1   up Сподели тази тема:    

Тема: Карта с памет

Здравейте,

пиша ви, защото имам следния проблем. Купих си Галакси С от М-тел и той беше без карта с памет. От старата ми Нокиа Н82 имах 8ГБ и реших да я сложа на Самсунга. Стана, качих музика и всичко нормално, но след малко употреба и след един рестарт ми изписа, че картата е повредена и трябва да се форматира. Форматирах картата, качих всичко отново и на следващия ден, пак същата история. Сложих картата отново в Нокиата и там си работи без никакъв проблем. Защо се получава този проблем? Ако трябва да си купя нова карта, бихте ли ми препоръчали каква и от къде? Какво трябва да се гледа при избора на такава карта?

Благодаря предварително!

Поздрави, Лино

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Карта с памет

Според мен трябва да и направиш пълен формат на някой компютър и после да я форматираш и през телефона.
А като купуваш карта се съобразяваш с това какво поддържа телефона и какъв клас е самата карта.
Toва, което съм чел из нет-а ми показва, че клас 4 е най-добрия вариант, но тъй като не съм имал вариант да изпробвам клас 2, 4, 6 или някой от останалите наведнъж не мога да споделя впечатления от първа ръка.

3   up

аз от мойто LG 1 гб която карта е на повече от 4г  , нямам никъв проблем , за първи път чувам такъв проблем с карта памет

Samsung - Galaxy S  Google

4   up

Може картата памет да е от онези с марка Nokia и неясен (китайски) произход, по всяка вероятност Class2. Aма нокиата като е печка "Перник" не и пука много какви карти и слагаш, Samsung-a oбаче може да е по-претенциозен.
Както и да е. Тествай каквото ти казах и ако не стане помисли за нова карта.

5   up

Ами..картата не беше от Нокията, отделно я купувах. Бихте ли ми препоръчали (ако може с линкове) карта?

6   up

Присъединявам се към написаното от suffer. Клас 4 работят прилично добре.
Аз имах проблем с моята "оригинална" карта от Nokia и ми забиваше целия телефон.
Един формат и стана нова. Опитай. От практиката по-добро няма. А и глава не боли.
Заповядай:
http://www.dealextreme.com/products.dx/category.308
http://www.focalprice.com/Micro-SD-TF_93_1_n.html

7   up

А каква карта е най-оптимална за моя телефон? Колко ГБ и какъв клас?

8   up

Не виждам за какво можеш да ползваш карта по-голяма от 8 или 16GB. По книга май телефона ти поддържа до 32...
Виж направо в сайтовете на Multirama, Теchnomarket, Most Computers (раздел ***** FLASH ***** ) и.. каквото се сетиш. Не е като да не се продават мемори карти в България tongue

Последно редактирано от suffer (09 Nov 2010 23:16:00)

9   up

suffer, е как за какво. Ти видял си си един клип от 10-на мин колко голям е ? Това само за пример. Аз определено съм си харесал една 16Gb 6-ти клас

*** iPhone 5 16Gb *||* iPod 4G 32Gb iOS 5.1.1 Jailbroken *||* Lenovo A-3000H 4.2.2 с разговори и интернет от М.. ***

10   up

Прав си. Забравих, че не става въпрос за моето LG tongue
Еми.. само пари да има - карти под път и над път   wink

11   up

satanatos написа:

suffer, е как за какво. Ти видял си си един клип от 10-на мин колко голям е ? Това само за пример. Аз определено съм си харесал една 16Gb 6-ти клас

Може ли да ми покажеш точно каква карта си си харесал?

12   up

Аз на моето Галакси ползвах в началото Kingston 8gb micro SDHC class 4, но е замених с АDATA 16gb micro SDHC class 6 и мога да кажа че ми е перфектна, а и цената на която е взех е 86лв с двугодишна гаранция  cool

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                 
                                                                              UCCW Skins

13   up

Къде ги намирате тези 16Г 6 клас? Претърсих може би 10 сайта за компютри и техника в Пловдив и най-доброто което намерих е 8ГБ 6 клас А-Дата ~ 30 лева и 16ГБ Kingston class 4 ~ 70лв. Никъде не открих 16Г клас 6. ще съм благодарен да споделите някой линк, може и в София.

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock

14   up

аз от ебАй си поръчах 8ГБ клас 6,и ми излезе 24 лева с доставка със сичко и съм много доволен smile

Подписът е променен от екипа на АндроидБГ

15   up

platis написа:

Къде ги намирате тези 16Г 6 клас? Претърсих може би 10 сайта за компютри и техника в Пловдив и най-доброто което намерих е 8ГБ 6 клас А-Дата ~ 30 лева и 16ГБ Kingston class 4 ~ 70лв. Никъде не открих 16Г клас 6. ще съм благодарен да споделите някой линк, може и в София.

МОЛ Галерия wink

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                 
                                                                              UCCW Skins