1   up Сподели тази тема:    

Тема: Оферти и от BOB

"След като ви информирахме първи за новата оферта на М-тел – Mega Loop Summer, време е за малко информация от кухнята и на BOB.

Основната цел на бранда BOB е да предлага ниски цени на национални разговори и текстови съобщения и най-базовите услуги като Clip, Clir и Гласова поща.

Преди месец свърши уникалната промоция Super BOB, която включваше 1000 минути към всички национални мрежи и 500 смс-а само за 14.90 лв. Минутите бяха разделени на 500 минути към фиксирани оператори и 500 към всички мобилни оператори. Разбира се, договорът отново е безсрочен и може да бъде прекратен по всяко време с едномесечно предизвестие.

А сега, отново пикантни новини от кухнята на BOB. Виртуалният оператор готви нов тарифен план, който отново да разчупи пазара. Спекулира се, че той ще бъде пуснат на пазара или този месец на 20 число, или през август, отново на 20. Очаква се новият тарифен план да бъде подобен на Super BOB, като този път да са включени повече национални минути и неограничен мобилен интернет. Това решение изглежда ще е провокирано от намаляването на цените за терминиране в мрежите на операторите, което настъпи в началото на този месец.

Освен това, включените минути ще важат и към международни мрежи от Зона 1. Най-интересната спекулация по темата е, че след изчерпването на включените минути, цената за минута разговор ще е от порядъка на 0.05 лв/минута.

Потребител gog88 информира, че БОБ готви и специална оферта, която включва закупуването на бюджетен телефон на Samsung за само 0.50лв. Става въпрос за Samsung E1200. Телефонът ще може да бъде закупен за тази цена само при подписването на тримесечен договор на тарифа BigBoB. Ако клиентите не желаят да подписват срочни договори, могат да си закупят телефона за 10.90 лв и да подпишат безсрочен договор на базовата тарифа без месечна такса.

ЪПДЕЙТ: БОБ пусна офертата с телефона – повече информация тук. http://www.bob.bg/

Новият план, който според запознати, ще се казва Smart BOB и ще включва 1000 минути към национални мрежи и 1GB или 512 MB интернет. Месечната такса би трябвало да е около 20-25 лв. След изчерпването на включените мегабайти в плана, скоростта ще бъде намалена на 64 kbps. Има и друг вариант. Австрийският БОБ, например, предлага 1 GB включен интернет в плана си за смартфони, след което се заплаща по 4 евро на всеки следващ започнат гигабайт. Възможно е същата практика да се приложи и при нас, в България.

Разбира се, тази информация все още не е потвърдена официално от представител на БОБ, но е напълно възможно да излезе ако не същата, то поне подобна оферта, защото нуждата от мобилен интернет все повече нараства. "

Източник: SmartNewsBG

Последно редактирано от pikpik™ (14 Nov 2012 10:27:06)

HTC One X White with Beats Audio (uR Beats)

+   up

Android Реклами

Мнения за PandaWill тук

2   up

Re: Оферти и от BOB

Това е доста куул на хартия.
Ще видим как е в действителност smile

S-ON/rooted Evo 3d~~~TeamVenom ICS 4.0.3+Sense 4+~~~buttery toasted kernel~~~4ext touch
HTC One ~~4.4.2 KitKat Stock

3   up

Взема да почакам до края на седмицата с преподписването..

HOV CM10 + N4W// Директен човек съм и наричам нещата с истинските им имена. Да не ми се сърдите.

4   up

Някакви новини за новият им план, ако въобще ще го има .. ?

ПП: Като гледах австрийците имат т.нар. Смарт Боб, но дали при нас ще го пуснат в скоро време, ако въобще  confused

Последно редактирано от Thelion (29 Aug 2012 22:59:59)

5   up

http://nixanbal.com/%D1%82%D0%B0%D1%80% … 0%B3%D0%B0
Дали да не понахалствам и да изчакам до декември, белким пуснали към този план и нет с възможност за закупуване на смарт  rock  huh

6   up

На сайта им http://www.bob.bg/ все още няма нищо.

