1   up Сподели тази тема:    

Тема: Избор за нов телефон Нокия лумия 710 или Сони У ??

Моля някой който е запознат с телефоните да изкаже мнение спрял съм се на тези два модела + и - и намиране на приложения , по принцип смятам го ползвам за разговори, камера и навигация обикновено позлване  tooth  dance

Последно редактирано от Lo6_Pi4 (03 Sep 2012 00:21:54)

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Избор за нов телефон Нокия лумия 710 или Сони У ??

Колега, сбъркал си раздела!  wink

http://www.androidbg.com/forum/forum99- … zbera.html

И все пак, аз бих избрал Lumia-та. Напоследък започва да ми писват всички простотии на Андроид и излагацията на Sony с версиите, които пускат. Омръзна ми от лагове, зависвания, зацикляне и т. н. Според мен за изброените от теб неща WP се справя доста по-добре. На път съм да продам Sony-то и да си взема телефон с WP.

Има си обаче и доста минуси. Windows Phone няма:

1. Файлов мениджър.
2. Трансфер на файлове през Bluetooth.
3. Не може да работи като флашка.
4. Не може да се контролира поотделно звука на мултимедията и звънене.
5. Много трудно се слагат рингтонове, защото има ограничения във форматите.

Има и други недостатъци, но мисля, че тези са доста показателни. Ако можеш да ги преглътнеш, Lumia-та е добър избор. smile

Sony Xperia™ M2 | Sony Xperia™ Tablet Z | Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

3   up

аз ползвам малко по - скъпите версии на сони и нокиа: съответно ARC S и Lumia 800. От опита ми с двата телефона, които подобно на разглежданите от теб са с приблизително еднакви хардуерни характеристики мога да дам ясно предимство  на Lumia 800. единствен недостатък - камерата. по-слаба е от тази на Sony, но ако нямаш чак такива претенции за снимките, а само за FB и подобни приложения, както и ако ти харесва външният вид на 710 (аз не го харесвам), Nokia Lumia е отлично предложение

Забравих, навигацията на Lumia - та е напълно безплатна, идва вградена с телефона и може да се запазват карти на самият телефон, които карти се свалят през Wi-Fi, не е Trial, както е WisePilota - а при Sony. Картата за България е подробна с имена на улици и номера на къщи дори и в малки селища.
За Sony- то трябва или да платиш навигация или да си намериш "лекувана" такава, но от опита ми със Sigyc (някой колега от форума беше дал работещ .apk файл), мога да кажа, че откъм карти и визуализация е доста добра, но работи много трудно с GPS приемника на телефона (налага се доста изчакване между отделните операции).
Относно липсата на файлов мениджър, споменат по  горе, не е чак такава трагедия, аз синхронизирам телефона безжично в домашаната ми мрежа през Zune или качване/сваляне на съсдържание в Sky drive. Съвсем отскоро има и Sky Drive за андроида, така че не ми трябва Bluetooth  за обмяна на файлове между двата телефона  tooth
тонове, поне на Lumia - та могата да се слагат за отделни контакти - има си ръководство. тона на звънене и слушане на музика действително не може да се регулира отделно.

Последно редактирано от vodoo (03 Sep 2012 11:49:05)

Xperia Z1 Black  14.4.A.0.118 а.к.а. 4.4.4 Kit Kat- stock

4   up

Само да допълня, че Wp7 може да се отключи /джейлбрейкне, хакне, руутне), може да му се сложи къстъм ром /за нокиа не съм 100%, но щом на другите марки може, би следвало и там да може).
Има ромове с отключен файлов трансфер през блутуут, файлов мениджър и дори батерия с проценти.
Гадното в WP7 е, че можеш да променяш иконката на батерията, като изглед.

Аз лично бих взел Sony - то, не само заради операционната система.
1. Дизайн /на нокиата е кошмарен/
2. Камера /нищо не може да ме убеди, че камерата на нокиата страва за нещо/
3. ОС - за мен Android е по-перспективна и функционална ОС.
4. Ненавиждам нокиа от бебе./Ако случайно видите някъде написано "нокиа", с малка буква, не е грешка/

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞

5   up

vodoo написа:

Относно липсата на файлов мениджър, споменат по  горе, не е чак такава трагедия, аз синхронизирам телефона безжично в домашаната ми мрежа през Zune или качване/сваляне на съсдържание в Sky drive.

Да, винаги има варианти, но един средно разбиращ човек трудно ще се оправи. Имал съм 2 телефона с WP (Omnia 7 и Optimus 7), като един от тях го дадох на едно приятелче. Ей Богу, вече 3 месеца му обяснявам как да си качва неща през Zune и той все не може да запомни!  tooth Човека си иска USB Mass Storage и да си вижда файловете на телефона. wink

vodoo написа:

тонове, поне на Lumia - та могата да се слагат за отделни контакти - има си ръководство.

Аз имах предвид друго... как се качват Custom ринтонове в телефона? wink Доста е сложно и пак е през Zune. Трябва да не са по-дълги от 30 секунди, битрейта беше някакъв конкретен и формата май трябваше да бъде само един (не помня вече какъв... май беше wma). Минаха 6-7 месеца откакто си продадох Оптимуса и съм забравил.

