1   up Сподели тази тема:    

Тема: Китайски Galaxy S (I9000) - Вече пристигна, първи впечатления .

Колеги нов съм , надявам се ако съм объркам раздела и нещо подобно да ме разберете.
От известно време съм си навил на пръста да си купя телефон с Андроид операционна система. Досега съм използвал синбиян но смятам че човек трябва да върви напред , както и да посреща новостите с отворена врата.
Това е и причината да съм тук при вас, да се върна на въпроса определено ми трябва телефон с GPS , Wifi  и възможно най приемливата цена , както много от вас ми е писнало да ходя с два телефона особено като единия ми е за разговори с ограничен брои хора. Това е и причината да не си купя нещо наистина изпитано. Имайки предвид изложените факти съм се насочил към китайско копие на популярния Galaxy S  и алтернативата ми от финансова гледна точка  h3000, затова ви моля за вашето мнение към тази машинка. Моля ви за вашето мнение и съвети относно предстоящата ми покупка. Не знам дали като не е популярен модел ще мога да използвам вашата помощ тук за възникналите проблеми с операционната система , както и инсталирането на различни приложения.

Предварително Благодаря на всички колеги взели участие или оставили мнението си.

Последно редактирано от rosenmvr (13 Mar 2011 09:16:58)

+   up

Android Реклами

Мнения за PandaWill тук

2   up

Re: Китайски Galaxy S (I9000) - Вече пристигна, първи впечатления .

Моето мнение няма да ти хареса,но съм длъжна да го споделя-не си взимай китаец,това,което пише не винаги отговаря на истината,освен това после с ъпдейти и софт най-вероятно ще има проблем,нямаш гаранция и т.н.Вземи нещо от тук,може и втора ръка,а за другата карта,която не ползваш толкова-нещо елементарно,аз примерно с втората си карта ползвам едно lg,което си намерих преди три години-нали е само за разговори.Просто за андроида заложи на изпитана марка,примерно НТС,за да усетиш удоволствието от операционната система,без страничните ефекти на евтините китайски пръчки.

Samsung Galaxy Note 3

3   up

Разбирам че най  вероятно си права но определено не ми се носят два телефона от няколко години съм така и втория никога не знам къде е , да не забравяме че една жена обикновено има чанта със себе си smile. Относно ъпдейтите и аз се притеснявам затова разглеждах варианти и в България но единственото на което попаднах е PRIVILEG SM3 , но определено изглежда много по зле ( на живо) от по горе изброените модели.

4   up

Колега този вариант го обмислях преди седмица , да го взема от глобул под името Q1 , но пак опираме до въпроса с втория телефон , ако беше с две карти го взимам веднага.

5   up

Абе това дуал цпу как ти звучи rofl_mini ? Като дойде китаеца, може да се окаже, че операционната система мяза на андроид, ама не е. Взимай си хуавей и не се чуди, за втората симка си вземи някакъв боклук.

6   up

Колега rosenmvr, и аз като теб съм нов в андроида, и също така по финансови причини не съм си взел някое HTC, но с малко повече търсене, четене и сравнения съм се спрял и взел следния тел: http://www.gsmarena.com/zte_blade-3391.php, а пък на сина ми съм взел http://www.gsmarena.com/huawei_u8500-3451.php, които пак са в същината си китайски (дори и като бранд), но са от ДОКАЗАНИ китайски фирми, а не някви измишльотини, на които са им измисляли името, докато са си бъркали в носа. Всъщност цените на тези два телефона са абсолютно съпоставими с цените, които виждам за твоите предложения, но с възможност за много и качествени ромове и ъпдейти (поне за първия). Колежката Деси по-горе го е казала, че може да попаднеш на абсолютно менте и боклук - преди година си взех от такъв сайт уж абсолюгно копие на Блекбъри Сторм, само че с айпълско меню, на което тъча спря да му работи на месец и половина и почнах да го бия като непослушно псе. Дерзай все пак и късмет! tummenupp

Orange San Frisco / FLB - Froyo r6

7   up

Колега сигурно си прав но все пак си държа да е с две сим карти, а по въпроса за андроид и две сим карти няма проблеми. Дори след разговор с компютър 2000 , които внасят СМ2 на привилег ме увериха че няма проблеми с двете карти ако на апарата е инсталирана само едната операционна система. За сега основен фаворит ми е китайското галакси , но дали ще е възможно рутване според вас .

