1   up Сподели тази тема:    

Тема: Висока консумация в състояние на покой

Здравейте, колеги. Тази седмица минах на JB 4.1.2 (United Kingdom-BTU-I9300OXAELLA). Първите няколко дни батерията ми държеше по 2 дни при умерено ползване. Падаше с около 4 до 5% през нощта, при спрян GPS, Wi-Fi, BT и пуснат режим за пестене на енергия. Пуснати са само мобилните данни в GSM модул. Снощи оставих батерията на около 70% сутринта го заварих на 35%  skitarg Тази консумация от 35% я е направил в състояние на покой:

Снимка 1
Снимка 2

Последната права от снимката на разреждане на батерията е направена през нощта докато съм спял.

п.п. Телефона не е руут-ван

Последно редактирано от B_A_D (26 Jan 2013 14:43:54)

Samsung Galaxy S IV i9505 with 4.4.2 NB9 Stock BGL

+   up

Android Реклами

Мнения за PandaWill тук

2   up

Re: Висока консумация в състояние на покой

Колега... Fast Dormansy оправя нещата, но трябва роот smile
Ето линк:
https://play.google.com/store/apps/deta … aTkzMDAiXQ..

Samsung Galaxy SIII Grey - 4.2.2

3   up

При мен е същия проблем.. за тази нощ консумира повече от 60% батерия... като го включих сутринта в зарядното, не спря да свети червено диода... нямам известия и телефона е зареден.. помогнете.. Дали хард ресет ще помогне?
..

ncome9 написа:

Да допълня, че WIFI, BT, GPS, 3G са изключени.. Поздрави!  kapitulation

Последно редактирано от vladdark (27 Jan 2013 21:32:05)

LG G ДВЕ

4   up

Направих два Wipe Data / Factory Reset преди да инсталирам 4.1.2 и след това още три пъти. Не е от това колега, просто стоковия ром е нещадящ към батерията. Изглежда root-a се превръща в нещо наложително...

Последно редактирано от B_A_D (27 Jan 2013 17:20:51)

5   up

И при мен показва, че има висока консумация но за една нощ да падна максимум с 3%, което мен лично много не ме притеснява, но мисля да пробвам с Fast Dormansy.

Samsung Galaxy S III tummenupp

6   up

nik0l0w написа:

И при мен показва, че има висока консумация но за една нощ да падна максимум с 3%, което мен лично много не ме притеснява, но мисля да пробвам с Fast Dormansy.

Колега дай малко повече информация - с кой ром си, руутвал ли си, какво си спрял и какво си пуснал на телефона, какви програми за икономия на батерията ползваш ...

7   up

Със стоковия ром съм, 4.1.2 I9300XXELLA, не съм го руутвал, не ползвам програми за пестене на батерията, спрял съм  wi-fi, мобилния интернет само GPS-а ми работи, яркоста на екрана е наполовина и общо взето това е.И ми се струва, че точно GPS-а ми дърпа и ще пробвам да го спра и него да видя как е..

Samsung Galaxy S III tummenupp

8   up

При мен е същото положение от към включени екстри, дори без GPS.. но съм с 4.1.1 и не знам защо още нямам ъпдейт до 4.1.2.... закупен е от германос..

LG G ДВЕ

9   up

ncome9 написа:

При мен е същото положение от към включени екстри, дори без GPS.. но съм с 4.1.1 и не знам защо още нямам ъпдейт до 4.1.2.... закупен е от германос..

Отивай и го връщай!
Това е безобразие, има някаква мизерия тука... германос получиха ъпдейт още в началото на месеца. ..
bu

SGS4 GT-I9505 + Samsung 64GB microSDXC UHC-I Class10 XDA= Mitky82
Винаги четете поне последните две страници, преди да зададете въпрос.

10   up

Само ще си скъсаш нервите и ще стоиш без телефон не малко време. Ако им го оставиш, като опишеш проблемите с update-а и батерията. Те ще го бавят около 20 дни, това е в най - добрия случай, другия вариант е над 30 дена бавене и накрая му плесват един приемно предавателен протокол със задна дата, после върви се разправяй... Минавал съм по този път, като бях с iPhone закупен от германос, накрая ми го върнаха с преинсталирана ОС и толкоз.

11   up

Ама колега ти сериозно ли?Просто се пошегуваха с ъпдейта и с батерията  d_coffee  Ъпдейт за Глобул все още няма.

<<<>>>SAMSUNG<<<>>>HTC<<<>>>NEXUS<<<>>>

12   up

Тази нощ ще го засека ... направих хард ресет... при колега от форума имаше ефект.. дано защото не ми се занимава с гаранцията... Знаете ли какво друго забелязах.. при инсталиране на приложение от маркета автоматично ми се появи някакво приложение под името APPS, което не се иннсталира а само се появи, следователно и неможеше да се де/инсталира... възможно ли е да е вирус?

LG G ДВЕ

13   up

При мен положението вече е розово.. С изключени горепосочените екстри за 9 часа батерията спадна с 4% от 77 на 73%. Мисля че именно споменатото APPS Приложение е правело кашата... Поздрави dance

LG G ДВЕ

14   up

Към автора - ако имаш инсталирано Facebook приложение, има голяма вероятност и то да ти буди така процесора. Аз имах същия проблем, махнах Facebook-a и всичко си дойде на място. От 2 месеца вече не съм имал такъв проблем.