Sony Xperia™ M2 | Sony Xperia™ Tablet Z | Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

6   up

да разбирам че sony е моя телефон нито андроид нито WP съм имал и нз чесно казано с кой е по лесно боравенето днеска  разгледдах сонито за малко и ми хареса и дизайна е доста добър само тези 4 гб ме претисняват малко г/д приложенията примерно 11 пиложения колко място заема щот ако мога му сложа само 3 4 приложения мисля че са малко ... smile

7   up

Ами всичко зависи колко памет са тези приложения.

| Sony | Xperia™ V | Stock JB 4.3 | 9.2.A.2.5 |
| Sony Ericsson | Xperia™ Mini Pro | ROM: xNXT™ 11.1 | Kernel: MESA v4.8 |

8   up

относно паметта на Sony - то, на ARC S картата е 8 GB и въпреки, че дотук имам над 800 снимки на пълна резолюция (8МР), плюс видео, плюс игри (малко), плюс музика (за из път lyssna ),  все още имам над 2 GB свободна памет. Виж, имам само една карта на България на Sigyc - a (по спомен, може и да бъркам с някой МВ,  е около 20МВ), но картите на други държави са доста по - обемни (Германия - над 620 MB, при iGO - също).
така че, ако ползваш навигация по - интензивно, може и да ти стане малко тясно.
А що се отнася до рингтонове - има достатъчно сайтове с готови, от които да си избереш, както за Android, така и за WP, беплатни са, че и някои не искат регистрация  dance

Последно редактирано от vodoo (04 Sep 2012 16:36:31)

9   up

Oт тия 4GB на Sony U ,свободни ще са само 2-2.5 GB ,останалото е системни файлове на андроида,което без слот за карта си е нищожно малко малко.При мен на SGN от 16GB свободни,виждам само 11GB.

Последно редактирано от daniil.pomanov (04 Sep 2012 18:03:38)

Samsung Galaxy Note White ICS 4.0.4

10   up

Сонито има 8гб памет 4 от които за потребителя още около 2гб в телефона които също могат да се ползват и може да чете от флашка

NOTE 3 , HTC ONE X и една XPERIA U

11   up

daniil.pomanov написа:

Oт тия 4GB на Sony U ,свободни ще са само 2-2.5 GB ,останалото е системни файлове на андроида,което без слот за карта си е нищожно малко малко.При мен на SGN от 16GB свободни,виждам само 11GB.

Говориш пълни глупости!
Като не разбираш нещо, подмини темата. Явно нямаш нито един от телефоните за да даваш мнение. Заблуждаваш човека...

Xperia U има вътрешна памет - 4GB. И телефонна памет - 2GB. Или иначе казано има на разположене 6GB - което за едно нормално ползване е достатъчно, предвид цената на теелфона.

HTC One

12   up

cinizam написа:
daniil.pomanov написа:

Говориш пълни глупости!
Като не разбираш нещо, подмини темата. Явно нямаш нито един от телефоните за да даваш мнение. Заблуждаваш човека...

Xperia U има вътрешна памет - 4GB. И телефонна памет - 2GB. Или иначе казано има на разположене 6GB - което за едно нормално ползване е достатъчно, предвид цената на теелфона.

Може и да бъркам,но тия 2 GB са за приложения,дефакто не може да се ползват за нищо друго.Останалите 4,ако се виждат в пълен обем,което силно ме съмнява,са трагични като обем за един съвременен смарт,па дори и на добра цена.То и най мизерната бюджетка има слот,просто подигравка.

Samsung Galaxy Note White ICS 4.0.4

13   up

daniil.pomanov написа:
cinizam написа:
daniil.pomanov написа:

Говориш пълни глупости!

Може и да бъркам,но тия 2 GB са за приложения,дефакто не може да се ползват за нищо друго.Останалите 4,ако се виждат в пълен обем,което силно ме съмнява,са трагични като обем за един съвременен смарт,па дори и на добра цена.То и най мизерната бюджетка има слот,просто подигравка.

я на HTC ONE X ми намери слота за карта?

Xperia NEO ics;ASUS TF700T ICS-JB4.2.1; LGG2;Xperia Z1compact:@posamkata

14   up

аз докато разпитвам аз кой да избера мойта приятелка днеска си купи сонито черно с розаво,и казаха че имало 8гб от които 4 са за андроида др видими  са пак 4 изглежда доста добре и сега ще мога си прецен а тя освен камера др няма позлва и музика smile но кажете кое приложения трябва се сложи като начало ?

15   up

Lo6_Pi4 написа:

аз докато разпитвам аз кой да избера мойта приятелка днеска си купи сонито черно с розаво,и казаха че имало 8гб от които 4 са за андроида др видими  са пак 4 изглежда доста добре и сега ще мога си прецен а тя освен камера др няма позлва и музика smile но кажете кое приложения трябва се сложи като начало ?

антивирус,sdcard,ESfile explorer

Xperia NEO ics;ASUS TF700T ICS-JB4.2.1; LGG2;Xperia Z1compact:@posamkata

16   up

daniil.pomanov написа:

https://dl.dropbox.com/u/31972793/img/screenshot_2012-09-05_1103.png

https://dl.dropbox.com/u/31972793/img/screenshot_2012-09-05_1106.png

HTC One

17   up

Забелязах че в горния ляв ъгъл има жълт триъгълник с одивителна в него тоза за какво е ?

18   up

е-е-е, ама недей чак толкова мързеливо-о-о-о, я виж тук и си прочети http://www.sonymobile.com/global-en/sup … documents/  tummenupp

19   up

прочетох но не пише жълт триъгълник с удивителна какво е пише че в ляво са уведомителни съобщения само ама кво е ..... ?

20   up

Lo6_Pi4 написа:

прочетох но не пише жълт триъгълник с удивителна какво е пише че в ляво са уведомителни съобщения само ама кво е ..... ?

Би трябвало, като дръпнеш надолу статус бара да ти изпише...
И вземи пиши във форума за Xperia U, че тука май-отива на offtopic.
Ето: http://www.androidbg.com/forum/forum116 … ria-u.html

HTC One