8   up

rosenmvr написа:

Колега сигурно си прав но все пак си държа да е с две сим карти, а по въпроса за андроид и две сим карти няма проблеми. Дори след разговор с компютър 2000 , които внасят СМ2 на привилег ме увериха че няма проблеми с двете карти ако на апарата е инсталирана само едната операционна система. За сега основен фаворит ми е китайското галакси , но дали ще е възможно рутване според вас .

Колега до преди 1 м. и аз бях като теб - изпуши ми самсунга Д880 /с двете СИМ/ и трябваше да си търся тел. Поръчах си един привилег /реплика на Х10/ уж имаше всичко дето исках - 2 сим, Wi-Fi, имейл, навигация само, че без ОС и се оказа, че всичко работи ама на половина върнах го веднага и си взех парите. Сега съм с LG O P500 и една дърта 4г. нокия и въобще не съжалявам. Като ще вземаш тел. с андроид поне вземай нещо читаво.

Поздрави!

9   up

Крачката е направена дано не съжалявам телефона вече пътува към България. Спрях се на галаксито ще споделя впечатление и някоя друга снимка веднага щом пристигне.

10   up

И сега като видиш,че е без операционна,просто менюто му прилича на андроид,защото му трябва процесор и рам да тръгне,а за 200 лв... няма как да получиш такива,които да работят ПОНЕ месец...Дано да не си разочарован (твъъъърде малко вероятно) и ти го казвам от опит,защото си бях взел реплика на айфон преди 2 години.Идва гледам кутията супер тва онова,отварям гледам на фасон го докарва,обаче като го хванах в ръка  butter  нъцки,калпава изработка и пластмаса,тръгвам да го отключвам със слайд... поне 10 опита ми трябваха отначало докато свикна на адски бавното действие на тъч пада.Отделно резолюцията е поне 30 пъти по-слаба от оригиналната,камерата е от порядъка на нокиа 7250 или сименс мс60... да не говорим,че като го отворих все едно беше сглобяван в час по трудово.Отделно,батерията не държи повече от 4-5 часа,рекорда ми е 45 мин.Откачих го от зарядното обадих се и след 45 мин се изключи  tummenupp щастие.Сега си стои в шкафа със всичките му прикачни инвентари (щото е селскостопанска техника) и си прашасва.

Очакването ми е,както казах,обикновено меню с изглед на дроид,батерия държаща 4-5 часа и камера,с която се чудш фикус ли снимаш или сестра си.Успех

HTC HD2 Android 2.3.2

11   up

Искрено се съмнявам да не си прав но надявам се до няколко дни да имам реална представа. Твърди се че си е с андруид 2.2.

12   up

offtopic
Седя и се чудя... Няма ли някоя организация, която да ни защитава от такива измислени "реплики". За мен тази дума е обидна и противоречи на всякакви морални норми в този свят. Не може да направиш апарат, който да убие конкуренцията и милиони хора по света да са влюбени в този апарат и няколко месеца по-късно..... Шок и ужас - копирали са ти устройството, което си измайсторил с толкова мъка ... Че даже твърдят, и че е по-добро...... Не мога да повярвам в какъв свят живеем.
НИКОГА, ама НИКОГА НЯМА да си купя "реплика" - устройство, което прилича на това, за което си мечтал, но всъщност не е - напротив, оказва се пълен боклук  confused . Даже твърдят, че има "Android" (omg)..

Не забравяте, че това е "Андроид" форум, а не "реплика" форум.. Тук си говорим за телефони
с операционна система "Android" , а НЕ за телефони с визуална тема "Android" , които дори нямат ОС.

