1   up Сподели тази тема:    

Тема: Въпрос-прехвърляне на контакти от Нокия

Здравейте на всички.
От вчера съм собственик на ХТС-Маджик.
Имам голям проблем с прехвърлянето на контактите от  Нокия--близо 500 са.
Там ги бях подредил в няколко групи ,и много детайли.
Възможно ли е :
1.Създаването на групи в ХТС
2.Запазването на детаилите на контактите- група,фирма,псевдоним,рожд.ден.....
3.По какъв начин(програмка) могат да се синхронизират контактите от ПС суит с ХТС.
4.Телефона е Нокия 5310, ОС на комп-УиндХР, не съм ползвал Аутлук експр, имам акаунт в    гугъл, ХТС синх. не може да се свърже с телефона...

+   up

Android Реклами

2   up

Re: Въпрос-прехвърляне на контакти от Нокия

Импортирай ги в Гмейла (от РС). В него може да се импортират CSV или vCard файлове. След това синхронизирай телефона с Гмейла. В гмейла има групи, та надявам се ще стане.

Не съм запознат обаче как да ги експортираш от Нокиата, но предполагам, че с някой от техните "Сюйт синк и т.н." ще стане.

Nexus 5, TF Prime, Logitech Revue Google TV
Един от първите автомобилни компютри в Европа: http://www.carstereo.com/installs/photo … leryid=609

3   up

Благодаря за сьвета,тази вечер ще пробвам стьпките.

4   up

Здравей,аз също бях с Нокиа преди това.Просто си копирах контактите на SIM картата и от там на HTC Hero.За самата синхронизация м/у Нокиа и HTC мисля,че ще доста голяма играчка и не знам, дали ще бъде въобще успешна!

5   up

Картата събира 200 номера,така че няма да стане точно по този начин,освен на няколко пъти.

Samsung Galaxy Note 3

6   up

Здравейте на всички. Вече съм готов с контактите.                                                        Следвах стъпките на poisoner ,оказаха се най-приемливи за мен.

1. С nokia PS suit се качват контактите в Outlook express.  -формата е VCF!
2. От outlook express Ескпортнах адресната книга в CSV формат.
3. В Gmail акаунта Импортнах CSV фаила.
4. Редактирах ги ,и ги подредих в групи.
5. Синхронизирах телефона с контактите от акаунта.
6. Това е .
    При мен проблема беше големият брой контакти   прибл 500
    И че имаха много позиции за подсказки  -  групи,телефони,             месторабота,длъжност,бележки и т.н. това не можах да                                                         го прехвърля на 100 % някои от позициите се изрязаха                                                          в процеса , и за това се наложи редакция в адр.книга на Гмайла.
Успех на заинтересуваните.

7   up

Сега вече се захващам да прочета краткото ръководство                                                   на телефона , че до сега не можах. По късно ще питам за
неясни моменти....

8   up

А при мен днес изникна друг проблем...

Вчера си върнах заводските настройки (дълга история) съвсем умишлено и днес тръгнах да възстановявам всичко по телефона (с Tattoo съм). Изтеглих си от маркета някаква програма, която си имах и преди - Contacts2SIM, с която си прехвърлях контактите в СИМ картата. Сега всички контакти са ми там, но не мога да ги метна в телефона, че да мога съответно да си ги синхронизирам с Facebook и т.н. Давам Menu -> Import и копира само един единствен контакт (винаги един и същ). В тази програма Contacts2SIM като отворя обаче показва, че всички контакти са в телефона. Да не би да има някъде опция за скриване?

9   up

В Contacts => menu => view => имаш 2 отметки Phone и Sim smile Виж дали там някое не е махнато.
А занапред те съветвам контаките да ги синхронизираш с Gmail. Или да им правиш бекъп по друг начин. Цялото мятане на картата (ако идеята ти е само да reset-ваш телефона) е безсмислено според мен.
Пробвай и програмката MyBackup Pro  wink Върши чудесна работа, а и можеш да бекъпваш още един куп неща по телефона  cool

HTC HERO WHITE smile

10   up

Тъкмо и аз писах по въпроса в друга тема: http://www.androidbg.com/forum/post7870.html#p7870

Galaxy Nexus ICS 4.0.4

11   up

dimitar_kolev написа:

В Contacts => menu => view => имаш 2 отметки Phone и Sim smile Виж дали там някое не е махнато.
А занапред те съветвам контаките да ги синхронизираш с Gmail. Или да им правиш бекъп по друг начин. Цялото мятане на картата (ако идеята ти е само да reset-ваш телефона) е безсмислено според мен.
Пробвай и програмката MyBackup Pro  wink Върши чудесна работа, а и можеш да бекъпваш още един куп неща по телефона  cool

Видях отметките още преди, но не... Просто и в скобките срещу Phone си пише (1). Днес записах един контакт, но се сетих след това, че автоматично се записва в телефона. Възможно ли е да се направи по default да си е Гугълски контакт?

12   up

TPOXATA написа:

Видях отметките още преди, но не... Просто и в скобките срещу Phone си пише (1). Днес записах един контакт, но се сетих след това, че автоматично се записва в телефона. Възможно ли е да се направи по default да си е Гугълски контакт?

Виж тази тема http://www.androidbg.com/forum/post7900.html#p7900... но мисля, че не може.

HTC HERO WHITE smile

13   up

tiho написа:

Здравейте на всички. Вече съм готов с контактите.                                                        Следвах стъпките на poisoner ,оказаха се най-приемливи за мен.

1. С nokia PS suit се качват контактите в Outlook express.  -формата е VCF!
2. От outlook express Ескпортнах адресната книга в CSV формат.
3. В Gmail акаунта Импортнах CSV фаила.
4. Редактирах ги ,и ги подредих в групи.
5. Синхронизирах телефона с контактите от акаунта.
6. Това е .
    При мен проблема беше големият брой контакти   прибл 500
    И че имаха много позиции за подсказки  -  групи,телефони,             месторабота,длъжност,бележки и т.н. това не можах да                                                         го прехвърля на 100 % някои от позициите се изрязаха                                                          в процеса , и за това се наложи редакция в адр.книга на Гмайла.
Успех на заинтересуваните.

Да ама не на windowls 7 няма Outlook express единственото на което nokia suite копира контактите е Microsoft otlook а на него не видях никъде експортира контактите накуп единственото което открих е да ги  прави  vcf което е добре но един по един 800 контакта ми идва в повече.Още по лошо е че за да ги кача в Gmaila е пак един по един.
Ще съм много много благодарен да дадете съвет