Samsung Galaxy S IV i9505 with 4.4.2 NB9 Stock BGL

7   up

Трябва ми малко информация от някой, който е наясно със СуперБоб-а.
Отивам днес в Кауфланд  да си заръчам супербоб и пича взе да ме зарибява - сега имаш първоначална такса 15лв. и аз казвам нямаш дерт. След това ми казва да обаче трябва и да заплатиш две месечни такси по 15 лв. =30 лв. и те ще ти се приспадат по фактурите, но не за таксите, а ако говориш над тях? По чиста сметка, плащам 45 лв. наведнъж, следващите два месеца си плащам пак по 15 лв. такса и чак тогава следващите два месеца 30-те лева, които съм дал в началото  ще ми важат и за таксата, а не само за изговоренето в повече?
И аз му казвам, пич ти в ред ли си? Аз идвам и договора ми трябва да е безсрочен, ама с тези условия все едно подписвам 5 месечен договор, защото ако искам да не изгоря с кинти, трябва толкова време задължително да стоя на план СуперБоб и да съм абонат на Боб? Сътрудника ми казва - да така е ?
Не си взех карта, защото това е супер наглост? След това питам - Къде в договора пише, че освен стартовия пакет - 15 лв., трябва да заплатя още 30? Отговаря ми се - никъде, но не може да минеш без тях!!?? Казвам му на пича, че ще ги внеса, ако собственоръчно, някой от Боб се подпише с химикалка под договора, че трябва да внеса тези пари задължително!
Та .. да не се впускам още в подробности, защото съм много изнервен и утре ще му закарам 100 човека, заедно с един от КЗП и да го видя как ще ги поиска тези пари?

Може ли някой да ми каже дали наистина са такива условията и защо? Законно ли е?
Защото ако не е законно, аз напълно сериозно мисля да закарам 100 човека наведнъж, заедно с човек от КЗП и да видя как ще ги поискат и ако ги поискат как ще се обосноват.

Последно редактирано от boandroid (12 Nov 2012 00:57:26)

8   up

Искат си ги тези пари. До колко е законно не знам, не съм чел договорите и дребния шрифт. Както и съвсем законно ви цакат с минутите към другите мобилни оператори. Уж имаш 500 пък те се оказали доста по-малко. smile

П.С. Винаги са били ментелци, чудно още как им се връзват хората

Последно редактирано от abv86 (12 Nov 2012 15:34:14)

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it

9   up

Няма какво да цакат с минутите. Всички оператори, освен някои оферти на Вива, вече отчитат на такт 60/60. То си е казано.
Просто въпроса ми е, защо се получава гореописания от мен случай, уж безсрочен договор, а по заобиколен начин те задължават да си абонат и то на тази оферта поне 5 месеца. Тези условия с 45лв. в началото като 30 от тях ще можеш да използваш 4-я и 5-я месец ги няма в договора 100%, но ако не ги дадеш, не ти позволяват да станеш абонат?!? Нямат обосновка, няма го в договора, не се подписват под тези условия, просто ти казват - не дадеш ли 30лв., които да ползваш след 3-я месец, не може да станеш абонат?!?
Каква е управията, стандартна практика ли е, във всички офиси ли са толкова нагли?
Служители, абонати и други лица с опит относно СуперБоб са добре дошли за отзиви и разяснения.

10   up

boandroid написа:

Отивам днес в Кауфланд  да си заръчам супербоб и пича взе да ме зарибява - сега имаш първоначална такса 15лв. и аз казвам нямаш дерт. След това ми казва да обаче трябва и да заплатиш две месечни такси по 15 лв. =30 лв. и те ще ти се приспадат по фактурите, но не за таксите, а ако говориш над тях? .

Не е точно така. Първоначално си купуваш само start пакета. Накрая на месеца когато ти излезе фактурата плащаш си таксата . И след това плащаш таксата за следващият месец още 15 лв, реално се получава такса включване от 15 лева при активиране на картата. Всички кабелни мобилни и всякакви такива договори които са на такса винаги се предплаща месечните абонаменти. Имам го този пакет от първата промоция и съм страшно доволен. Недостатъкът тук е че няма мобилен интернет който да не се таксува на мегабайти.

11   up

Здравей @boandroid,
Това което се заплаща при активиране на нова карта на тарифен план Super bob е:
-  таксата за стартов пакет bob, която е 14.90лв. и срещу нея получаваш 150 национални минути и 150 национални SMS за 30 дни.
- такса за тарифни план който си избрал (Super bob) -14.90лв.
Това са 29.80лв. общо. И от там на сетне в първата ти месечна фактура ще имаш месечна такса за месеца напред.
Ако имаш въпроси, на линия съм smile

LG G2 4.4.2

12   up

worldnet написа:

Здравей @boandroid,
Това което се заплаща при активиране на нова карта на тарифен план Super bob е:
-  таксата за стартов пакет bob, която е 14.90лв. и срещу нея получаваш 150 национални минути и 150 национални SMS за 30 дни.
- такса за тарифни план който си избрал (Super bob) -14.90лв.
Това са 29.80лв. общо. И от там на сетне в първата ти месечна фактура ще имаш месечна такса за месеца напред.
Ако имаш въпроси, на линия съм smile

Добре.
Тогава ще отида на същото място, което бях и ако служителя отново започне да ме изнудва и да не ми разрешава да стана абонат ще го обявя публично (умишлено премахнах от пост-а си точно за кой Кауфланд става въпрос, защото знам, че служителите са инструктирани и не искам да им навредя). Ако се случи същото като това, което съм обяснил в горния пост, ще разчитам да сътрудничиш wink   storstark

13   up

boandroid написа:

