276   up Сподели тази тема:    

Re: Таблети ALLVIEW

niko09 написа:
tromto написа:

Да допълня и аз:

2. 3G интернет на Vivacom - без проблеми - синът ми го ползва непрекъснато
3. Батерията издържа 4-4.5 часа игри, и то доста натоварващи - напоследък виждам, че играе Heroes Call
4. Тъчът си работи без забележки. Екранът (и процесорът) е напълно достатъчен за гледане на филми (пускал съм до HD 720p, през MX Player)
5. Всички универсални протектори за 7-инчови таблети стават за него. Моят го взех от "Кауфланд" - комплект от 3 протектора за 23 лева. Виждам, в онлайн магазините се продават и комплекти от 3 даже за 12-15 лева.
6. Официална поддръжка на флаш няма. Има неофициални разработки за FlashPlayer 10.1, което може да се окаже недостатъчно за някой сайтове.
7. GPS-ът е приличен (след като едва онзи ден разбрах, че въобще имам GPS smile ). Пуснах му iGO8, като преди бях оптимизирал таблета въобще и GPS-а - в частност, през програмата PimpMyROM. Работи стабилно, но ми изглежда доста необичайно на екран с такива размери.
8. За кола ползвам едно универсално зарядно - "запалка към USB + разклонител", купено от "Метро" и щатния USB кабел, който беше в комплекта на таблета. Ето такова:
http://www.pdashop-bg.com/images/thumbn … sb_led.jpg

Колега, може ли да споделиш как е сигналът на ГПС-а - имам предвид бързо ли намира сателити?И разбира се някой друг колега да каже ако има наблюдения, защото при мен трябва да чакам доста време, за да намери сателити

Днес го пробвах.Наистина бавничко намира сателити.Но като ги намери си върви нормално.

+   up

Android Реклами

277   up

Някой от вас да си е правил застраховка на таблета при закупуването му?

Samsung Galaxy XCover 2 GT-S7710 Stock ROM 4.1.2 Jelly Bean + Transcend 16GB micro SDHC UHS-I Premium Class 10    Allview AX2 Frenzy Stock ROM 4.0.4 Ice Cream Sandwich

278   up

Нещо не ми тръгва Google Chrome. Инсталирах си го от play store-а, цъкам на иконата, излиза ми стартовия екран, примигва няколко пъти и като докосна екрана и се затваря  butter  Някакви идеи?

279   up

искам да попитам  дали е нормално когато леко го натисна или хвана около камерата  да му се натискат чаткалаците по екрана, смисъл да се полъчават сиви петна все едно си го натиснал екрана отгоре много силно (примен е леко и то отдоло)
утре ще кача едно видео да видете , че нещо немога да го опиша правилно май   big_smile  rofl_mini

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead

280   up

Дайте малко инфо как да РООТ-на Allview A4all. По точно искам да го преинсталирам. Истеглил съм си оригиналната версия на 2.3 V10K и немога да намеря дали схте мога да преинсталирам директно през СД картата или задалжително ще трябва да го руутна или схте трябжа да тегля някаква програма за да го инсталирам. Проблема ми е че се забавя да зарежда началния екран. Дали ще се оправи ако го преинсталирам?????????  Благодаря предваритено за помоща..

AllView A4all - 2.3.6 unrooted

281   up

predatora007 написа:

искам да попитам  дали е нормално когато леко го натисна или хвана около камерата  да му се натискат чаткалаците по екрана...

Да, напълно нормално. "Чаркалаците" на таблета са "наблъскани" много плътно един до друг и такова притискане на едно място неизбежно довежда до огъване на някое друго, което пък притиска екрана отдолу и се появяват съответните "петна" и други подобни.

282   up

Vladohonda написа:

Проблема ми е че се забавя да зарежда началния екран.

Т.е., таблета иначе си зарежда и работи нормално, но се бави на началния екран? Ако е само това и не си наясно за какво точно ти трябва рут, по-добре не пипай нищо. Още по-малко пък се хващай да префлашваш иначе работоспособен таблет.

283   up

Да ви се оплача и аз sad  ,имам таблетче ALLVIEW AX2 FRENZY от виваком .Бутнах го от холната масичка и падна на балатума ,тъча си отиде sad ,гаранционно няма да ми го оправат ,знам .Да ме насочите към някой сервиз или от къде да си поръчам ТЪЧ (и дали има друга марка и модел таблет единтичен като моя).Просто е на един месец и още 2 години трябва да се изплаща.Благодаря ви предварително.

