1   up Сподели тази тема:    

Тема: Мнението ви за Xperia J

Здравейте колеги , искам а получа отзиви и мнения за Xperia J . Като цяло това ще ми е първи Android , трябва ми основно за разговори , мейл известия и работа с офис документи . Насочил съм се към модела защото цената е приемлива и дизайна много ми допада , също така доколкото четох батерията му е прилична . Смятам да го взема от Handy с преподписване цената му идва на 300 и нещо лева .

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Мнението ви за Xperia J

Аз съм с Arc s, няма да сбъркаш с марката! J е стилен, евтин, 4" с висока резолюция и bravia (много важни неща, най-важното в смартфона е големия хубав екран! не сапунерки от типа wildfire s / sony tipo), и има каквото ти е необходимо. Перфектен за първи андроид, който съм тикнал към ОС-а е останал на него. Най-важното е, че J идва с ICS и ще бъде ъпдейтната до 4.1 Jelly Bean. Имай в предвид, че моя телефон е по-висок клас и няма да има 4.1. Така че скачай на J екстра е! И е от последната свежа партида на Сони  rock  rock

Последно редактирано от n_borisov (17 Nov 2012 01:34:41)

Xperia Arc S white 4.1.B.0.587

3   up

И аз си мислех за него, но имам колебания. Телефонът има едноядрен процесор с тактова честотa 1 GhZ, а това повярвай ми е проблем, тъй кота ще ти насича доста. Все пак мисля по-обективно-едва ли телефончето ще го оставиш след 1 година, а до тогава ще измислят все по-нови и мощни телефони. Съветът ми към теб е: огледай първо има още добри телефони на добри цени: HTC Desire X, Samsung Galaxy Ace 2, LG L7 и т.н. Аз лично също мислех да си го взимам, но сега май се насочвам повече към Desire X.  wink

HTC Desire X

4   up

Аз предимно дизайна ме привлече и държа да е сони , толкова ли е слаб този процесор ? Все пак само мейл ,разговори и снимки чат пат ще правя.

5   up

benktrade написа:

Аз предимно дизайна ме привлече и държа да е сони , толкова ли е слаб този процесор ? Все пак само мейл ,разговори и снимки чат пат ще правя.

Точно като мен си!  big_smile  И мен ме привлича дизайна и факта, че е Сони. big_smile  Ами какво да ти кажа за тези работи ще ти върши работа, но дори и понякога така в менюто било или друго ще ти насича леко. Естествено, не през 2 секунди, от време на време, но щом ще го използваш за тези неща мисля, че си намерил правилния избор!  wink  tummenupp

HTC Desire X

6   up

Взех такъв на съпругата и да ,ви кажа съм очарован от издръжливостта на батерията.Без проблем изкарва 3 дни при нормална употреба.

7   up

И аз насочвам мойта приятелка към този телефон,HTC - DESIRE X е хубав но няма предна кемера и това ме отказа ...Има доста добри телефончета до 400-500лв ценовия клас с добри параметри но повечето са само с една камера.

Nexus S I9023 -> Galaxy S III Pebble Blue 4.1.2 I9300XXELLC

8   up

моля ви, помогнете ми !

много се чудя какъв телефон да си купя и засега клоня към този модел. и все пак искам да попитам дали има NFC или не, понеже намирам доста противоречива информация. като цяло не играя игри, ползвам GPS-a, е-mail-и и леки приложения. Зарежда ли ви HD клипчета в Youtube ?
другият модел, върху когото съм се спрял, е Desire X:
http://versusio.com/en/sony-xperia-j-vs … y-xperia-j

Наистина ще съм много благодарен, ако ми отговорите на въпросите smile Мерси !

9   up

kup0nq написа:

моля ви, помогнете ми !

