1   up Сподели тази тема:    

Тема: Как да разбера какъв тип ми е рам паметта?

Дойде време да си купувам нова рам памет, но немога да разбера откъде да видя формата.С пропъртийз на май компютър ми показва само 1,25гб рам без типът.При пускането компютърът се зарежда прекалено бързо за да видя дали пише нещо отначало.

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned

+   up

Android Реклами

Мнения за PandaWill тук

2   up

Re: Как да разбера какъв тип ми е рам паметта?

Everest или AIDA64, са програмите които ще ти покажат с точност и детайли информацията която ти трябва. Те всъщност са 1 програма но за различен хардуер.

Galaxy S4

3   up

Една програма са ама в различно време. Еверест се казваше ПРЕДИ, сега е аида64, Понякога не помагат... Трябваше да разголбя един компютър да снимма рам-та и след това да питам хора, защото евереста не показа нищо...

LG G2                                   Мои приложения в Google Play
SE Xperia ACTIVE + NEXUS⁷| A101IT, GT540, iPod T 4G SOLD                                                           

4   up

Нещо не се справям с програмките немога да разбера кое е рам паметта  facepalm1

5   up

В "секция" Motherboard

6   up

А някой да знае защо ддр3 са по-евтини? Защото си бях харесал една 4гб за 30 лв но моята е ддр сдрам и те са почти тройно по-скъпи

7   up

щом си с sdram значи компа ти е доста стар. и ако слагаш повече рам защо си мислиш че ще се забърза или че клипчетата в нета ще ти вървят по гладко, не се залъгвай... wink

8   up

teles написа:

А някой да знае защо ддр3 са по-евтини? Защото си бях харесал една 4гб за 30 лв но моята е ддр сдрам и те са почти тройно по-скъпи

DDR SDRAM e DDR1 с честота между 200 и 400MHz - тройно по-скъпа е защото от 4-5 години не се произвежда вече - компа предполагам е или амд на сокет 754, 939 или 462  или интел на 478 - тоест не си струва да даваш пари за него по-скоро събирай за нов

Nexus5 - Paranoid 4 beta4 + Franco r32
NOKIA 108 dual sim

9   up

@teles както са те посъветвали вече - смени компа с нов или другия вариант - търсиш на старо (за 5-10 лева) памет като за твоя.

[SGS4]|ROM ★GOLDENEYE★ v33.3|Modem XXUGNG2|Kernel talexop v2.51|Recovery PhilZ Touch 6.50.6|

10   up

@teles
В общи линии колегите ти изясниха нещата. Имай предвид, че повечето дъна на тази възраст имат голямо ограничение в обема на инсталираната памет. И често това е до 512Mb, а 4Gb е в сферата на мечтите. Виж си модела и номера на дъното и потърси инфо за възможностите му от сайта на производителя или Google.
Успех!

Последно редактирано от operator (23 Oct 2012 13:05:25)

Wildfire S •  iPhone 4 S   • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •

11   up

Дъното ми е сменяно и е ново,а в момента съм с 1,25 рам,но май ще събирам пари за нов smile Иначе на кутията пише Венус

12   up

Кажи ни че някой друг ти е правил конфигурацията а не си си взимал само рам о тук от там и си ръгъл втрре ????

13   up

Няма никакво значение кавко ти пише на кутията smile Почти на 100% съм сигурен, че си с 1.5 GB рам на 2 плочки и си с вградено видео, на което са отделени 256МБ от рамта.

EDIT: А пробва ли CPU-Z ? Мисля, че с тази програма ще ти покаже, + това можеш да постнеш 2-3 скрийншота (ако не видиш сам) за да ти кажем smile

Последно редактирано от blazed (23 Oct 2012 15:46:18)

| hTC Sensation | R.I.P.
now: iPhone 4

14   up

Ново дъно?  С ddr? Хм... Ddr-a е по-скъп защото се произвежда в по-малко бройки и съответно е с по-голяма себестойност.  Тоса +манипулацията на пазара = висока цена спрямо ddr3. Щом си с ddr значи компа е поне на 5 години и му е дошло времето за ЪПГРЕЙД,  а не за смяна.  Няма нужда да даваш пари за хард,  двд записвачка и кутия,  които вече си имаш.  А харда не е малка част от цената на нов компютър.  При вариант :евтин двуядрен процесор /g530/ евтино дъно с вградена видеокарта и рам 4gb ddr3ще стъпиш на около 200лв. За сравнение 2х1gb ddr памет е около 90 кинта нови.  Т. Е. Имаш бая подобрен комп за разлика от около 110 кинта спрямо смяна на памет.

