1   up Сподели тази тема:    

Тема: Възстановяване на SMS след restore на цялата OS

Здравейте приятели,
днес си restore цялата OS и ми се изгубиха sms-сите ..
Имам много ценни смс-си който искам да си ги възстановя,
интересното е че снимките и музиката на телефона си стоят а смс-ите ги няма .. искам да попитам има ли някакъв начин да си ги възстановя ?! Благодаря и поздрави.

Don't be evil!
HTC One X

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Възстановяване на SMS след restore на цялата OS

Начинат е .. преди всякакви промени по OS-а се прави backup на sms-те .. и после си има restore.

Ако не си си направил backup .. не мисля, че има начин да ги върнеш  dumbom

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!

3   up

Да, няма начин вече да ги възстановиш   unknw_mini
Има си програмки, но се прави преди да затриеш всичко  albert

When a man lies , he murders some part of the world

4   up

Добре , а да ги прехвърля от друг телефон(човека с който съм ги писал) ... Става въпрос за Nokia 6303 на HTC One X ?

Don't be evil!
HTC One X

5   up

Защо се чудиш ? При ресет мултимедията ( снимки,музика,видео ) се запазва, а контакти, СМС-и, инсталирани приложения се изтриват   smile

Там, където започва шльоковицата, България свършва!
                               Андроид

6   up

Dobrev95 написа:

Добре , а да ги прехвърля от друг телефон(човека с който съм ги писал) ... Става въпрос за Nokia 6303 на HTC One X ?

Ако не се лъжа ще можеш да ги прехвърлиш с опцията за прехвърляне на телефона ( като я отвориш, даваш марката на телефона и после през блутуд ги пренасяш - аз контакти съм правил, но мисля, че имаше опция и за смс-и )  tummenupp

When a man lies , he murders some part of the world

7   up

Някой наясно ли е как точно действа архивирането на смс-и от менюто на съобщенията?  hmm  Ако се направи следното: Съобщения -> Меню -> Архивиране на СМС -> Архивиране на СМС/Архивиране на СМС по имейл ... след това се направи factory reset и след това по същия начин, но този път да се натисне "възстановяване на СМС" то те ще се върнат ли отново в телефона или какво ще се случи? 

Защото ако ги запазва по някакъв начин и след factory reset ги възставновява би било супер, но дали е така..?  unknw_mini

8   up

Boby13 написа:

Защо се чудиш ? При ресет мултимедията ( снимки,музика,видео ) се запазва, а контакти, СМС-и, инсталирани приложения се изтриват   smile

Нали да те почудя малко и тебе и контактите си стоят , чудя се защо са качили контактите на облак а с смс-сите не ...

Don't be evil!
HTC One X

9   up

OGIER написа:
Dobrev95 написа:

Ако не се лъжа ще можеш да ги прехвърлиш с опцията за прехвърляне на телефона ( като я отвориш, даваш марката на телефона и после през блутуд ги пренасяш - аз контакти съм правил, но мисля, че имаше опция и за смс-и )  tummenupp

Днес пробвах и има само за контакти.
И самият модел го няма , пробвах с близък до него и ми даде възможност само за контакти ...

Последно редактирано от Dobrev95 (13 Nov 2012 18:33:14)

Don't be evil!
HTC One X

10   up

Dobrev95 написа:
Boby13 написа:

Нали да те почудя малко и тебе и контактите си стоят , чудя се защо са качили контактите на облак а с смс-сите не ...

Не се чудя  smile   Контактите са запазени, защото си ги синхронизирал с гугъл акаунта  smile  Защо СМС-ите не са ги качили като контактите  ?  Питай Гугъл   smile

Последно редактирано от Boby13 (13 Nov 2012 18:26:50)

Там, където започва шльоковицата, България свършва!
                               Андроид

11   up

Sambata написа:

Някой наясно ли е как точно действа архивирането на смс-и от менюто на съобщенията?  hmm  Ако се направи следното: Съобщения -> Меню -> Архивиране на СМС -> Архивиране на СМС/Архивиране на СМС по имейл ... след това се направи factory reset и след това по същия начин, но този път да се натисне "възстановяване на СМС" то те ще се върнат ли отново в телефона или какво ще се случи? 

Защото ако ги запазва по някакъв начин и след factory reset ги възставновява би било супер, но дали е така..?  unknw_mini

Да точно така е smile
Аз това редовно си го правя smile .. записва ти ги на картата/паметта на телефона с име дата и час на бекъпа и много добре си работи.
Това е функция на HTC Sense .. на всеки един телефон с HTC Sense .. мисля, че от 3 насам го .. има и може да се връща бекъпа smile

12   up

Напълно сигурен ли си в това? Просто искам да съм убеден, че ако го направя това архивиране и след това factory reset ще мога да си върна SMS-ите, защото имам важна информация, която не мога да изтрия просто така  tummenupp  Ако някой друг знае нещо по въпроса да сподели също!  buga

13   up

Аз също ти гарантирам, че това е най-добрият и сигурен метод за backup на смс-и, както и на контакти. От няколко години само така си правя backup. Не се занимавам да синхронизирам с гугъл аканта или с тем подобни.Изключително е удобно и лесно.

