1   up Сподели тази тема:    

Тема: Роот за Samsung galaxy S3 mini

Root за Samsung galaxy s 3 mini.Моля помогнете ако някой е root'вал този телефон да помогне.От скоро го имам и от скоро се занимавам с Android устройства.

Последно редактирано от vladdark (10 Jan 2013 17:59:53)

Samsung Galaxy S III Mini Stock I8190XXAMD3_I8190VVTAMA2_VVT

+   up

Android Реклами

Мнения за PandaWill тук

2   up

Re: Роот за Samsung galaxy S3 mini

ще помогнем..

Samsung Galaxy S2 CriskeloServan ICS V9, Phenomenal5.3Medium, LP6 
AndroidGX Mod,Galaxy S3 Mini Stock I8190XXAMB3 4.1.2 - BenzROM V4.1,Samsung Galaxy S III SynergyROM VZW S3

3   up

Това ако ти е 1вия Android не бързай да роот-ваш. Почети малко, навлезни по-дълбоко в Аndroid и тогава действай. (иначе потърси в http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1831 )
П.П. Само да вметна, че след Root гаранцията отпада......

Последно редактирано от scroller (29 Dec 2012 22:58:01)

HTC Desire X

4   up

не пиши глупости...

AndroidGX Mod,Galaxy S3 Mini Stock I8190XXAMB3 4.1.2 - BenzROM V4.1,Samsung Galaxy S III SynergyROM VZW S3

5   up

Кое е глупост?

HTC Desire X

6   up

за гаранцията...

7   up

Не случайно постът ми завършва с многоточие. Целял съм това, което имаш в предвид... storstark

HTC Desire X

8   up

Благодаря в гаранционната карта дето пише за условията при които отпада гаранцията не пише че отпада при роот.

Знаете ли след роот дали устройството ще си остане пак с БГ меню.При моя случай телефона е с 8GB вградена памет но реално разполагам само с 4 GB и вградената памет ми се напълни.Сега нямам място за други приложения и немога да инсталирам приложения на SD картата трябвало роот.

9   up

Намерих рутнат само XXALK6,докато последния фирм за България е XXALJL.Няма проблеми с рута при него,всичко си е нормално.Свали си Odin 1.85 от тук http://www.android.gs/download-odin-1-85/  Сваляш това https://www.dropbox.com/s/9aelzder69ezs … vicohh.zip  и го разархивираш,файла от архива го слагаш в папката на Odin.
Изключваш телефона,Volume Down + Home + Power button и си в download mode.Oтваряш один и на PDA слагаш файла(отваря го веднага след като е в папката на один).Слагаш телефона на кабела,натискаш волуме+ и като се свърже с один натискаш само старт,без да пипаш нищо друго по один.Преди всичко това разбира се си инсталирай Samsung Kies на компа заради драйвърите.При мен стана с този рутнат ром,като намеря XXALJL ще пробвам и него.
И още нещо,ако наистина не си играл с руги телефони самсунг и Odin по-добре хубаво прочети важните теми първо за това как става всичко.Знай че винаги има опасност ако объркаш нещо да си повредиш сериозно телефона.

Последно редактирано от azaden (30 Dec 2012 16:09:26)

10   up

azaden написа:

Намерих рутнат само XXALK6,докато последния фирм за България е XXALJL.Няма проблеми с рута при него,всичко си е нормално.Свали си Odin 1.85 от тук http://www.android.gs/download-odin-1-85/  Сваляш това https://www.dropbox.com/s/9aelzder69ezs … vicohh.zip  и го разархивираш,файла от архива го слагаш в папката на Odin.
Изключваш телефона,Volume Down + Home + Power button и си в download mode.Oтваряш один и на PDA слагаш файла(отваря го веднага след като е в папката на один).Слагаш телефона на кабела,натискаш волуме+ и като се свърже с один натискаш само старт,без да пипаш нищо друго по один.Преди всичко това разбира се си инсталирай Samsung Kies на компа заради драйвърите.При мен стана с този рутнат ром,като намеря XXALJL ще пробвам и него.
И още нещо,ако наистина не си играл с руги телефони самсунг и Odin по-добре хубаво прочети важните теми първо за това как става всичко.Знай че винаги има опасност ако объркаш нещо да си повредиш сериозно телефона.

благодаря

11   up

Моят е с Jelly Bean 4.1.1 и фирмуер I8190XXALJL от М-Тел.
Значи ли че този фирмуер става за него?
И с кой архиватор го разархивираш, защото аз ползвам IZArc, но той не го разпознава.

Samsung Galaxy S III mini
Dropad A8X

12   up

Да колега,става за твоя.Аз съм със същия и го инсталнах с Один.Няма проблеми.Ползвам winrar,разархивира го без проблеми.

Samsung Galaxy S3 Mini-rooted

13   up

Благодаря, флашна се без проблеми по описания начин.

Dropad A8X

14   up

Няма проблеми.Важното е да си помагаме един на друг.Поздрави.

Samsung Galaxy S3 Mini-rooted

15   up

И аз настоявам да има раздел за нашият модел телефон!