много се чудя какъв телефон да си купя и засега клоня към този модел. и все пак искам да попитам дали има NFC или не, понеже намирам доста противоречива информация. като цяло не играя игри, ползвам GPS-a, е-mail-и и леки приложения. Зарежда ли ви HD клипчета в Youtube ?
другият модел, върху когото съм се спрял, е Desire X:
http://versusio.com/en/sony-xperia-j-vs … y-xperia-j

Наистина ще съм много благодарен, ако ми отговорите на въпросите smile Мерси !

По-добрият избор е несъмнено HTC Desire X. Много по-добър процесор и повече RAM памет има, но пък дизайна на Сонито е страхотен. Все пак е въпрос на личен избор и най-добре да ги погледнеш на живо. Успех christmas

10   up

ами не знам, аз като единствено предимство на това HTC видях да са процесорът и RAM-а. което е много, да ! обаче аз в момента ползвам телефон с Android 1 на 600 MHz и съм му свикнал на редовните номера. Сонито наистина ми харесва много повече на външен вид и затова питам дали има някакви проблеми и лагове при нормална експлоатация - отваряне на телефонния указател, скролиране на менюто или някакви други подобни.

11   up

Това Сони има ужасно много лагове , разгледах го 2 пъти в два магазина и е ужас , направо е обидно лагав .

12   up

убедихте ме. купувам си днес Desire X. много ви благодаря  christmas

13   up

Аз се отказах от мини-то сега се чудя между този и миро. Мнения и препоръки?

14   up

С ДВЕ РЪЦЕ МИРО ТИ КАЗВАМ ! smile

At the moment with Nokia 113 ®

15   up

benktrade написа:

Това Сони има ужасно много лагове , разгледах го 2 пъти в два магазина и е ужас , направо е обидно лагав .

Еми колега и на мен като ми го демонстрираха от ветрината видях доста лаг наистина, но съм свикнал там всеки телефон да лагва. И реших да си го взема. В началото имаше известни лагове, но с рестарт на 4 дена, нямам проблем. Дори сега съм си го направил като Windows Phone 8, има малко лаг но и аз го тормозя доста, така че за мен си заслужава всеки лев!
tummenupp  tummenupp

Sony Xperia J - Andorid 4.1.2, Locked bootloader... Stock JB
Asus Memo Pad HD7 Green - Andorid 4.2.2 Jelly bean, Stock as hell!... and rooted.

16   up

Искам да питам според вас кои е по добър от тези

Xperia J
Xperia  miro
Xperia sola
huh

17   up

Баща ми използва Sony Xperia J. Устройството е много хубаво. Touch screen работи много добре. Не ми се е случвало да насича. Дисплея е хубав, а звука е още по-хубав. Батерията му вчера я погледнах, пишеше че не е зареждан от 4 дена и 14 часа, а батерията му беше на 59%. Естествено на устройството не се използва интернет. Основно е за разговори, навигация (от време на време) и интернет, когато има WiFi. Аз съм със Samsung Galaxy Note, но след като видях тази Xperia J, започнах да се замислям за Xperia Z (Yuga).

18   up

ivo_ivanov22 написа:

Xperia J
Xperia  miro
Xperia sola
huh

Xperia Sola,просто не виждам база за сравнение между тези телефони,солата ги превъзхожда от всякъде!

Последно редактирано от Spellbound91 (12 Jan 2013 12:36:35)

Sony Ericsson Xperia Neo (MT15i) - Android 2.3.4/.60 CPU Clock- 1.8Ghz
Sony Xperia M (C1905) - Android 4.3/FW 15.4.A.0.23

19   up

Spellbound91 написа:
ivo_ivanov22 написа:

Xperia J
Xperia  miro
Xperia sola
huh

Xperia Sola,просто не виждам база за сравнение между тези телефони,солата ги превъзхожда от всякъде!

