да не ми се сърдите.

63   up

Колега, можеш ли да споделиш кърнел, ОС, настройки?

Unlocked; Rooted;

64   up

Други настройки освен overclock не съм правил. 1200max, 100min, governor - ondemand. Kernel-а не го знам къв е точно, този е който се флашва заедно със Slim ICS. Давам скрийнове от OC-a и от About Phone за kernel-a.

Иначе давам нови данни за батерията smile От стуринта до преди 1-2 часа карах колело и ползвах RunKeeper за stats. Та реално данните в новите скрийнове, които давам в линка по-долу, са от 4-5 часа GPS ползване на RunKeeper + малко google maps и малко говорене. 3g-то беше постоянно пуснато.

Ето ги и скрийновете, пак от същите програми като миналия път + скрийнове от CPU-то и kernel - https://www.dropbox.com/sh/i8vyjw5jkre2 … /runkeeper

P.S. Интересно ми е само кво правят тия GPS Test и Google Sky Map в списъка с програми, като не съм ги пускал нито за секунда...

Прикачени файлове

2012-06-16 15.33.34.png
2012-06-16 15.33.34.png 204.98 kb, файлът никога не е бил изтеглян. 

Nexus S, Slim ICS 3.9

65   up

Имам си нов любимец (поне за момента) smile . Името му е Kangyultra-EX 1.2- http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1717094

http://www.youtube.com/watch?v=_DdaEDzf5LU

Features:

Android 4.0.4
CM Kernel+
BlackICE Google Apps (By Travps624)
Optimized System
Holo.Dark Inverted UI (ANVILinv)
Linaro Optimized
Customizations of AOKP available

Най-готиното при рома са инвъртед Gapps, които са черни. gmail е черен, календарът е черен (жесток е), маркета е черен... Това според мен е гаранция за доста по-добър живот на батерията.
Препоръчвам

Прикачени файлове

Screenshot_2012-06-21-10-54-34.png
Screenshot_2012-06-21-10-54-34.png 60.41 kb, файлът никога не е бил изтеглян. 

Screenshot_2012-06-21-10-54-40.png
Screenshot_2012-06-21-10-54-40.png 28.75 kb, файлът никога не е бил изтеглян. 

Screenshot_2012-06-21-10-54-50.png
Screenshot_2012-06-21-10-54-50.png 34.98 kb, файлът никога не е бил изтеглян. 

Galaxy Nexus

66   up

Ако си с I9023 няма да имаш промяна в живота на батерията ако използваш черни цветове на екрана. I9023 e със S LCD дисплей, не с Super AMOLED. При Super AMOLED разликата идва от това, че черния цвят са "загасени" пиксели (не се използва енергия за да ги ориентираш в черен цвят).

Иначе съм съгласен, че стои по красиво.  wink

Unlocked; Rooted;

67   up

papi92 написа:

Ако си с I9023 няма да имаш промяна в живота на батерията ако използваш черни цветове на екрана. I9023 e със S LCD дисплей, не с Super AMOLED. При Super AMOLED разликата идва от това, че черния цвят са "загасени" пиксели (не се използва енергия за да ги ориентираш в черен цвят).

Иначе съм съгласен, че стои по красиво.  wink

С 23-ка съм, да.
въпреки това, с черен тапет батерията ми държи повече smile

Galaxy Nexus

68   up

Да докладвам smile Днес и аз сложих Slim Ics 4.0. Обаче имам лек проблем, който не е болка за умиране, но искам да знам как може да го отстраня без да му правя отново factory reset. Като си го качвах на телефона при инсталирането на третия .zip файл даде грешка и сега нямам Google приложенията, включително и Play store-a. Стана ми много странно как въобще тръгна ама си бачка читаво засега. Не е болка за умиране и без друго не ги ползвам, ама ако има начин само тях да си кача моля осветлете ме smile

Google Nexus S; Slim Bean 2.0

69   up

Пробвай да го флашнеш само него през рековърито, като направиш wipe на кеша и dalvik

Unlocked; Rooted;

70   up

Да се поФала - и аз сложих Slim 4.0, доста добре се държи за момента - яко сбододна рам, батерията е окей, чак не ми се вярва. Клокнах процесора и до 1.2 GHz, ще видим сега идната седмица как ще се държи като съм на работа.

71   up

Gunplay написа:

Да се поФала - и аз сложих Slim 4.0, доста добре се държи за момента - яко сбододна рам, батерията е окей, чак не ми се вярва. Клокнах процесора и до 1.2 GHz, ще видим сега идната седмица как ще се държи като съм на работа.

и аз се върнах на slim-арата smile държа го на 800 мах. честно не виждам разлика с на 1000.
една препоръка- излезе matr1x 22. мушкайте cfs-a smile

Galaxy Nexus

72   up

Я разтълкивай 2я ред от мнението ти, че съм малко спрял :Р

73   up

от тук http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1361477, изтегляш v22.0 на картата. В рикавърито триеш далвик кеша и флашваш v22.0. след това (следващите настройки са мои лични, работят перфектно, но всеки сам си избира) в setcpu избираш governov- smartassv2, и scheduler- ondemand (долу се избира сет он буут). Задал съм си 800/200. на профили се създава нов за sceen off governov smartassv2 и scheduler ondemand 400/200 и пак сет от буут

Препоръчвам ти matr1x, определено има подобрение в сравнение със стандартните. преди да го флашнеш, направи един бекъп за всеки случай. до момента никога не съм правил и не съм имал проблем.

Gunplay- за теб знам, че ги разбираш нещата, но за другите, които четат- помислете преди да направите нещо, в което не сте сигурни. ако трябва, питайте, за да няма после хър-мър smile

Galaxy Nexus

74   up

В scheduler нямам ondemand, може би си имал в предвид "cfq" ? To си ми сложи иначе "deadline" scheduler. Иначе останалото го сложих както каза, сега ще рестартирам. Включих и deep idle.

75   up

ondemand e в Governor, колегата е допуснал техническа грешка wink Иначе за scheduler най добре работят deadline и noop.

Unlocked; Rooted;