S4 I9505 - ►Y.C.D ◄| v2.8  ROM
LG E400   - Rayogenmod      ROM

284   up

fik000 написа:

Да ме насочите към някой сервиз или от къде да си поръчам ТЪЧ

Имах абсолютно същия проблем преди месец sad

За съжаление, за този модел тъч и екран вървят в комплект. Най-евтиният вариант е ако човек има възможност да си купи нещата от Букурещ - в каталога на един румънски магазин ги бях намерил за 180RON (~47 лева) (уви, не пазя линка и нещо не мога да го намеря пак).

Официалният сервиз за Allview таблети в България е на omniacom.bg , но оттам искат за труд и части 160 лева, като разходите за куриер, ако не сте от София, са за ваша сметка (~15 лева), т.е. общо толкова, колкото и за същия таблет втора ръка от prodavalnik-а (там има екземпляри за 175-190 лева).

Тъй като поне аз не намерих вариант за доставка от Букурещ, накрая продадох Frenzy-то за резервни части...  unknw_mini

Можеш да опиташ и със службата по поддръжка на Allview.ro, но поне мен директно ме препратиха към omniacom.

Последно редактирано от tromto (01 Oct 2013 17:05:50)

285   up

Здравейте, някой собственик да сподели мнение за Аllview 'city plus' таблет. За цена 150лв, с IPS 1024х600 екран, двуядрен, 512РАМ, мисля че е много добро предложение, за 'бедняци'  tooth . Моля кажете, стига ли за филми, музика и браузване... и какво му е хубавото/лошото. как е екрана, като яркост и разделителна

благодаря   smile

286   up

apatrahil написа:

Здравейте, някой собственик да сподели мнение за Аllview 'city plus' таблет. За цена 150лв, с IPS 1024х600 екран, двуядрен, 512РАМ, мисля че е много добро предложение, за 'бедняци'  tooth . Моля кажете, стига ли за филми, музика и браузване... и какво му е хубавото/лошото. как е екрана, като яркост и разделителна

За всичко става. Просто му инсталираш MX Player за филмите и ако желаеш - браузър с поддържка на Flash и си готов. С този IPS екран картината му е доста по-добра от тази на някой два пъти по-скъпи таблети. А, да - не е зле и да го рутнеш - става бързо, а пък възможностите за работа с таблета се увеличават значително.

287   up

tromto написа:
predatora007 написа:

искам да попитам  дали е нормално когато леко го натисна или хвана около камерата  да му се натискат чаткалаците по екрана...

Да, напълно нормално. "Чаркалаците" на таблета са "наблъскани" много плътно един до друг и такова притискане на едно място неизбежно довежда до огъване на някое друго, което пък притиска екрана отдолу и се появяват съответните "петна" и други подобни.

Но при  galaьy tab 2 7 i galaxy note 10.1  нямам този проблем.

И случайно някой да е сменял протектора на френзи. че стоковия си е  .....  grater  tooth  под всякаква критика .
Гледам в офоциалният саит имат в румъния , но нямат доставка за БГ.
Другият месец ще ходя към Букурещ , но пак незнам дали ще ми остане време да мина през магазина им.

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead

288   up

predatora007 написа:

Но при  galaьy tab 2 7 i galaxy note 10.1  нямам този проблем.

Дето се казва - ти реши да сравняваш несравнимото...  rofl_mini 

По-добре не отваряй китайски таблети, защото ще изпаднеш в (не)лек културен шок от "блестящите" инженерни решения вътре. На стария ми Zenithink C270 батерията беше с ръчно запоени кабели, ама РЪЧНО - със спойки по половин квадратен сантиметър, лъщящи от колофон. Пак ръчно беше запоена и платката на WiFi модула, която не беше на чип на дъното или на лентов кабел, а с пинове  facepalm1  Виждал съм и две батерии, "наслоени" (разбирай - залепени) една върху друга, едната с "изкормен" контролер за зареждането, за да се имитира една, но по-мощна батерия, разбира се, за сметка на вътрешното пространство и притискане на екрана... и т.н., и т.н.

Т.е. Alview, колкото и да са "добри китайски таблети", все пак си остават "китайски" по отношение на контрола на качеството на сглобките.

289   up

hahhahahaahahha   напълно е възможно от жълтурковците. при тях съм виждам какво ли не, особено при лед лампи... smile
а за предпазното фолио отпред на екрана някой знаели от къдем ога да намеря като за него , че нещо не ми съвпадат повечето дупки за камера и горе на говорителя .