Отивам днес в Кауфланд  да си заръчам супербоб и пича взе да ме зарибява - сега имаш първоначална такса 15лв. и аз казвам нямаш дерт. След това ми казва да обаче трябва и да заплатиш две месечни такси по 15 лв. =30 лв. и те ще ти се приспадат по фактурите, но не за таксите, а ако говориш над тях? По чиста сметка, плащам 45 лв. наведнъж, следващите два месеца си плащам пак по 15 лв. такса и чак тогава следващите два месеца 30-те лева, които съм дал в началото  ще ми важат и за таксата, а не само за изговоренето в повече?
И аз му казвам, пич ти в ред ли си? Аз идвам и договора ми трябва да е безсрочен, ама с тези условия все едно подписвам 5 месечен договор, защото ако искам да не изгоря с кинти, трябва толкова време задължително да стоя на план СуперБоб и да съм абонат на Боб? Сътрудника ми казва - да така е ?
Не си взех карта, защото това е супер наглост? След това питам - Къде в договора пише, че освен стартовия пакет - 15 лв., трябва да заплатя още 30? Отговаря ми се - никъде, но не може да минеш без тях!!?? Казвам му на пича, че ще ги внеса, ако собственоръчно, някой от Боб се подпише с химикалка под договора, че трябва да внеса тези пари задължително!
Та .. да не се впускам още в подробности, защото съм много изнервен и утре ще му закарам 100 човека, заедно с един от КЗП и да го видя как ще ги поиска тези пари?

Може ли някой да ми каже дали наистина са такива условията и защо? Законно ли е?
Защото ако не е законно, аз напълно сериозно мисля да закарам 100 човека наведнъж, заедно с човек от КЗП и да видя как ще ги поискат и ако ги поискат как ще се обосноват.

Виваком са същите смешници.. и те така ми искаха да предплащам за 3 месеца(за това и ще си остана на мтел)...като цяло на боб цените са страхотни.. само един мобилен интернет към плановете да добавят и са мятам на тях..

Xperia Z Ultra и Xperia Z2 Tablet smile

14   up

Я кажете ще имат ли неограничен интернет ментелците от боб?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it

15   up

abv86 написа:

Я кажете ще имат ли неограничен интернет ментелците от боб?

Малко трудно ти разбрах въпроса, но предполагам питаш дали bob ще има предложение с включен трафик за мобилен интернет. Отговора е ДА, ще има, но не мога да ти предложа точен срок за това.

LG G2 4.4.2

16   up

Вярно, само мобилният интернет липсва.
Иначе съм абонат от малко повече от година на Боб.
Като отношение и коректност до сега не съм имал такива добри впечатления от другите оператори.
На СуперБоб съм. 500/500/500 = 14.90/месец
За 14 месеца съм имал точно 3 пъти сметка над 20лв (с таксата) и то беше, защото имах здравословни проблеми и бях запалил телефоните на всичките ортопеди във Варна, София и Горна Баня.
Адски съм доволен.
Остава само да пуснат тарифа с мобилен нет (и да не си променят отношението и обслужването) и съм им абонат до живот.

17   up

incubus написа:

Вярно, само мобилният интернет липсва.
Иначе съм абонат от малко повече от година на Боб.
Като отношение и коректност до сега не съм имал такива добри впечатления от другите оператори.
На СуперБоб съм. 500/500/500 = 14.90/месец
За 14 месеца съм имал точно 3 пъти сметка над 20лв (с таксата) и то беше, защото имах здравословни проблеми и бях запалил телефоните на всичките ортопеди във Варна, София и Горна Баня.
Адски съм доволен.
Остава само да пуснат тарифа с мобилен нет (и да не си променят отношението и обслужването) и съм им абонат до живот.

Ще има нови тарифи на боб с по малко минути и с по ниска такса от 14,90  е па да изчакаме и булсатком новият оператор да видим кои къде ще се ориентира

18   up

http://nixanbal.com/images/2014_Photos/10373800_10201061345854524_5852830851810759678_n.jpg

За сега изглежда, че са излъгали с цел задържане на клиенти и удар по конкуренцията, като чрез умишлена манипулация възпрепятстват клиентите си, да се възползват от РЕАЛНИ оферти на конкурентен оператор.

Бягат по тъча и във фейсбук и на официалния емайл.. като дори започнаха да отричат.

Мисля, че ако до края на месеца на предложат оферта трябва да противодействаме, защото доста народ се подмами .. по тази информация..

Последно редактирано от boandroid (24 Jun 2014 10:43:21)

19   up

Ето и продължението на ситуацията smile
След разговор с оператор ми беше казано един вид следното:
Емайл-съпорта е пунта мара smile и всеки оператор може да лъже по свое усмотрение чрез него безнаказано .. Може да манипулира клиентите и никой няма контрол над него. Също така няма и форма за оплакване!
Единствената официална информация за каквото и да било, може да се получи от забележете - Рекламите по телевизията .. или на страницата на БОБ.

20   up

Ами на "виртуален" оператор, всичко му е виртуално  rofl_mini