Последно редактирано от ivailo0 (13 Nov 2012 22:11:15)

Device: HTC One  android  ║ Firmware: 5.11.410.10Device: SH379W9*****Kernel: Stock
Rom:  Stock  JB 4.4.2  ║ Color:  Silver

14   up

Sambata написа:

Напълно сигурен ли си в това? Просто искам да съм убеден, че ако го направя това архивиране и след това factory reset ще мога да си върна SMS-ите, защото имам важна информация, която не мога да изтрия просто така  tummenupp  Ако някой друг знае нещо по въпроса да сподели също!  buga

Да така си запазвам съобщенията при всяка смяна на ром-а  dance
100% работи  tummenupp

Ако искаш да се подсигуриш има функция и за синхронизация по e-mail  wink 
А ако се притесняваш толкова .. може и с други програмки SMS Backup + използвах преди да започна да си правя архив със сенса .. синхронизира се с gmail-а ти .. може да го настроиш за автоматична синхронизация през определено време  d_coffee

Най-добре си го направи и по 3-те начина да ти е спокойно  storstark

и после си намери в паметта на телефона папка /sms backup и от там си свали файла на компа или някакъв носител .. за да си съвсем сигурен smile

Успех storstark

15   up

Най-вероятно ще ми сменят телефона поради ред причини, които са друга тема на разговор.  Въпроса ми е, как може да се направи пълен restore на съществуващ акаунт на нов апарат. Един единствен път успях и така и не разбрах как стана, ресетнах до заводски настройки и после телефона сам си възтанови всичко, контакти и разни инсталирани програми от маркета, остана само да си сложа ИГО  и няколко други дребни неща.

HTC P3300 > HTC P3600 >HTC TyTn II > HTC TOUCH PRO 2 > HTC WILDFIRE > HTC DESIRE > HTC EVO 3D > HTC ONE X > HTC ONE ...... До кога с тея HTC бе?

16   up

alexdevil написа:

Най-вероятно ще ми сменят телефона поради ред причини, които са друга тема на разговор.  Въпроса ми е, как може да се направи пълен restore на съществуващ акаунт на нов апарат. Един единствен път успях и така и не разбрах как стана, ресетнах до заводски настройки и после телефона сам си възтанови всичко, контакти и разни инсталирани програми от маркета, остана само да си сложа ИГО  и няколко други дребни неща.

Въпреки, че си недоволен от това, че преместих тук поста ти от едноименната ти тема, ще ти отговоря подробно за да се реши проблема ти.
Ако говорим за гугъл акаунт, то на телефонът ти трябва да има отметки в настройки/Акаунти и синхронизация/ синхронизиране на Контакти и още в настройки/поверителност/отметка на Архивиране на моите настройки/ резервно копие на профила -да е посочен акаунта и отметка на автоматично възстановяване. След това на новия телефон си правиш настройките на същия акаунт и по горните настройки. Изчакваш докато се синхронизират или отиваш в синхронизация и натискаш принудително синхронизиране. После рестарт. За програмите ти от Маркета, в самия маркет трябва да регистрираш новия телефон и в телефона в самото приложение на Маркет правиш пак старата си регистрация и си търсиш свалените програми. Даваш им автоматично обновяване. За смяна на телефон това е всичко.
Друг начин е на стария телефон да си направиш бекъп във файл, който да инсталираш на новия. Ако решиш, че така ще ти е по-лесно, пиши да ти кажа как да си направиш такъв бекъп, дори и на стоков ром. Успех.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.

17   up

Мерси за бързия отговор, днес ще пробвам какво ще стане, всичките отметки по пинцип са маркирани по подразбиране.

HTC P3300 > HTC P3600 >HTC TyTn II > HTC TOUCH PRO 2 > HTC WILDFIRE > HTC DESIRE > HTC EVO 3D > HTC ONE X > HTC ONE ...... До кога с тея HTC бе?

18   up

Пробвах начина по който ми описа, но уви, не стана така както исках, идеята е, че преди време имаше някакъв ъпдейт от НТС с който се премахваха жълтите петна от екрана и разни други подобрения за батерия и пр. След като сложих ъпдейта телефона започна да цикли още повече и аз тогава го ресетнах, но без да трия диска му, след рестарта въведох моя профил и той си влезе в маркета сам изтегли си всичко което бях инсталирал и на мен ми остана да направя някои дребни настройки за 5 мин.

19   up

alexdevil написа:

Пробвах начина по който ми описа, но уви...

http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1844032 Разархивираш в C:/ Избираш бекъп. Чакаш да стане файла. Ще е бавно защото файла е имидж на текущия ти софтуер. После си въстановяваш нещата от бекъпа. Не се изискват рут права. Има и команден ред с две команди, но тук май е по-лесно.
Преди това влез в настройки/Опции на разработчика/Резервно копиране и там си слагаш парола. По време на бекъпа ще те попита за нея.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.

20   up

Данке.