Dropad A8X

16   up

Днес в един торент сайт срещнах тази програма някой имали информация дали върши работа  за нашите минита UnLockRoot v3.1

17   up

аз моя няма да го рутвам

18   up

Здравейте. Аз от 2 дни съм ГОРД собственик на Samsung Galaxy S III Mini  rock   dance   big_smile  !!!! Мога да кажа,че телефона е Страхотен. Не ми е лаг-вал досега нито един път държи се перфектно. Мисля че трябва да ни изкарат отделна под страница в категория Самсунг. А по въпроса с root-a - за сега се въздържам от него. Не ми е потрябвал толкова.

19   up

може ли някой да обясни каква е същността на роот-а? и нужен ли е той? могат ли безопасно да се преместят приложенията от телефона в SD картата? (аз ползвам S3 Mini от скоро и това ми е първият контакт с Android...много ми харесва...)
...предварително ви благодаря за съдействието...   buga

Samsung GALAXY S4 White Frost

20   up

chocho_100, в момента, в свободното си време, подготвям една статия за мое лично място, която започва така:

Защо е нужно да root-нете Андроид телефона си?

Преди да премина към същинската част на темата, бих искал да обясня някои първоначални, теоретични въпроси, главно свързани с терминологията, която ще използвам.

Android е операционна система за мобилни устройства. Тя е поддържана и развивана от консорциума Open Handset Alliance, ръководен от Google Inc..

През 2005 г. Google Inc. закупува операционната система Android от Android Inc. и започва нейното развитие. Пускането и на пазара на 5 ноември 2007 г. е съпроводено с основаването на Open Handset Alliance - консорциум от 84 хардуерни, софтуерни и телекомуникационни компании, решени да развиват отворените стандарти при мобилните устройства. Google пуска по-голяма част от кода под свободен лиценз.

Операционната система Android използва в основата си модифицирана версия на ядрото на Linux.

В тази връзка, Root [руут] или Superuser [супер-потребител] , е специален акаунт в UNIX-подобните системи, с идентификатор 0 (UID 0). Собственикът на този акаунт разполага с най-високи привилегии и има право да извършва всички операции на компютърната система. Буквално всички, дори и такива, които биха довели операционната система до напълно неработещо състояние.

Въпреки, че Android е свободна и “отворена” операционна система, всички телефони и таблети с нея на пазара в момента, се доставят с определени софтуерни механизми за безопасност. Това на практика са защитни механизми, въведени за по-голяма сигурност и за да се гарантира, че неопитните потребители няма да повредят своите устройства, чрез системни настройки и инсталиране на неподходящи приложения.

За ентусиастите, тези механизми за безопасност са просто ограничения. Ограничения, които лимитират начина на използване на устройството, което притежават.

Та … root на телефона ви, е начина по който да преодолеете тези ограничения и да използвате устройството си по начина по който вие искате, а не по начина който производителя желае да го правите. Разбира се, ако трябва да сме честни, при определени ситуации, това е и начина да повредите устройството си.

По дефиниция, използвайки права на superuser [суперпотребител], или както е по-известно в разговорният език, root-ване на устройството, е процеса, чрез който вие преодолявате ограниченията поставени от производителя на устройството ви, процес чрез който вие ставате истинския господар на телефона си.

Тук е момента да си зададете въпроса “Нужно ли ми е да root-на устройството си?”.

Това, което ще постигнете с тази операция, най-общо може да се обобщи в три точки:

1. Ще използвате някои от приложенията си по начин, даващ ви по-голям контрол върху тях и по голям контрол върху това, което те правят с телефона ви.

2. Ще можете да инсталирате определени приложения, които не бихте могли, ако нямате root достъп. Най-общ поглед върху тях можете да добиете, като напишете “root” в полето за търсене в Google Play.

3. Като цяло ще имате значително по-голям контрол върху устройството си.

Ако нямате нужда от посоченото по-горе, не го правете.

Съществува голям риск при неопитните потребители да повредят устройството си, а и в повечето страни подобни [root] операции правят гаранцията невалидна.
В тази връзка и в интерес на истината, има начини тези операции да бъдат прикрити, но това ще изясня по-надолу в статията.

○ Samsung Galaxy S III - I9300OXFEMC1 ○ Otterbox Commuter dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○

21   up

много благодаря за акуратното обяснение !!! а във връзка с прехвърлянето на приложенията на СД картата?

Samsung GALAXY S4 White Frost

22   up

здравейте приятели,да ви попитам някои знае ли дата за официалният 4.1.2 с Premium Suite ??? wink

23   up

???

24   up

Излязъл е 4.12 (La Fleur) за България
(La Fleur) - какво ли значи???

GT-I8190 - Bulgaria (La Fleur)

PDA: I8190XXAMA2

CSC: I8190QBLAMA1

Version: 4.1.2

Date: 2013-01-14

Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

Download

SG Ace 5830i - stock 2.3.6
S III Mini - stock 4.1.2

25   up

Може би... Не съм го пробвал.

http://www.kaldata.com/67673/%D0%9C%D0% … -2012.html

Последно редактирано от azaden (17 Jan 2013 13:41:19)