1   up Сподели тази тема:    

Тема: PRESTIGIO 4055

Моля мнения за този телефон ако някой има наблюдения.

+   up

Android Реклами

2   up

Re: PRESTIGIO 4055

От два часа съм собственик на въпросния модел.  Определено се държи по-добре от вече стария ми експерия х8.
Комплектът включва освен стандартните зарядно и слушалки, кожен калъф, който е малко стегнат. Ще го разцъкам и ще напиша по-подробен коментар.

3   up

Колега дай повече инфо как се държи телефончето,снимките с добро качество ли са и клиповете 720 ли са smile

Sony Xperia SP

4   up

От днес и аз съм съм този телефон за сега добре.

Последно редактирано от vivco (29 Apr 2013 09:21:40)

5   up

Някой има ли представа защо Prestigio не са го публикували като модел?
Към собствениците - има ли радио, че различни неща чета за него?

6   up

След тридневна употреба , мога да споделя следните неща:

1. Изчистен , приятен дизайн, стабилна сглобка ( на вид)
2. Мощна батерия - при мен издържа два дена без проблем на задоволително ръчкане след първо зареждане.
3. Безпроблемна работа с две сим карти
4. Камера - 8 мегапиксела, снимал съм с фабричните настройки, на светло се ядва, на тъмно - не особено. Видео не съм снимал.
5. Силно звънене, добра чуваемост при разговори ( в началото е малко странен звука на гласа на човека отсреща, но много бързо спира да прави впечатление.)
6. Бързо сърфиране в нет-а при наличие на връзка (wi-fi и мобилна).

За други неща не съм го пробвал. Има си радио, но не съм слушал. Също и слушалките не съм използвал, не мога да коментирам за тях.
Калъфът си е все още стегнат.

7   up

След двудневна употреба и аз подкрепям колегата по горе . Приятен телефон работи добре бързо добра сглобка екрана също е добър просто добро телефонче . Само камерата е една боза не снима хубаво за 8 мегапиксела. Не мога да оправя тези контакти едните се появяват в телефона и сим картата едновременно а съм задал да чете от телефона. Мобилния интернат е от дата карта на виваком / от флашка / поставена в слот едно  и когато е пуснат не мога да приемам разговори по другата карта  не мога да прехвърля обажданията от карта две на  карта едно може би защото карта едно е само за данни ако някой може да помогне ще съм му благодарен.

8   up

vivco написа:

Мобилния интернат е от дата карта на виваком / от флашка / поставена в слот едно  и когато е пуснат не мога да приемам разговори по другата карта  не мога да прехвърля обажданията от карта две на  карта едно може би защото карта едно е само за данни ако някой може да помогне ще съм му благодарен.

Прегледай този пост (12):
http://www.androidbg.com/forum/post846811.html#p846811
Би трябвало да помогне. Успех! storstark

Prestigio MultiPhone 4300 DUO, Prestigio PMP 5580C

9   up

Luke Netwalker написа:
vivco написа:

Мобилния интернат е от дата карта на виваком / от флашка / поставена в слот едно  и когато е пуснат не мога да приемам разговори по другата карта  не мога да прехвърля обажданията от карта две на  карта едно може би защото карта едно е само за данни ако някой може да помогне ще съм му благодарен.

Прегледай този пост (12):
http://www.androidbg.com/forum/post846811.html#p846811
Би трябвало да помогне. Успех! storstark

Благодаря колега но не го намирам в телефона си това нещо.

10   up

Бихте ли прикачили някоя друга снимка  да видим качеството на камерата ако може smile

Sony Xperia SP

11   up

vivco написа:

Благодаря колега но не го намирам в телефона си това нещо.

Твоя телефон е по-различен (аз съм с 4300), но не би трябвало да е много по-различен що се отнася до операционната система и настройките. Отиваш в  Settings -> More -> GRPS Transfer Mode  и променяш това, което е под него да стане Call Prefer.

12   up

cryon написа:

Някой има ли представа защо Prestigio не са го публикували като модел?
Към собствениците - има ли радио, че различни неща чета за него?

Има радио.

13   up

Обмислям да си закупя телефона и ми е много важно как снима и дали прави HD клипове. Ако може някой  който има телефона да качи някоя друга снимка и да каже клиповете с какво каческтво са и батерията при стабилно ръчкане колко дена държи. Предварително им благодаря.

Sony Xperia SP

14   up

Каква навигация да използвам за този телефон. Благодаря

15   up

Здравейте имам телефон Prestigio MultiPhone 4055 и имам следния проблем когато е свързан блутута със безжична слушалка за разговори когато говоря и затворя и след това някой като ме избере телефона вибрира но звука за звънене липсва чува се само някакво дращене от говорителя . Когато го рестартирам мелодията за изключване се чува също много приглушено със същото дращене на звука. След рестарта телефона се оправя и без свързана слушалка на блутут също няма проблем. Благодаря

16   up

Здравейте колеги някой знае ли на тази телефон дали мога да задам звъненето на телефона да е повишаващо. Защото сега съм го дал на макс и като съм някъде в  в някоя стая е много силно а на вън не се чува.