Успех на ползващите "реплики".. roll

И все пак мисля, че темата е за "Общи приказки"

Последно редактирано от piqnica (19 Feb 2011 11:18:32)

13   up

Колега живеем в така наречената демокрация за която голяма част от Българския народ беше готов да направи всичко. Надявам се осъзнаваш какво значи това и че всеки има право на свободен избор какво да продава и купува стига това да не е в разрез с съществуващото законодателство в момента. Това че се правят реплики на телефони не би трябвало да попречи на любовта между потребителя (х) и дадения неодушевен предмет. Също така никъде не съм срещал до сега реплика на половин цена , която да е с по добри параметри от оригинала , та дори това да е и на реклама, бих те помолил ако срещнеш такава да я споделиш с останалите.
И не на последно място искам да ти припомня че моята тема се намира в раздел Други Android телефони а дали телефона е с Android или някакво визуално подобие на популярната операционна система аз не мога да споделя преди телефона да е попаднал в мен , до тогава мога само да споделям какво ми е казано от поддръжката на производителя и продавачите. Ако ти имаш проверена информация в тази насока , моля те да я споделиш с нас.

14   up

Извинявай, колега. Не исках да се заяждам.
Ето ТУК можеш да намериш почти пълен списък с всички android устройства.
Не намерих друг Galaxy S, освен оригиналния  confused
Успех с репликата и пиши ако е наистина с android , ще бъде интересно за всички съфорумници, а предполагам и за други хора.
By the way, ето този телефон е с андроид и 2 сим карти.  tummenupp

Последно редактирано от piqnica (20 Feb 2011 00:27:06)

15   up

Надявам се и аз не съм те обидил но го приех като пряко заяждане. Относно телефона само да пристигне и обещавам че дам пълна информация за какво става дума и актуални снимки.

16   up

Май не си останал доволен .. щом още не си писал smile

Xperia Z Ultra и Xperia Z2 Tablet smile

17   up

Вече дойде и време да се похваля втори ден съм с въпросния култов телефон за който говорихме по горе Китайски  "Galaxy S". Първите ми впечатления са много добри за изработката много стегната няма хлопане пукане или каквито и да е луфтове. Батерията е 1750 мили ампера с фабричния заряд който беше около 30% изкарах един ден и то с постоянно ровичкане в менюто. Интересно много добре се справя с двете сим карти , като за недостатък трябва да отбележа че са активни едновременно само в режим стенбаи. По друг начин казано ако говорите по едната другата не може да приеме обаждане в момента. В комплекта има две батерии USB кабел ,зарядно, книжка с опътване и  хендсфри. Ето и няколко снимки на самия апарат  Снимка 1  Снимка 2 ; Снимка 3 ; Снимка 4 ; Снимка 5 ; Снимка 6 ; Снимка 7 ; Снимка 8 ; Видео .
С удоволствие бих отговарял на всякакви въпроси и предложения за тестове на телефона , като например с какъв процесор е колко е бърз сравнение с оригинала и всякакви подобни , надявам се че ще има колеги на които ще им бъде интересно. Още съм прохождаш с операционната система , но се надявам с ваша помощ и голямо желание и старание от моя стара да навляза бързо в материята.

18   up

На мен ми хареса и ти пожелавам да си го ползваш с кеф. И съм любопитен колко ти излезе като крайна цена?

Lenovo A760

19   up

С доставката , защото не е безплатна и таксите по peypal, както и Българските простотии общо около 370 лв.

20   up

Изглежда си напълно прилично.Да си го ползваш със здраве.Аз лично очаквам да споделиш впечатления след един два месеца как се държи телефона.

1520

21   up

Само едно въпросче: С капацитивен тъч ли е  unknw_mini

LG Optimus 2X Official 2.3.4
HTC Tatoo

22   up

krisko12 написа:

Само едно въпросче: С капацитивен тъч ли е  unknw_mini

Да, виж клипчето wink

@rosenmvr изглежда доста интересно smile много ми е любопитно с какъв хардуер е  angel
и дали е с ARMv7 процесор smile пробва ли да му инсталираш flash player от маркета ?
И ще кажеш ли колко е мак. рам-та в manager-a ?

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/

23   up

Честито и със здраве да си го ползваш!
Опитай някои по-тежки игри дали ще вървят гладко, че ми е интересно.  SpeedX3d например.

24   up

Честито, изглежда супер, жив и здрав да ти е!

htcone

25   up

За сега нямам карта памет и не мога да си инсталирам много неща. Някой може ли да ми  помогне с някакъв USB Driver за MT6516 - така ми се разпознава телефона и не мога да го вържа към компютъра. А процесора е  ARM926Ej-S rev5