1   up Сподели тази тема:    

Тема: Интересен проблем с повикванията

Днес за сефте, иначе за трети път ми се случва да ме търсят и да не могат да се свържат с мен. Понеже досега не ми се вярваше че е в мен проблема, днес като ме информираха побързах да проверя и констатирах следното: телефона е пред мен, с пълен обхват, звъня му от друг телефон и в момента в който трябва да чуя сигнал "свободно" чувам нещо като служебен сигнал ("турулюн" или нещо такова) и връзката се разпада. Лошото е че после нито аз нито търселия ме получаваме СМС за пропуснат/възможен разговор.
Телефона е купен от Виваком, работи с ментелска карта, не е пипан понеже е гаранционен. В момента на проблема винаги са били изключени мобилните данни и безжичната мрежа, както и GPS-а.
Също така, като се опитам аз да се обадя от него ме изхвърли по същи  начин при първия опит, но при втория и всички следващи се свързвам нормално. След като аз се свържа нормално, вече могат и да ме търсят.

Приемам всякакви идеи какво да проверявам и къде може да е проблема.

Samsung Galaxy S III Mini White >> Samsung Galaxy S4 Black Mist Android 4.4.2 stok

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Интересен проблем с повикванията

аз имам подобен проблем,при мен при входящо повикване съобщава че абоната неотговаря,а когато ми се разпада връзката при набиране трябва да го изключа телефона,после да го включа и всичко е ок до следващия път smile връщах го няколко пъти в сервиза,но нямаше резултат явно докато е в там несе появява този проблем

3   up

От време на време и при мен се появява подобен проблем , заради губене на обхвата на Виваком или често превключване на Моб.данни.
Колеги ми предложиха следното:
-избор на режим полет и после излизане от него:
-след това мобилни мрежи–>мрежови оператори и си избирате вашата моб.мрежа
Нещо такова беше...

4   up

Имам същия проблем със Galaxy S Advance и Виваком. Проблема се оправя като се избере режим GSM Only обаче скороста е доста по бавна (2G/EDGE) Писах тема за коментиране в раздела на S Advance може да я видите  wink  Моя позната със S3 Mini също бере ядове и го дава по сервизи, но без резултат  butter  Да взмем да се обединим защото писах жалби до Виваком звънях на Омниаком(официалния сервиз на Сасмунг ) и само си прехвърлят топката  bu

Последно редактирано от Ferdi (30 Mar 2013 23:27:29)

5   up

Ferdi написа:

Имам същия проблем със Galaxy S Advance и Виваком. Проблема се оправя като се избере режим GSM Only обаче скороста е доста по бавна (2G/EDGE) Писах тема за коментиране в раздела на S Advance може да я видите  wink  Моя позната със S3 Mini също бере ядове и го дава по сервизи, но без резултат  butter  Да взмем да се обединим защото писах жалби до Виваком звънях на Омниаком(официалния сервиз на Сасмунг ) и само си прехвърлят топката  bu

Проблема е че аз винаги съм го ползвал на "GSM Only" и това за мен не е решение.

Samsung Galaxy S III Mini White >> Samsung Galaxy S4 Black Mist Android 4.4.2 stok

6   up

Според мен е нужно малко повече разбиране относно режимите на работа и настройките на операторите.
Странно е да ползваш Samsung Galaxy SIII mini или класически Galaxy SIII, и телефона ти да работи на GSM Only режим.
Нещо като Ferrari с метанова уредба.
Обърнете се към операторите си, не към сервиза [Омниаком]. По мое мнение, проблема е въпрос на настройка на оператора, а не на технически проблем на устройството.
Посочете им, че желаете voice да е с приоритет пред data при 2G връзка. Както е при MTel, за съжаление само при тях.

○ Samsung Galaxy S III - I9300OXFEMC1 ○ Otterbox Commuter dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○

