26   up Сподели тази тема:    

Re: Заключване на дисплей

Питанка написа:

Факт е, че днес 3 пъти ми се прекрати разговора с End Call. Като махам телефона от ухото си, светва, като го слагам изгасва, но не мога да го следя, докато говоря какво прави ... Като го опра до бузата си без да искам и изключва ...
Купуван е от Германос, преди 2 дни ...
Може би трябва да внимавам повече, докато говоря, не съм свикнала още сигурно.
Къде се набира този код, който awsom50 спомена ?
Какво е dialer на чист български език ?  big_smile

Хах, то това ли било мам*а му. А аз се карах на хората, че е от тях. Снощи ми се случи това за пореден път. И моя е от Глобул купен. Значи с две думи...., не трябва да се допира прекалено до бузата ли?

EDIT: Относно сервиза..., не си давайте телефоните. Аз нямам подобен проблем с гасенето на екрана, но евентуално ако се случи, никога няма да го дам на сервиз.

Последно редактирано от Georgi_Parvanov (15 Jun 2011 17:06:05)

+   up

Android Реклами

27   up

Georgi_Parvanov написа:
Питанка написа:

Факт е, че днес 3 пъти ми се прекрати разговора с End Call. Като махам телефона от ухото си, светва, като го слагам изгасва, но не мога да го следя, докато говоря какво прави ... Като го опра до бузата си без да искам и изключва ...

Хах, то това ли било мам*а му. А аз се карах на хората, че е от тях. Снощи ми се случи това за пореден път. И моя е от Глобул купен. Значи с две думи...., не трябва да се допира прекалено до бузата ли?

Мхм, и аз първия път се скарах, ама като започна да ми се случва на различни хора, се сетих, че е от мен  big_smile

28   up

awsom50 написа:

който има проблеми със сензора за близост или същият въобще не работи - набирате *983*0#, после цъквате на sensors, test light, test proximity - трябва да изпише, че са ок. Ако не са - тествайте ги няколко пъти и ще проработят. Може също така да ги калибрирате. Точно тези опции, за които пиша, за абсолютно безопасни.

Такаа, тествах аз и резултата е следния:

Proximity   - Fail
Light         - Fail

Другите 2 - ОК

29   up

Proximity не трябав да дава fail !!! А и светлинния също !

Sony Xperia S - Trinity Vengeance RaptorXL V3.5

30   up

globetrance написа:

Proximity не трябав да дава fail !!! А и светлинния също !

За сервиз ли съм ?

31   up

Питанка написа:

За сервиз ли съм ?

awsom50 написа:

който има проблеми със сензора за близост или същият въобще не работи - набирате *983*0#, после цъквате на sensors, test light, test proximity - трябва да изпише, че са ок. Ако не са - тествайте ги няколко пъти и ще проработят. Може също така да ги калибрирате. Точно тези опции, за които пиша, за абсолютно безопасни.

32   up

globetrance написа:
Питанка написа:

За сервиз ли съм ?

awsom50 написа:

Ами тествах 1000 пъти, калибрирах и положението пак е Fail !!!  skitarg  skitarg  skitarg
Eйй, скъсва ми нервите т'ва телефонче ...  skitarg  skitarg  skitarg  skitarg
Май ще се разделяме ...

33   up

Просто го занеси на сервиз. В гаранция е сигурно. Не е твоя вината, че не работят сензорите, така че ще ти ги оправят.

Edit: Ако имаш като моя (Orange San Francisco) нещата стават сложни...

Последно редактирано от shadee (15 Jun 2011 21:31:43)

Запознайте се с Правилата на форума.
Устройства: Samsung Galaxy SII NFC, Google Nexus 7 2012 | Предишни: ZTE Blade III, ZTE Blade (Orange San Francisco)

34   up

Явно дефектите не са изключени в някой бройки, тъй като, бях споменал в една друга тема, когато ходих в Германос да си купувам дадения телефон, дисплея не си сменяше положенията когато го въртих. Изкараха ми го от неотпечана кутия, но не работеше. Отидох в друг техем магазин, където работеше дадената екстра. Затова и който го купува нов или втора/трета ръка трябва да си отваря очите.

35   up

Така е. Ама гледам повечето дефекти са по Gen2 и по-специално може би партидата на GLOBUL, собствениците на San Francisco много не се оплакват.

Запознайте се с Правилата на форума.
Устройства: Samsung Galaxy SII NFC, Google Nexus 7 2012 | Предишни: ZTE Blade III, ZTE Blade (Orange San Francisco)

36   up

Georgi_Parvanov написа:
Питанка написа:

EDIT: Относно сервиза..., не си давайте телефоните. Аз нямам подобен проблем с гасенето на екрана, но евентуално ако се случи, никога няма да го дам на сервиз.

Е, горе казваш, че и на теб са ти се прекратявали разговори няколко пъти, а после си нямал такъв проблем ... Той и моя  екран си гасне и се включва, но пак, по не знам каква причина затварям на хората ...

37   up

Кода се въвежда в dailer-a, да. Не се натиска "call" след това, менюто излиза веднага. Този проблем е софтуерен. Дори и да изпише fail, се оправя, но в повечето случай работи до рестарт. Сензорите работят, просто не са им зададени правилните данни. С този метод се коригира това нещо.

