1   up Сподели тази тема:    

Тема: проблем с външен gps

Здравейте приятели,
Имам външен gps приемник hollux m1000, който съм ползвал с други мои смартфони безпроблемно, но не мога да го свържа с prestigio 4500 .
Bliuetooth е вкл.и на двете у-ва, телефона намира gps, сдвояват се въвеждам паролата 0000, но като пусна навигацията igo primo и не намира никакви сателити.
Може ли някой да помогне?

+   up

Android Реклами

2   up

Re: проблем с външен gps

paffkata написа:

Здравейте приятели,
Имам външен gps приемник hollux m1000, който съм ползвал с други мои смартфони безпроблемно, но не мога да го свържа с prestigio 4500 .
Bliuetooth е вкл.и на двете у-ва, телефона намира gps, сдвояват се въвеждам паролата 0000, но като пусна навигацията igo primo и не намира никакви сателити.
Може ли някой да помогне?

И за какво ти е да го ползваш с prestigio 4500, след като последния има вграден GPS.

XiaoMi Mi2s 32GB  , HTC HD2 dzvero

3   up

Проблема в случая е, че самото приложение за навигация 'има достъп' до вътрешния жипиес, това е посочено още при инсталация. Предполагам изобщо не чеква през Bluetooth, и като е спрян GPS-а, както си описал в случая - не открива сателити.

И за какво ти е да го ползваш с prestigio 4500, след като последния има вграден GPS.

Най вероятно иска да пести батерия, макар че и през блутут си иска неговото...предполагам изкарва поне с трийсетина процента повече, но моя съвет е ако ще се ползва за навигация толкова често, по добре един жипиес от стотина лева в колата и да забравиш  tummenupp

Prestigio 4500
LG Optimus GT540 - Android 2.1

4   up

Знаех си че ще има такъв въпрос...
Ами защото:
- батерията на телефона се стопява за броени минути/час-два и дори да в включен на зарядно за кола (където се ползва) не смогва да зареди телефона, а батерията продължава да пада дори на зарядно и после телефона е неизползваем, защото няма ток за нищо.
- телефона много загрява.
- външния GPS има собствена батерия и от телефона ще харчи само bluetooth + екран.
- външния GPS е по-чувствителен и хваща повече спътници.
Има и др. по-маловажни, но т.1 е от съществено значение.