7   up

Благодаря за съвета Malone вероятно не си погледнал моята тема в S Advance, но там упоменах, че два пъти пускам жалба до Виваком и един път се свързах с Омниаком. Отговора е прехвърляне на топката  bu  Според Виваком официално всичко ми е наред и проблема е в апарата (били направили тест на мрежово ниво smile ) От Омниаком неофицилално казват че проблема е в оператора и нямало смисъл да им го нося на сервиз. Понеже вече хвърлих доста усилия да си реша проблема и някой да ми съдейства искам ако имат желание и другите потребители на Самсунг със същия проблем да пратим писмо до КЗП пък те да си решават оператора ли е или производителя Аз доказателствен материал си имам (два официални имейл отговора от Виваком и видеоматериал на телефона си) ако намеря поне още 2-3 ма да застанат с името си  ще има положителен ефект. От Омниаком отказаха да излязат с официално становище че проблема е в операторите, но казаха че биха дали такова мнение ако стигна до КЗП и им го поискат (ще видим) smile Като потребител не ми е работа да преценявам кой е виновен оператора или прозиводителя, моята работа е да ги уведомя за проблемите. Искам да получа работеща HSDPA услуга  за която плащам и работещо HSDPA устройство от производителя. Понеже сме в българия те си позволяват да ме правят на маймуна и да си прехвърлят топката което за мен е още по неприемливо.  Ще се радвам който е готов да застане с името си зад мен да ми остави лично съобщение за да  го включа в жалбата към КЗП.

8   up

Погледнах сега, писал си доста. Бях прочел само предното ти мнение в раздела за mini.
Става ясно, че проблема ти е от различно естество, губиш и data функционалност освен voice, ако правилно съм те разбрал.
Лошото е, че трябва да сте потребители на същия оператор, от място където изпитвате аналогични затруднения.
Един вид да сте от район на една и съща базова станция.
Доколкото разбрах си от София.
На други места в столицата, да речем в друг район, централен да го наречем, имаш ли подобни проблеми?
Ще е хубаво в сигнала да посочиш идентификацията на базовата станция с която имаш проблем с връзката.
Както и да им посочиш отново техни станции с които нямаш проблем. На други места в столицата.

И ако те не могат да ти осигурят в цялост услугата описана в договора [разгледай го подробно], това е достатъчно основание да бъде прекратен без неустойки от твоя страна.
Изглеждаш ми интелигентен човек, респективно, трябва да го покажеш на оператора, а и също да ги увериш, че няма да бъдеш голословен и пред КЗК. Защото в КЗК [вероятно] разбират от мобилни мрежи, колкото аз от мозъчна хирургия.
Използвай някое приложение от маркета, с което да получиш ID на базовата станция в твоя район, тази с която изпитваш затруднения. Снабди се и с ID на базова станция с която не изпитваш затруднения, в друг район, достатъчно далече от основния ти.

Лично аз, използвам Network Signal Info на KAIBITS, но има и доста други аналогични приложения.
Информацията, която ми дава този софтуер е следната, като е виден и ID на базовата станция към която съм свързан в момента:

Публичния регистър на базовите станции на GSM-операторите на територията на Столична община, ако може с нещо да ти бъде полезен, можеш да видиш ТУК. Ориентирай се по адресите и информацията от софтуера.

http://img707.imageshack.us/img707/2982/screenshot2013033109503.jpg

Последно редактирано от Malone (31 Mar 2013 13:05:01)

9   up

Балгодаря ще пробвам и това макар че вече навлизам в доста технически подробности които не съм компетентен да анализирам като потребител wink  Бях качил програма за мониторинг на мрежата като показва статистиките кога колко пъти и какъв трафик съм генерирал в 2g/3g/WiFi както и загуба на покритие. При пропадане на 3G не репортваше отпадане на оператора докато в метрото си даваше сигнал, че няма мрежа (в тунелите на метрото покритието ми е EDGE и се вижда ясно как сигнала си "отива" и после "идва" между две метростанции респективно насочени клетки).

Последно редактирано от Ferdi (31 Mar 2013 12:18:50)

10   up

Понеже в известна степен имам опит с адвокатски локуми, желателно е станцията с която имаш проблем да е тази на адреса ти, който имат във Vivacom. Адреса, на който се очаква да прекарваш значителна част от времето си.

Ясно е, че в договора не е записано, че могат да ти осигурят перфектна връзка във всяка една точка на Република България. И ще е несериозно оплакване от рода: "Случайно бях в точка X на столицата и се случи да нямам качествен HSDPA обхват. По тази причина моля да ми прекратите договора без неустойки".

Общо взето, преди да предприемеш действия чрез КЗК, разгледай си внимателно договора за условности.
Не за друго, а за да не си губиш излишно времето.

А разбира се, най-добрия вариант е да подменят или подобрят функционалността на станцията с която имаш проблеми. Дано не си единствения с оплаквания от този район и намериш още съзаклятници.  facepalm1

11   up

Malone написа:

Според мен е нужно малко повече разбиране относно режимите на работа и настройките на операторите.
Странно е да ползваш Samsung Galaxy SIII mini или класически Galaxy SIII, и телефона ти да работи на GSM Only режим.
Нещо като Ferrari с метанова уредба.
Обърнете се към операторите си, не към сервиза [Омниаком]. По мое мнение, проблема е въпрос на настройка на оператора, а не на технически проблем на устройството.
Посочете им, че желаете voice да е с приоритет пред data при 2G връзка. Както е при MTel, за съжаление само при тях.