Последно редактирано от Radopod (23 Oct 2012 22:40:48)

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos

15   up

Какъв ъпгрейд като това неговото е цялото за смяна? Почти съм сигурен че нито захранване (на 5 години няква куча марка)  нито хард (освен че сегашния му е сигурно малък ами и не е сата)  ще може да ползва. Така че цялостна смяна на конфигурацията е единственото смислено нещо ако реши нещо. Или закърпване на положението с рам втора ръка ако си намери. Като даваш такива съвети не е лошо да помислиш малко преди това wink

[SGS4]|ROM ★GOLDENEYE★ v33.3|Modem XXUGNG2|Kernel talexop v2.51|Recovery PhilZ Touch 6.50.6|

16   up

degman написа:

Какъв ъпгрейд като това неговото е цялото за смяна? Почти съм сигурен че нито захранване (на 5 години няква куча марка)  нито хард (освен че сегашния му е сигурно малък ами и не е сата)  ще може да ползва. Така че цялостна смяна на конфигурацията е единственото смислено нещо ако реши нещо. Или закърпване на положението с рам втора ръка ако си намери. Като даваш такива съвети не е лошо да помислиш малко преди това wink

Хехе,
Кой се изказа неподготвен.... Сата има от 9 години,  захранването може да е фортрон... Как точно се появяваш и почваш да казваш на хората че имат боклук и трябва да инвестират в изцяло нови части...

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos

17   up

щом е с sdram значи 90% e с IDE

18   up

Май вече уточнихме,  че е ddr.   Или съм се объркал.   По програмите принципно пише ddr sdram.  И доста хора се бъркат.  Ако е сд си връщам думите и колегата е напълно прав,  че компа става само за барбекю.  Щото ше е минимум на 10 години...

Последно редактирано от Radopod (23 Oct 2012 23:40:57)

19   up

Radopod написа:

Хехе,
Кой се изказа неподготвен.... Сата има от 9 години,  захранването може да е фортрон... Как точно се появяваш и почваш да казваш на хората че имат боклук и трябва да инвестират в изцяло нови части...

И от 15 да има няма никакво значение в случая. И за да пиша тук не се подготвям ама явно ти ще трябва. Не съм казал че компа е боклук, но да, появявам се и казвам че най - добре да се инвестира в нов комп. Ако ти не мислиш така си е твое мнение и нямам нищо против че си го споделил wink

Каквото и да си говорим без да знаем какви са му компонентите, най - добре е нов комп. Поне там няма да се ччудим ???фортрончето??? 300 вата дали ще издържи

Последно редактирано от degman (23 Oct 2012 23:48:26)

20   up

degman написа:
Radopod написа:

Хехе,

И от 15 да има няма никакво значение в случая. И за да пиша тук не се подготвям ама явно ти ще трябва. Не съм казал че компа е боклук, но да, появявам се и казвам че най - добре да се инвестира в нов комп. Ако ти не мислиш така си е твое мнение и нямам нищо против че си го споделил wink

Каквото и да си говорим без да знаем какви са му компонентите, най - добре е нов комп. Поне там няма да се ччудим ???фортрончето??? 300 вата дали ще издържи

Ама кой ти каза че захранването му е на годините на компа?  Ако искаш ше ти пиша на лични за мене,  та да видим кой е по-подготвен wink  За едно си прав обаче -  никой не знае кви части има пича.  Ако изходим от този факт,  то най-добре е не нов комп,  а един репорт от еверест/аида,  който да се качи тук и тогава да обсъждаме.

Последно редактирано от Radopod (23 Oct 2012 23:58:02)

21   up

при ддр1 - може да го изпуснем репорта - 100% дъно, памет и процесор - ок ще спести от кутия евентуално захранване и хард ама то т'ва си е нов комп баси ко се дърлите за глупости - да ново ПЦ в стара кутия

Nexus5 - Paranoid 4 beta4 + Franco r32
NOKIA 108 dual sim

22   up

Компютърът е на 6-7 години с двуядрен 2гхз процесор 1,25гб рам и  съм се грижил много добре за него на 4-5 месеца вътрешно почистване и не ми е проблем, просто някои игри започнаха да ми засичат със ъпдейтите си и исках да сложа рам памет а тази която я гледах ддр3 беше 30лв 4гб както и да е скоро няма да си взема нов компютър,ще си карам с този  storstark

23   up

Това с игрите се лекува най-вече с видеокарта...

24   up

която вероятно ще е AGP и пак няма да е нещо особено. у дома имам един със същите параметри и 256 видео и дори клипове в нета ми секат. това е от скоростта на рамта  подобни. такажче колкото и рам да сложиш пак ще си е бавно...

Последно редактирано от yo_asakura (24 Oct 2012 09:01:10)

25   up

Абе при двуядрен шанса да е PCI-E e 9/1 честно казано. Ако е PCI-E, аз бих си забил една Ати, че са по-евтини и 1 гига рам и ще закрепи.