1   up Сподели тази тема:    

Тема: Трябва ли да се гледа нещо конкретно при покупката на този смартфон?

Здравейте, обмислям варианта и аз да се включа в клуба "200+" smile
Но преди това имам няколко въпроса и ще се радвам да ми отговорите, ако е възможно.
На доста места попаднах на информация, че телефона имал проблеми с батерията, което е изцяло софтуерни, дали е така не знам. smile Има ли значение коя серия телефон закупувам или не?
Гледам се продава телефона за 850-900лв. с 2 години гаранция към даден оператор и пише, че е отключен. (това така ли е?)
Ако взема телефона с дадената гаранция и тя е на друго име при мен ще важи ли същата гаранция?
Като цяло ми трябва малко информация, която не успях да открия във форума (извинявам се ако съществува де) дали нещо конкретно трябва да гледам на телефона при покупката му?
Благодаря на отзовалите се. wink

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Трябва ли да се гледа нещо конкретно при покупката на този смартфон?

Дисплея - има разсейване на цветове, аз досега не съм забелязъл читав такъв поне от трите които съм гледал!

3   up

http://www.androidbg.com/forum/topic389 … s-iii.html

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                 
                                                                              UCCW Skins

4   up

simba4 написа:

Дисплея - има разсейване на цветове, аз досега не съм забелязъл читав такъв поне от трите които съм гледал!

аз пък до сега който и с3 да съм гледал не съм виждал разсейване а уш се взирам.даже се учудих като прочетох какво си написал.не съм виждал разсейки

5   up

И все пак, ако купя телефона "неразпечатан" от някоя борса с две години гаранция към М-тел при мен важи ли гаранцията, ако е написано друго име, защото няма как да задържа куриера един час на вратата да си джиткам с телефона, да видя дали всичко е наред. smile

6   up

kindzadza написа:
simba4 написа:

аз пък до сега който и с3 да съм гледал не съм виждал разсейване а уш се взирам.даже се учудих като прочетох какво си написал.не съм виждал разсейки

Хахах еми знаеш ли колко, гледах в мтел едни жълти други лилавеят, моят изглеждаше най-дборе, но въпреки всичко в долната дясна част според мен имаше някаква разсейка т.е цветовете като че ли бяха по-бледи там!

Не препоръчвам покупка на С 3 !

7   up

Е а какво да си взема iPhone 5 ли? ХАХА big_smile

8   up

simba4 написа:
kindzadza написа:
simba4 написа:

Хахах еми знаеш ли колко, гледах в мтел едни жълти други лилавеят, моят изглеждаше най-дборе, но въпреки всичко в долната дясна част според мен имаше някаква разсейка т.е цветовете като че ли бяха по-бледи там!

Правилно колега.Една нокия 1100 ще е супер нали  rofl_mini  rofl_mini  rofl_mini Нищо подобно не съм видял аз.Моя е ОК,както и неколцината приятели,които си го купиха.

<<<>>>SAMSUNG<<<>>>HTC<<<>>>NEXUS<<<>>>

9   up

simba4 написа:
kindzadza написа:
simba4 написа:

аз до сега нито 1 не съм виждал нещо си внушаваш според мен.не препоръчваш покупка иначе си го купил интересно;)

10   up

Е ако толкова те дразнят цветовете ... смени го за One X big_smile

По темата .... телефона е повече от прекрасен колега аз лично съм страшно доволен !

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue

11   up

Аз съм делтонист, така че цветовете и отенъците им няма да са ми голям проблем. smile
Интересуваше ме гаранцията дали ще важи, ако го купя от борса:?

12   up

Toombstone написа:

Е ако толкова те дразнят цветовете ... смени го за One X big_smile

По темата .... телефона е повече от прекрасен колега аз лично съм страшно доволен !

Продал съм го С3, точно затова че дисплеят не ми харесва!

13   up

Няма значение ако гаранцията е на друго име - пак важи (в случай че купуваш телефона от човек). Важно е да има касова бележка, печат и написан IMEI. Ако си решил да го взимаш от он-лайн магазин (аз така разбрах) те също дават гаранции, стига да не е накой никому неизвестен shop. Препоръчвам да си вземеш телефона от някой оператор с най-ниската такса за 1 г. пак излиза по-евтино.

Относно дефекти - като всяка техника си има своите малки бъгове (всички софтуерни), но няма масови фабрични дефекти (и нищо от горепосочените постове за дисплея).

Последно редактирано от svetliol (27 Sep 2012 17:42:46)

Android 4.4.2 | iOS 8.1 | BlackBerry 10.3

14   up

Няма начин да дам на М-тел 980лв... при положение, че в борсата на mobilebulgaria има за по 850-870лв. неразпечатвани с гаранция. smile Иначе благодаря за отговора.

15   up

Кофти, че при "магазинчетата" от мобилебългария е малко както онази приказка "гаранция-Франция". Разбира се, мнението ми е лично и неангажиращо.

Последно редактирано от pikpik™ (27 Sep 2012 18:39:54)

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                 
                                                                              UCCW Skins

16   up

На доста хора, мнението за тези магазинчета е такова. Да не ти се налага да ползваш гаранция...
Все пак, тема за покупки на апарата има. Смятам темата за приключена още след 3-4ти пост...

Последно редактирано от vladdark (27 Sep 2012 18:59:39)