Прав си, но това (3G-тo) е нещо от което аз рядко имам нужда, а и ми харчи много батерия. И затова го включвам само когато ми трябва, т.е. много рядко, понеже на повечето места където се намирам има безжична мрежа.

Бих желал пак да прочетете внимателно какво съм написал и ако е възможно да се придържате към темата.
Както казах, приемам всякакви идеи, защото подобен на моя проблем не съм срещал, тъй като се получава служебен сигнал и повикването се прекратява.

12   up

Колеги, нее проблемът в 3g. И аз съм с galaxy s advance и ми дава същия проблем и на GSM only ! Нямам никакви ядови и по някое време когато му скимне прави тези проблеми - фулл обхват, поне така показва, а не може да набира и ме изхвърля, също и мен не могат да ме набират. Изключвам телефона, включвам го и сичко си е ток. Май не е от оператора, а си е от телефона, но дали е софтуерен или хардуерен проблема... и на какво може да се дължи???? Работата ми  е такава, че едно пропуснато обаждане може да се окаже голям проблем. В случая не можеш да разчиташ на телефона. Много кофти sad

13   up

И аз имам същия проблем с galaxy s3 mini появи се след упдате на версия 4.1.2

14   up

Здравейте скъпи съфорумници wink
Значи, този проблем за който така усърдно се коментира, се наблюдава при "малките-големи" тройчици, които са с версия 4.1.2 на Андроид и то не при всички! Жена ми също е с такъв телефон и има проблема, от самото закупуване на апарата. Оказа се, че ъпдейта до тази версия на операционната система причинява конфликт на андроид-а с GSM модула, на самото телефонче. До колкото знам от колеги в SAMSUNG, те са запознати с този проблем и се работело за отстраняването му, но се оказало че и други телефони имат подобен конфликт и е незнайно какъв е точно. Моето решение на проблема с апарата на жената беше, като направих Downgrade на OS-то до стоково 4.1.1 и всичко заспа. Мога да го дам това нещо като съвет на другите колеги, които имат същия проблем  retas
Да кажа само, че ако се сложи стоково 4.1.1 дори и на La Fleur , който се продава директно с 4.1.2, гаранцията не отпада, не се притеснявайте! (На жената телефона е La Fleur, след като го върнах на 4.1.1 се наложи да ходи на ремонт заради пръщящ говорител, и гаранцията му беше призната! )
Та, така колеги надявам се да съм успял да помогна със скромната си информация по този проблем smile  d_coffee
Лек и усмихнат ден!

15   up

br0k3n написа:

Здравейте скъпи съфорумници wink
Значи, този проблем за който така усърдно се коментира, се наблюдава при "малките-големи" тройчици, които са с версия 4.1.2 на Андроид и то не при всички! Жена ми също е с такъв телефон и има проблема, от самото закупуване на апарата. Оказа се, че ъпдейта до тази версия на операционната система причинява конфликт на андроид-а с GSM модула, на самото телефонче. До колкото знам от колеги в SAMSUNG, те са запознати с този проблем и се работело за отстраняването му, но се оказало че и други телефони имат подобен конфликт и е незнайно какъв е точно. Моето решение на проблема с апарата на жената беше, като направих Downgrade на OS-то до стоково 4.1.1 и всичко заспа. Мога да го дам това нещо като съвет на другите колеги, които имат същия проблем  retas
Да кажа само, че ако се сложи стоково 4.1.1 дори и на La Fleur , който се продава директно с 4.1.2, гаранцията не отпада, не се притеснявайте! (На жената телефона е La Fleur, след като го върнах на 4.1.1 се наложи да ходи на ремонт заради пръщящ говорител, и гаранцията му беше призната! )
Та, така колеги надявам се да съм успял да помогна със скромната си информация по този проблем smile  d_coffee
Лек и усмихнат ден!