Здравейте!Да Xperia SOLA ги превъзхожда,но след време аз ще отида и ще си купя нова батерия за моя Xperia J и сам ще си я сменя, а ти със SOLA-та  ще отидеш в специализиран сервиз да сменят капсулованата към телефона ти батерия и ще платиш за това.Както се казва--пълно щастие няма! smile

20   up

Colorbox написа:
Spellbound91 написа:
ivo_ivanov22 написа:

Xperia J
Xperia  miro
Xperia sola
huh

Здравейте!Да Xperia SOLA ги превъзхожда,но след време аз ще отида и ще си купя нова батерия за моя Xperia J и сам ще си я сменя, а ти със SOLA-та  ще отидеш в специализиран сервиз да сменят капсулованата към телефона ти батерия и ще платиш за това.Както се казва--пълно щастие няма! smile

Докато стигнеш до там да смениш батерията вече ще си сменил телефона  lol или си решил да го ползваш цял живот?

21   up

Spellbound91 написа:
Colorbox написа:
Spellbound91 написа:

Докато стигнеш до там да смениш батерията вече ще си сменил телефона  lol или си решил да го ползваш цял живот?

big_smile Може и да е така-щом на всеки 6 месеца сменяш телефоните?!.Гаранцията на батерията е 6 месеца! storstark

22   up

Colorbox написа:
Spellbound91 написа:
Colorbox написа:

big_smile Може и да е така-щом на всеки 6 месеца сменяш телефоните?!.Гаранцията на батерията е 6 месеца! storstark

Ти наред ли си?Телефона ми е на почти 2 години ,зареждам го всеки ден,доста често и през 12 часа.Проблеми с батерията не съм имал никога.Докато дойде времето да се скапе батерията ще трябва да си взема и нов телефон защото и той ще се е скапал.А и батерията си е консуматив.Дай сега заради това ,че батерията е капсулована да си купи по-калпавия телефон,че можел да си я смени сам.  va   dumbom

23   up

Spellbound91 написа:
Colorbox написа:
Spellbound91 написа:

Ти наред ли си?Телефона ми е на почти 2 години ,зареждам го всеки ден,доста често и през 12 часа.Проблеми с батерията не съм имал никога.Докато дойде времето да се скапе батерията ще трябва да си взема и нов телефон защото и той ще се е скапал.А и батерията си е консуматив.Дай сега заради това ,че батерията е капсулована да си купи по-калпавия телефон,че можел да си я смени сам.  va   dumbom

smile Моля без обиди,че ми омръзна от превземки и лъжци в сайта и....разбирачи. Sony Xperia SOLA e модел от януари 2012 и пуснат на пазара през февруари 2012.За какви 2 години работа говориш???Ами като ти е малка батерията ще си я зареждат често и колкото по-често........, май ще си купуваш скоро нова.А бе.....я си го продай,че ...нещо ти е старо телефончето. lol  lyssna

24   up

Colorbox написа:
Spellbound91 написа:
Colorbox написа:

smile Моля без обиди,че ми омръзна от превземки и лъжци в сайта и....разбирачи. Sony Xperia SOLA e модел от януари 2012 и пуснат на пазара през февруари 2012.За какви 2 години работа говориш???Ами като ти е малка батерията ще си я зареждат често и колкото по-често........, май ще си купуваш скоро нова.А бе.....я си го продай,че ...нещо ти е старо телефончето. lol  lyssna

Не знам само къде видя ,че съм с Xperia sola  rofl_mini в подписа ми пише ясно с какво устройство съм ама кой да чете.И не се чувствай обиден ,а това,че ти обиждаш хората във форума наричайки ги лъжци как да се приема от останалите.

25   up

Преди 3-4 дена си закупих Xperia J и напук на всички нападки и лоши думи за него телефончето се държи много прилично ! Дисплея му е добър, батерията издържа доволна, HD видео и игри си вървят нормално. Малко насича на моменти в менюто и се чака малко повече от колкото при Galaxy S3 но това е напълно разбираемо !! С две ръце съм горе за телефона!!  rock  rock

Sony Xperia J | ALL STOCK | Android 4.1.2 Jelly Bean