1   up Сподели тази тема:    

Тема: Въпрос относно овърклок

Здравеите!От скоро съм с ace 2 рутнах го,от вчера се лутам , но не мога да намеря инфо във връзка с овърклока,та молбата ми е някои запознат да обясни нещо по темата и ако може и има смисъл,как става.
Намерих това:
forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31875935&postcount=88ttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=27696948&postcount=47 Незнам дали съм на прав път Ако дублирам тема се извиням наисти не съм я намерил.

Последно редактирано от vorteh (19 Apr 2013 13:10:11)

Samsung galaxy Ace 2

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Въпрос относно овърклок

Не може да се клоква процесора все още.

Device:Samsung Galaxy Ace 2 Rom: Стоков Android version:4.1.2 Baseband version: i8160OXXNB1

3   up

Забележка от: anDroidGuy
Мнението е изтрито защото нещата написани в него не са верни

Последно редактирано от anDroidGuy (21 Apr 2013 11:34:06)

4   up

Това са много стари кернели, с които единствената разлика е, че в опцията вместо мах 800, може да избереш 1000, 1100 или 1200 MHz - според кернела. Но нищо повече от това!

Освен това, както каза колегата forbidden8, все още няма начин да се овърклоква процесора на АСЕ 2!
Най-добре изчакайте за официално съобщение във форума по въпроса, вместо да рискувате да си повредите телефона!

[GT-I8160] Samsung Galaxy Ace 2
[KitKat 4.4.2] Cyanogenmod 11

5   up

borkins написа:

Това са много стари кернели, с които единствената разлика е, че в опцията вместо мах 800, може да избереш 1000, 1100 или 1200 MHz - според кернела. Но нищо повече от това!

Освен това, както каза колегата forbidden8, все още няма начин да се овърклоква процесора на АСЕ 2!
Най-добре изчакайте за официално съобщение във форума по въпроса, вместо да рискувате да си повредите телефона!

Няма смисъл от оверклока на предния ми телефон не усетих разлика само дето гълташе батерията много повече

Samsung Galaxy Ace 2 ROM JB-4.3. Cyanogenmod10.2 root
HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD root vargala rom

6   up

Зависи, попринцип подобрява нещата, но като нямаме работещ...

Последно редактирано от anDroidGuy (21 Apr 2013 11:32:20)

7   up

anDroidGuy написа:

Ето и още нещо интересно:
http://forum.xda-developers.com/showpos … stcount=20
Автора на този ром MinoochX е обещал да направи кернел с овърклок на 1 GHz.  А според този пост изглежда е успял но все още е нестабилно и се работи по него.

Ето и какво ще очакваме в следващата версия:

Next version:
V2.0.0
Compile ROM from source with commits from Codina JB sources - DONE
TW UX S4 - Working...
Ripple effect
CRT Animation
Boot.img kernel system
MinoochX Kernel
Fixed bootup by fixing preload issue
Merge with CM some cherry picks

Не се заблуждавайте - темата е затворена понеже се доказа , че автора лъже. До като от ST-Ericsson (която обяви , че фалира наскоро) не дадат таблицата при какво напрежение каква честота има процесора няма овърклок това е за съжаление.

Дано и да пуснат техните сорс кодове защото тези от Самсунг не стават - лично опитах да компилирам стоковия кернел и се получи но с много предупреждения. После нe посмях да го флашна за проба дали работи а попитах в ХДА - отговора беше , че няма шанс да работи. Най-много да си докарам софтбрик. Не мога да пипам сорс кода защото нямам достатъчно опит за това за съжаление. Трябва си програмист за тази работа.

Последно редактирано от astankov (21 Apr 2013 12:19:15)

DEVICE: Galaxy S3 I9300 ROM:Stock 4.3/QS-I9300-KK 2.7 KERNEL: Boeffla RECOVERY: PhilZ Touch

8   up

astankov написа:
anDroidGuy написа:

Ето и още нещо интересно:
http://forum.xda-developers.com/showpos … stcount=20
Автора на този ром MinoochX е обещал да направи кернел с овърклок на 1 GHz.  А според този пост изглежда е успял но все още е нестабилно и се работи по него.