И аз по този начин го оправих и сега всичко 6 wink

16   up

Здравейте,от шест дни и аз съм със същият проблем.
Няма никакъв сигнал,постоянно се опитва да се регистрира в мрежата.Уж показва че има една чертичка,но всъщност няма сигнал sad
Нито входящи нито изходящи.Проблема се решава само с рестарт като този проблем го има повечето пъти по веднъж на ден рядко по два.
Сега събирам смелост да го върна назад smile
Стига наистина проблема да е в андроида а не във виваком

Последно редактирано от Linkestis (09 Jun 2013 09:52:27)

SIII mini- 4.1.2,S Tab 2-4.2.2 ,S III - 4.3.3 smile
HTC 8S Windows Phone 8.1 sad   LG L7 p700

17   up

Linkestis написа:

Здравейте,от шест дни и аз съм със същият проблем.
Няма никакъв сигнал,постоянно се опитва да се регистрира в мрежата.Уж показва че има една чертичка,но всъщност няма сигнал sad
Нито входящи нито изходящи.Проблема се решава само с рестарт като този проблем го има повечето пъти по веднъж на ден рядко по два.
Сега събирам смелост да го върна назад smile
Стига наистина проблема да е в андроида а не във виваком

Колега, смело връщай на 4.1.1  wink
Тествано и работи на няколко телефона, това лекарство срещу този проблем d_coffee

18   up

Аз съм със заводски 4.1.2 от Франция и никога съм нямал този проблем

Samsung Galaxy S3 Mini 4.1.2

19   up

Имам същият проблем, или поне много подобен. Случва ми се да не могат да ме набират хора, като аз не получавам известие след това, а на мен телефонът ми е на пълен обхват. Странното е, че аз мога да набирам, те мен не. И след известно време аз също не мога. След като рестартирам телефона всичко си идва на мястото. Вчера пропуснах важно обаждане и откачих  skitarg
Важно е да отбележа, че съм със Samsung Galaxy Ace 2, имам го от малко повече от година и го ползвам като телефон, нямам мобилен интернет и т.н. - така че, не разбирам особено много. Тъй, като прочетох нагоре, версията на Андроида е - 2.3.6.
Другото важно е, че съм на Боб - както и родителите ми, но единствено аз съм имала такива проблеми и не мога да си обясня защо. Да не би да е нещо специфично при смартфоните, защото те не са с такива?
Така че, моля ви, посъветвайте ме какво да направя, да го дам на сервиз ли, да отида да говоря с тези в Боб ли, защото не мога да си позволя още едно такова пропуснато важно обаждане.

Imperare sibi maximum imperarium est.

20   up

FeelTheBeat написа:

....

Почвам да си мисля, че проблема си е просто в станциите на ментел (нали и боб е техен) защото при мен проблема изчезна и не се е появявал скоро, т.е. надали е от телефона.

21   up

Като цяло, аз също мисля, че е от тях. При мен също беше изчезнал (така си мислех поне), за доста дълго време, но ето че пак се случи. И какво, просто ще си чакаме подходящия момент, докато никой не може да се свърже с нас? >.<
Цял живот съм била на Мтел, не съм имала проблеми, предният ми телефон беше със Symbian - всичко си беше наред. Така че, може пък връзката да дава на късо от Андроида, знае ли човек big_smile Но просто е много досаден проблем.

Imperare sibi maximum imperarium est.

22   up

Здравейте,

Имам аналогичен проблем - както си имам пълен обхват и ми дава, че телефонът на абоната е изключен, като се набера от друг телефон. При рестарт се оправя, но това не ме устройва. Прочетох коментарите. това, което искам да добавя, е че си закупих апарата миналата седмица и съм все още с версия на Андроид 4.1.1. Искам да знам към кого мога да се обърна. Не мога да ползвам основната функция на телефона и това не ми харесва. Пропусна да отбележа, че съм на МТел, ако това има някакво значение. Апаратът е закупен на лизинг за 2 години. Ако ще е така, мога ли да го върна?

23   up

колеги, всичко това се дължи на 3g сигнала пада за секунди за това се случват тези сривове, но всичко е моментно smile

*** G3 & GT - N7000  & GT - I8190 ***
                                                                         *** ZTE BLADE 3 ***

24   up

Здравей,
Аз съм със същия проблем и засега решение няма(или поне не съм го прочел все още).На виваком съм и си купих голям пакет,сега го карам само на 2G и нямам ядове,но нета е бавен.Доста се набутах и няма решение.Прехвърлят ме едни на други и не ми решават проблема.Чакам новата версия на Андроид и дано се оправи,иначе страдаме.
Успех и дано някой намери решение на проблема.

Galaxy S 3 mini 4.1.2

25   up

да не би всички с този проблем да сте с телефони Made in Vietnam ?