126   up Сподели тази тема:    

Re: Alcatel one touch idol mini 6012x

eddygordo написа:

интересувам си дали си заслужава да си взема това мини защото ме притеснява самата марка че я купиха китайци и не знам колко ще издържи самия телефон
колебая се между този и дизаяр 300

А кое ти дава гаранция ,че като е самсунг или сони и т.н няма да се развали и ще е вечен.

+   up

Android Реклами

127   up

Последно кой е по - добрият модел, големият Idol или минито ? Казахте някакви неща, че камерата на минито била по - добра .. тя е 5мп, а на големия е 8. Предпочитам нещо по - голямо за това мисля да взема големият, но да попитам кой е по - добър ?

LG Optimus Black P970 4.4 KitKat ----> ZTE Nubia Z5s Mini

128   up

Rad0slaw
зависи какво искаш от телефоните,който и да вземеш няма да сгрешиш.ако ти трябва стабилен wi-fi,gps и малко по издражлива батерия малкия е по добър,но ако ще ползваш повече приложения едновременно повечето рам си казва думата + за големия.камерата на малкия е по добра при снимки от близо при по голямо растояние не виждам разлика цветкавицата и при двата върши работа само на близо(не повече 1.5м).ако искаш хубави снимки си трябва фотоапарат.за игри също големия е малко по добър.слушалките на малкия са много зле на големия са добри.

ZTE blade oled ,Alcatel one touch idol mini ,ZTE Blade 3

129   up

искам да задам един въпрос свързан с малкия брат и големият брат big_smile
Защо по-малкия брат е почти двоино по-евтин като цена в мобилните оператори при положение, че се представя по-стабилно в доста неща в сравнение с по-големият си брат?
Интересува ме зящото днеска ще купя един от тези два смартфона като по-вероятно е да взема по-големия брат от виваком.
Мерси, предварително.

Последно редактирано от petko93 (09 Jan 2014 14:50:46)

130   up

bekama_89
ппц нищо ама сони самсунг хтс са си утвърдени марки на пазара вярно че има дефекти бройки мн ясно ама като цяло се знаят като надеждни марки , а алкател са нови в смартфоните и нямат никви традиции и съм чувал че ходят мн по ремонти

Последно редактирано от eddygordo (09 Jan 2014 14:56:52)

131   up

eddygordo написа:

..........а алкател са нови в смартфоните и нямат никви традиции ....

facepalm1  Може да се поразтърсиш из нета и с изненада ще установиш, че Алкател са една от най-старите фирми за телекомуникационно оборудване в световен мащаб. Правят телефони от 100 г. Та точно думичката "нови", казана за тях е ...

Xiaomi Mi3 + Nokia Lumia 525 + Sony Ericsson W800 + Nexus 7 Cellular 2012 г.
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )

132   up

emski_vas написа:
eddygordo написа:

facepalm1  Може да се поразтърсиш из нета и с изненада ще установиш, че Алкател са една от най-старите фирми за телекомуникационно оборудване в световен мащаб. Правят телефони от 100 г. Та точно думичката "нови", казана за тях е ...

Какво да обясняваш smile

133   up

eddygordo написа:

bekama_89
ппц нищо ама сони самсунг хтс са си утвърдени марки на пазара вярно че има дефекти бройки мн ясно ама като цяло се знаят като надеждни марки , а алкател са нови в смартфоните и нямат никви традиции и съм чувал че ходят мн по ремонти

И как ще са нови пък си чувал че ходят много по ремонти не го разбирам тоя израз или сравняваш с старите алкатели за 2 месеца нито един път не ми е създал проблем а на брат ми е сони и сече яко и забавя не казвам че алкатела е по хубав от водещите марки но е един чудесен смартфон с супер дисплеи и процессор

134   up

Може ли да ми кажете за какви пари сте го купили? В Германос пише 79,00 лв. и някакъв план.. кой си го е купил така или за 24 месеца?

Sony Xperia P

135   up

bekama_89 написа:
emski_vas написа:
eddygordo написа:

Какво да обясняваш smile

като телефони може и да са стари ама като СМАРТ БРАТОЧИ СА НОВИ и като телефони са давали спр мн грешки и за тва ме притеснява като смарт дали няма да е същото

136   up

Имам едно въпросче с това приложение за изчистването на рамта SystemPanelLite Task Manager може ли да " осерем " нещо по телефона ?  Днес си купих стандартен скреен протектор голяма борба беше с едно бръснарско ножче взима ми са тока и накрая пак има едно две балончета sad

137   up

ако телефона не е рутнат няма да оцапате нищо.

138   up

eddygordo написа:
bekama_89 написа:
emski_vas написа:

Какво да обясняваш smile

като телефони може и да са стари ама като СМАРТ БРАТОЧИ СА НОВИ и като телефони са давали спр мн грешки и за тва ме притеснява като смарт дали няма да е същото

сегашните алкатели нямат нищо общо от тези в миналото.китайците купиха марката заради това че е известна в европа.сегашните смартчета са базитани на МТК платформа и никак не са за подценяване.цена възможности мисля че нямат конкуренция може би ZTE друга "не известна китайска марка "ги конкурира че са и по силни от тях.