17   up

vivco написа:

Здравейте колеги някой знае ли на тази телефон дали мога да задам звъненето на телефона да е повишаващо. Защото сега съм го дал на макс и като съм някъде в  в някоя стая е много силно а на вън не се чува.

Странно е че в обикновен GSM има такава възможност, а в Prestigio - не. Този ефект може да се постигне с допълнителна програма. Успех! tummenupp

18   up

lopital написа:

Преди около седмица си взех Prestigio 4055 и реших да потърся във този форум отзиви от този телефон. Защо обаче никой не е писал нищо за него. Дори и във Google като потърсих пак не излязоха почти никакви резултати. Та въпросът ми е, каква е причината да има толкова малко (и даже никакви) мнения за този телефон.

Защото е доста нов .Честито !В Технополис излезе на 26-и април.

Последно редактирано от satmann (19 May 2013 15:31:04)

Prestigio MultiPhone - PAP7500
Nokia X2 ,Nokia 100

19   up

lopital написа:

Преди около седмица си взех Prestigio 4055 и реших да потърся във този форум отзиви от този телефон. Защо обаче никой не е писал нищо за него. Дори и във Google като потърсих пак не излязоха почти никакви резултати. Та въпросът ми е, каква е причината да има толкова малко (и даже никакви) мнения за този телефон.  confused

Може би, са малко притежателите затова.

XiaoMi Mi2s 32GB  , HTC EVO 3D

20   up

Благодаря ви за отговорите. smile Ще се радвам, ако някой друг има този телефон да сподели мнението си за него. Засега аз съм много доволен от телефона, но пък го имам от скоро и не се знае нататък как ще се представя smile

21   up

lopital написа:

Благодаря ви за отговорите. smile Ще се радвам, ако някой друг има този телефон да сподели мнението си за него. Засега аз съм много доволен от телефона, но пък го имам от скоро и не се знае нататък как ще се представя smile

Здравей колега аз в една друга тема малко по надолу съм писал с един друг колега. Телефона е добър с джели беин е гпляма батерия която издържа два дни с ръчкане поне по два часа на ден не мие забивал досега    дисплея и той е добър. Абе с две думи приятен телефон.

22   up

Само при мен или всички 4055 са с този проблем ,а той е - зареждам телефона на 100%,стои 6 часа без да е включен,включвам го зарежда операционната система и батерията е на 85%?!

23   up

vodi6933 написа:

Само при мен или всички 4055 са с този проблем ,а той е - зареждам телефона на 100%,стои 6 часа без да е включен,включвам го зарежда операционната система и батерията е на 85%?!

Нормално то това не е толкова точно

24   up

Здравейте,от един ден съм с този модел и имам някои въпроси.Това ми е първият андроид телефон.Не можах да му пусна GPS функцията.Не намира спътниците.Изчаках го около половин час да се свърже с тях.Трябва ли да се правят някакви допълнителни настройки освен вкл. на GPS приемника?Трябва ли да се инсталира друго приложение,или да ползвам това което е в телефона.Батерията е 2500 мА/ч кога влиза в пълният си капацитет,защото след първо зареждане не ме изкара един ден и половина,ползвал съм не много.Колко време изкарва в стендбай режим?След рестарт на телефона индикатора на батерията от 58% показа 33%,това бъг в софтуера ли е или нещо друго?Благодаря предварително за отговорите.

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H

25   up

ICATA написа:

Здравейте,от един ден съм с този модел и имам някои въпроси.Това ми е първият андроид телефон.Не можах да му пусна GPS функцията.Не намира спътниците.Изчаках го около половин час да се свърже с тях.Трябва ли да се правят някакви допълнителни настройки освен вкл. на GPS приемника?Трябва ли да се инсталира друго приложение,или да ползвам това което е в телефона.Батерията е 2500 мА/ч кога влиза в пълният си капацитет,защото след първо зареждане не ме изкара един ден и половина,ползвал съм не много.Колко време изкарва в стендбай режим?След рестарт на телефона индикатора на батерията от 58% показа 33%,това бъг в софтуера ли е или нещо друго?Благодаря предварително за отговорите.

Спокойно колега след 4/ 5 зареждане батерията ще ти държи повече тя на 20% държи много почти ден .За джипиеса какяа прогма ползваш трябва от настройките да го настроиш. На наветела например пише че е включен а като го направя да е изключен от самата програма и тръгва.