Аз пък установих следното странно нещо - ако цяла вечер докато спя го оставя на Airplane modе, на сутрина е поне на 97%, т.е. 3% е паднала. Ако пък го оставя да си работи, на сутринта е на 99%. И в двата случая, всичко друго е спряно. Странно, но вече няколко пъти пробвам и това са резултатите. Също така установявам, че сега с 4.1.2, Power Saving режимът далеч не е толкова ефективен, колкото беше преди. Но пък в същото време поне при мен има доста осезаемо подобрение на батерията след последния ъпдейт. Реално още на първия цикъл с новия ъпдейт го усетих, тъй че браво на разработчиците  tummenupp

Последно редактирано от Sky_Walker (28 Jan 2013 15:43:14)

.::: Samsung Galaxy S III "Pebble Blue" :::.

15   up

Снимка

Изтрих facebook приложението заредих го на 100% изключих го от зарядното и на сутринта го намерих на 70%  bu

Спрени:  GPS, Wi-Fi, BT и пуснат режим за пестене на енергия, яркост наполовина при чекнат Auto
Пуснат: Мобилни данни в GSM модул

п.п. Снимка Интересен бъг  big_smile Има го на всяка страница. След рестарт се оправи tongue

Последно редактирано от B_A_D (29 Jan 2013 15:39:15)

16   up

Свали си better battery stats
И засечи кое приложение те точи.
Ще провериш във всички възможни опции за точене. Като избереш коя опция да гледаш
Partial wakelocks
Kernel wakelocks
Или други, просто даваш да обнови с бутона горе игледаш времето на дадените там процеси .
Най лесно се хваща, като изчакаш м/у обновяването около 5-10сек и гледаш времето на самия процес, като показатели под него и процента изял от батерията.
След обновяването, ако процента намаля значи процеса е спрял и няма да е от него.
Ако процента на използвана батерия от него се вдига значи е някакъв безкраен такъв, който е нужно да бъфе спрян.

Надявам се доло-горе го обясних.
Най-честия проблем е media scaner.
След инстал на рома явно си сканира постоянно медията.
Проблема се оправя, като се изчистят данните на media scaner от приложения и се рестартира апарата.
След това едни 10—15мин ще сканира постоянно, ще източи малко батерия и занапред няма да има проблеми. С всеки рестарт включва за малко и после си умира. Или поне не точи батерията.

Свали си cpu spy и виж дали изобщо телефона ти стига до дийп слийп и как върви процесора. На високи ли е по често, на средата или. ..
В дийп слип ще влезе след като го заключиш и оставиш в покой над 15мин.

Wifi има опция да е се изключва ако не е на зарядното.
Вайбър също трябва да се настрои да следва тази настройка, защото го държи нон стоп включен.
Това по принцип. Покоя си е покой.

Последно редактирано от DPapazov (29 Jan 2013 16:00:04)

17   up

B_A_D написа:

Снимка

Изтрих facebook приложението заредих го на 100% изключих го от зарядното и на сутринта го намерих на 70%  bu

Спрени:  GPS, Wi-Fi, BT и пуснат режим за пестене на енергия, яркост наполовина при чекнат Auto
Пуснат: Мобилни данни в GSM модул

п.п. Снимка Интересен бъг  big_smile Има го на всяка страница. След рестарт се оправи tongue

Откакто си заредил телефона, ползвал ли си Maps (Карти) и въобще ползваш ли го? Ако отговорите на тези въпроси са отрицателни, отиди в Мениджър на приложенията и дай Забрана на Карти-те!
На телефона на брат ми, имаше същия проблем като с фейсбука, но при него беше Google Maps. Той въобще не го ползва, а винаги показваше между 3 и 10%, че същата апликация е ползвала батерията. Съответно събужданията бяха от нея. Спряхме я и проблемът му се реши. Можеш да опиташ и това!

Последно редактирано от Sky_Walker (29 Jan 2013 22:13:58)

.::: Samsung Galaxy S III "Pebble Blue" :::.

18   up

Kernel Wakelock

Partial Wakelock

CPU states

Process

CPU Spy

CPU Spy_2

В процесите ненамерих нищо за този "media scaner"   va
Wi-Fi го ползвам и веднага след това го спирам, не го оставям включен. Единствено оставям мобилните данни в GSM режим. Картите ги ползвам доста често и немисля да ги спирам.

Последно редактирано от B_A_D (30 Jan 2013 22:05:48)

19   up

Е, нали като оставиш мобилните данни нещо веднага се възползва от тях и точи smile

Медия сканера си е цяло приложение, има го в настройки-приложения.

Кпу ти е добре като гледам, гугъл и картите заради пуснатите данни те точат като комар от локва с кръв smile

20   up

Здравейте,имам проблем с този процес https://copy.com/f9hBxOeyPoht
Постоянно буди телефона.Не ми се прави формат и ако някой има идея да я сподели.

Последно редактирано от blade_trinity_ (14 Oct 2013 19:18:46)

*** Samsung Galaxy S III *** Rom - Neat v6.5 (4.3) *** Kernel - LiteGX v.5.1.0  ***