290   up

Здравейте , имам въпрос относно таблет Allview AX2 Frenzy . Зареждам батерията до 100% . След като се зареди и го изключа от зарядното за около 1-2 мин . батерията пада до 80 - 85 % след което започва да си пада нормално , това се случва след всяко зареждане . На какво се дължи и има ли спасение ?
Благодаря Ви !

291   up

apatrahil написа:

благодаря   smile

И аз се интересувам от някакви коментари. Искаме да го вземем за сина ни. Основно за игри, you tube и facebook. Ще върши ли работа?

292   up

miglena написа:
apatrahil написа:

благодаря   smile

И аз се интересувам от някакви коментари. Искаме да го вземем за сина ни. Основно за игри, you tube и facebook. Ще върши ли работа?

Перфектен е моя син от два месеца направо го пукна от игри.

293   up

vivco написа:
miglena написа:
apatrahil написа:

благодаря   smile

Перфектен е моя син от два месеца направо го пукна от игри.

Благодаря. Поръчвам го.

294   up

Добър ден/веечр съфорумци ! От доста време не бях писал нова тема, защото намирах всички отговори на въпросите ми, но ето, че не открих отговор на този въпрос. По същество проблемът ми се състой в това, че самият таблет има INTERNAL STORAGE(601MB) и PHONE STORAGE(2.09GB) и аз поставих карта с памет-SD CARD(4GB), но когато тръгвам да местя приложенията в картата с памет те не отиват във SD CARD а се местят в PHONE STORAGE въпреки, че натискам move to sd card! Когато отворя file maniger ми показва, че са поставени 2 карти с памет тоест PHONE STORAGE и SD CARD2. Та големият ми въпрос е може ли да преместя тези приложения от PHONE STORAGE в SD CARD? Пробвах дори и с програми свалени от "google play"(Link2sd и подобни), но нищо не ми помага просто ги мести в PHONE STORAGE. Ако някой има някакво решение на този проблем моля да ми помогне ! Благодаря Ви предварително!  tummenupp

Xperia X8 GIGNERZARAKI!!! най-добрият ROM ;] & Globul Touch (Stock)

295   up

Добър вечер.От скоро време имам таблет,но не знам как да го рутна.Може ли малко да ми помогнете? smile  rodnar

296   up

KristiqnT написа:

Та големият ми въпрос е може ли да преместя тези приложения от PHONE STORAGE в SD CARD?

Ако таблетът ти е рутнат, в огромния брой случаи нещата се оправят с програмата App2SD. При някой по-екзотични машини и при телефоните на LG и някой модели на Samsung се използва програмата RemountSD, която просто добавя обема на външната карта памет към този на вътрешната.

297   up

k3vi7o написа:

Добър вечер.От скоро време имам таблет,но не знам как да го рутна.Може ли малко да ми помогнете? smile  rodnar

Кой модел ТОЧНО? Всеки модел се рутва по различен начин. Само за един-два вида таблети, базирани на един и същ процесор на VIA има универсален метод.

298   up

Хораа имам проблем с плеърите за филми - какъвто и плеър да инсталирам, винаги се чува едно пръщене, което се появява през определен интервал от време. Досега съм пробвала с MXplayer, BSplayer и Vplayer, като с последния това пръщене го нямаше, но картината беше на снежинки. Това става с всеки един филм, независимо дали е теглен от нета или е прехвърлен чрез кабел или флашка. Същевременно проблеми с музиката нямам.. избухвам си без проблеми. Надявам се някой да има решение за моя случай  wink

Samsung Galaxy Ace
Allview Alldro 3 Speed Duo HD 9.7"

299   up

Здравейте съфорумци.Някой успял ли е да изкара % индикатор на батерията на  Allview AX2 Frenzy на статус бара.Тикчето в батерия не помага.

Последно редактирано от deyan6 (14 Oct 2013 15:06:46)

PRESTIGIO MultiPhone 4055 DUO    Allview AX2 Frenzy

300   up

Привет, колеги. Преди няколко месеца взех на чавето Allview Alldro speed duo, на което батерията даде фира до степен на подуване, че се отвори задния капак. Някой би ли ме посъветвал за извънгаранционен сервиз, в който да подменят батертията? Дал съм го в Омниаком да го погледнат и да ми кажат цена, тъй като таблета е рутнат и няма гаранция, но една седмица чакане и 4 напразни обаждания смятам да ида да си го взема.