139   up

да аз зн 4е нямат просто казвам 4е са нови не са от 100 години смартфоните им както каза онова гъзи там
виждам 4е и сте мн доволни от телефона и се надявам и аз да остана 6тот и аз 6те си взема такъв просто както казах се 4удя колко 6те издържи надявам се доста (поне гаранцията си)

Забележка от: Модератор

Нарушени т. 4 от Правилата.

Последно редактирано от emski_vas (12 Jan 2014 00:13:10)

140   up

bekama_89 написа:
eddygordo написа:

интересувам си дали си заслужава да си взема това мини защото ме притеснява самата марка че я купиха китайци и не знам колко ще издържи самия телефон
колебая се между този и дизаяр 300

А кое ти дава гаранция ,че като е самсунг или сони и т.н няма да се развали и ще е вечен.

Здравейте!!И аз така се 4удех,и на края взех desire 300,но след 5 ден се отказа 4е е дефектен.Замръзваше,рестартираше се сам и тн.Дадох го за ремонт-оправиха го ,но не бях доволен от този телефон първо заради камерата и заради Sensa на HTC.Продадох го и взех Idol mini от глобул за 299лв.Ползвам го ве4е 10 дни и съм много доволен,дисплей,камера и работа .Батерията ми кара 2 дена със нормално натоварване.Така 4е според мен за цената си телефона отговаря с много добри хараткеристи,спрямо desire 300,който е по скъп а няма дори светкавица.

OneTouch Idol Mini 6012x -4.2.2 stock

141   up

MusicMAN написа:

.......   понеже батерията не се вади. .....

Здравейте.Тъй като съм пред дилема за покупка на нов телефон, съмс е спрял на този алкател.Прочетох всичките 6 страници и получих долу-горе представа за телефона, но ми стана интересно това мнение.Найстина ли телефона е с несменяема батерия?

Благодаря предварително.

K 750i , N95 8Gb, E72, Samsung Galaxy S II - 16GB microSDHC карта Transcend class 10 , Huawei Ascend P6-Ползва се за таблет - 16GB microSDHC карта Transcend class 10

142   up

aazzssaamm написа:
MusicMAN написа:

.......   понеже батерията не се вади. .....

Здравейте.Тъй като съм пред дилема за покупка на нов телефон, съмс е спрял на този алкател.Прочетох всичките 6 страници и получих долу-горе представа за телефона, но ми стана интересно това мнение.Найстина ли телефона е с несменяема батерия?

Благодаря предварително.

ем да той е с капсоловидна форма един вид не може6 да му махне6 като на обикновинните телефони капачето просто 6тот  не съ6тествува

Забележка от: Модератор

Нарушени т. 4 от Правилата.

Последно редактирано от emski_vas (13 Jan 2014 23:10:39)

143   up

Не разбирам защо бихте се притеснили за несменяемата батерия. iPhone и другите му производни, също са с вградена батерия и се продават на поразия. Другото, което държа да вметна е, че Alcatel-чето разполага с дългогодишната опция на Alcatel за бавно зареждане, което запазва батерията (вижте в менюто).

144   up

Здравейте.Благодаря за бързият отговор.Бих искал също да попитам каква програма е необходима за връзката му с компютър? Лесно ли се пуска интернет на компютъра от телефона през мобилният оператор?
Благодаря предварително.

K 750i , N95 8Gb, E72, Samsung Galaxy S II - 16GB microSDHC карта Transcend class 10 , Huawei Ascend P6-Ползва се за таблет - 16GB microSDHC карта Transcend class 10

145   up

не ти трябва програма за връзка с компа и много лесно можеш да прехвъряш интернет от тела към компа (това е опция на андроида и се поддържа от всички смартфони хотспот-тетеринг)можеш да ползваш тела като wi-fi рутер и да ползваш мобилния интернат от тела,да хващаш чужд или свой wi-fi  (като wi-fi модул) и подаваш към компа чрез usb тетеринг.

146   up

kingkacho написа:

не ти трябва програма за връзка с компа и много лесно можеш да прехвъряш интернет от тела към компа (това е опция на андроида и се поддържа от всички смартфони хотспот-тетеринг)можеш да ползваш тела като wi-fi рутер и да ползваш мобилния интернат от тела,да хващаш чужд или свой wi-fi  (като wi-fi модул) и подаваш към компа чрез usb тетеринг.

Благодаря за бързият отговор.Може би аз не съм попитал точно.Интересува ме по - скоро как е решен въпросът с драйверите.Питам защото по непонятни за мен причини имам проблем с ползването на интернет на компютър от телефон SGS2лпроблемът съм решил като ползвам Wi-Fi Hotspot.

147   up

ако компа ти има инернет win7 си ги тегли автоматично и повече не се занимаваш

148   up

Здр колеги да ви питам собствениците на този телефон как стой въпроса със обхвата  бивали го?, че сегашния ми алкател 991 от известно време взе да губи обхвата ей така за секунда спира и пак тръгва.Някой път дори ей така получавам и sms за пропуснати повиквания и не знам уж има обхват а защо се получава .Най-често ми се случва като ,че ли като ползвам wifi дано при aidol mini да го няма този проблем с обхвата.

alcatel ot 991 globul touch

149   up

Обхвата е идеален за сравнение мога да ви кажа ,брат ми има сони експерия и обхвата му е по малко от на моя на глобул сме

150   up

няма да имаш ядове ползвам доста wi fi и не съм имал проблеми с мрежата на мтел , но не би трябвало да има значение.