Ето и какво ще очакваме в следващата версия:

Next version:
V2.0.0
Compile ROM from source with commits from Codina JB sources - DONE
TW UX S4 - Working...
Ripple effect
CRT Animation
Boot.img kernel system
MinoochX Kernel
Fixed bootup by fixing preload issue
Merge with CM some cherry picks

Не се заблуждавайте - темата е затворена понеже се доказа , че автора лъже. До като от ST-Ericsson (която обяви , че фалира наскоро) не дадат таблицата при какво напрежение каква честота има процесора няма овърклок това е за съжаление.

Дано и да пуснат техните сорс кодове защото тези от Самсунг не стават - лично опитах да компилирам стоковия кернел и се получи но с много предупреждения. После нв посмях да го флашна за проба дали работи а попитах в ХДА - отговора беше , че няма шанс да работи. Най-много да си докарам софтбрик. Не мога да пипам сорс кода защото нямам достатъчно опит за това за съжаление. Трябва си програмист за тази работа.

Съжалявам за заблудата. Явно и на мене хич не са ми ясни тези неща, вече два пъти бъркам. Както и да е, колегата е прав, че за да имаме овърклок, както и Cyanogenmod, който работи, ST-Ericsson трябва да пуснат сорс кода. Например S Advance (които са със същия процесор, макар и на 1 ГХц) имат Cyanogenmod на който НЕ работят Camera, Audio, Bluetooth, WiFi ,RIL ,Vibrator ,Leds. Засега можем да се надяваме че ще пуснат сорс кода преди да фалират.

Може да подпишете тази молба:
http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=2212021

Доколкото разбирам (а аз не разбирам много  smile ), липсата на сорс код за чипсета е и причината че разработчиците не успяха да направят Jelly Bean и трябваше да чакаме официален. Ако искаме да се надяваме на андроид 4.2 пак ще ни трябва този сорс. Така че Подпишете е възможно най-много хора.

Последно редактирано от anDroidGuy (21 Apr 2013 11:31:48)

9   up

Горе-долу правилно разбираш. Ако сорс кода от Самсунг беше ОК то тогава няма проблем. Нали все пак е Open Source защо публикуват нещо от което не е компилиран фърмуера т.е. работещия JB ами го крият като публикуват нещо от началото на работата с купища грешки питам аз  skitarg  devil Но какво да се прави това е положението дано публикуват и нещо работещо... angry3

DEVICE: Galaxy S3 I9300 ROM:Stock 4.3/QS-I9300-KK 2.7 KERNEL: Boeffla RECOVERY: PhilZ Touch

10   up

Съмнявам се Самсунг да ни помогнат с нещо. Всички други телефони със същия чипсет са 1 ГХц, само нашия е на 800 МХц и може би това е една от причините - все пак, ако разработчиците клокнат процесора ни на 1 ГХц телефона ни няма да е нищо по-различно от S Advance, който е със 100 - 150 лева по-скъп.             
Team CyanogenMod също са недоволни от сорс кодовете на Самсунг и затова са казали че няма да направят Cyanogenmod за S4-ката, значи не сме единствените. Единствената ми надежда е ST ericsson. Надявам се да се смилят над нас и да пуснат сорс кодовете преди да затворят компанията.

11   up

Някъде из дебрите на ХДА бях чел , че клокването на нашия телефон е безмислено и няма да допринесе с нищо повече от по-голям разход от батерията - просто такъв бил хардуера. Има известна истина в това иначе защо Самсунг ще намаляват честотата на процесора или поне аз така си мисля де...

12   up

astankov написа:

Някъде из дебрите на ХДА бях чел , че клокването на нашия телефон е безмислено и няма да допринесе с нищо повече от по-голям разход от батерията - просто такъв бил хардуера. Има известна истина в това иначе защо Самсунг ще намаляват честотата на процесора или поне аз така си мисля де...

Просто е - свалят малко честотата на процесора, продават по-евтин телефон. Предизвикват интерес при телефоните с тези цени. Трудно се намира двуядрен телефон на тази цена. Поне това си мисля - самсунг се стремят да предлагат всякакви телефони на всякакви цени.

Нова надежда за овърклок: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=2257787

Последно редактирано от anDroidGuy (30 Apr 2013 19:52:14)