38   up

Междудругото, трябва да знаете, че когато сте в разговор дисплея ще изгасне само ако акселерометъра отчете, че телефона преминава от положението държане на телефона в ръка до положение за разговор - до ухото(не знам как по-добре да го обясня). С 2 думи ако искате да пробвате дали ви работи сензора, набирате номер, но просто слагате пръст в/у сензора - то дисплея няма да изгасне. Ще изгасне ако придвижите телефона до ухо(вертикално положение) и вече разбира се когато отчете, че е близо(в случая до главата).

39   up

awsom50 написа:

Междудругото, трябва да знаете, че когато сте в разговор дисплея ще изгасне само ако акселерометъра отчете, че телефона преминава от положението държане на телефона в ръка до положение за разговор - до ухото(не знам как по-добре да го обясня). С 2 думи ако искате да пробвате дали ви работи сензора, набирате номер, но просто слагате пръст в/у сензора - то дисплея няма да изгасне. Ще изгасне ако придвижите телефона до ухо(вертикално положение) и вече разбира се когато отчете, че е близо(в случая до главата).

При мен сензора гаси дисплея (следователно работи) , но по време на разговор му става нещо и докато се усетя съм затворил .

Междудругото ако някой с подобен проблем мисли да го дава за гаранция не мисля че ще има успех (поне на мен след две-три седмици чакане ми върнаха телефона флашнат .

40   up

al3ks1nd3r написа:
awsom50 написа:

При мен сензора гаси дисплея (следователно работи) , но по време на разговор му става нещо и докато се усетя съм затворил .

Междудругото ако някой с подобен проблем мисли да го дава за гаранция не мисля че ще има успех (поне на мен след две-три седмици чакане ми върнаха телефона флашнат .

Е, моят проблем е точно като на теб  al3ks1nd3r. И на мен не ми се иска да го давам на сервиз. Май ще го махам тоя телефон. Е*ахти и телефона, все едно съм обсебена, та 3 дни непрекъснато да се занимавам с него  skitarg
Според мен най-важната функция на телефона е, да се говори безпроблемно !!! С тая бричка не става, само се ядосвам, освен това аз доста пътувам, както разбирам и обхват няма да имам като хората и батерията ще ми пада за 1, 2 дни .... Еее, за к'во ми е тоя паметник ??? 
Ще си се връщам към старата Нокийка 6303 - батерията цепи 5,6 дни, обхвата също ( по странни хижи, цялата тумба го ползва да говори) ...

Последно редактирано от Питанка (16 Jun 2011 11:44:20)

41   up

Питанка написа:
al3ks1nd3r написа:
awsom50 написа:

Е, моят проблем е точно като на теб  al3ks1nd3r. И на мен не ми се иска да го давам на сервиз. Май ще го махам тоя телефон. Е*ахти и телефона, все едно съм обсебена, та 3 дни непрекъснато да се занимавам с него  skitarg
Според мен най-важната функция на телефона е, да се говори безпроблемно !!! С тая бричка не става, само се ядосвам, освен това аз доста пътувам, както разбирам и обхват няма да имам като хората и батерията ще ми пада за 1, 2 дни .... Еее, за к'во ми е тоя паметник ??? 
Ще си се връщам към старата Нокийка 6303 - батерията цепи 5,6 дни, обхвата също ( по странни хижи, цялата тумба го ползва да говори) ...

В повечето случай евтиното наистина излиза по-скъпо .Вчера 1 час след като си го взех от "ГАРАНЦИЯ" го изпуснах и му се счупи дисплея и познай ,части за този телефон няма никаде,така че  пак отива в същият сервиз в който сигорно така ще ме жулнат че и аз ще се чудя откаде ми е дошло.Ако можеш продавай го .

42   up

Здравейте! Закупих Z3-Globul на 28.05 .При мен сякаш всичко работи.На теста за сензора това Proximity изписва fail,като го калибрирам ми изписва че Proximity е ок.Но надписа fail оставя там.  Като говоря по тел. не ми е изключвал разговора дисплея си изгасва като го доближа до ухото си.Това добре ли е ?

cm-7.2.0-blade

43   up

Питанка написа:

Това, че някои бройки имат проблем с обвхвата не значи, че и твоята е такава !
Мисля, че много се разпалихте... Какъвто и ''андроид паметник'' да си купиш няма да те кара повече от нокийката ! А това, че бройката ти е дефектна - "шанс" и да ти за обеца  да гледаш какво купуваш и да не търсиш евтиното !

Последно редактирано от globetrance (16 Jun 2011 18:45:51)

44   up

globetrance написа:
Питанка написа:

Това, че някои бройки имат проблем с обвхвата не значи, че и твоята е такава !
Мисля, че много се разпалихте... Какъвто и ''андроид паметник'' да си купиш няма да те кара повече от нокийката ! А това, че бройката ти е дефектна - "шанс" и да ти за обеца  да гледаш какво купуваш и да не търсиш евтиното !

Какво означава да не търся евтиното ? Не съм си купила телефона от циганин на пазара, а от Германос !!!
Да, явно е дефектна, явно такъв ми е късмета, но не смятам, че имам някаква вина за това, че да си слагам обеца на ухото ...

45   up

369 лв + 21 лв /мемори карта / дадох аз, не са малко.  Телефонът не е боклук, даже никак. Давам ви пример с XBOX и PS, които не са китайски по произход, но са фраскани с дефекти и те, а цените им бяха по 1240 лв . Всичко е късмет, шанс и най-вече определено трябва да се гледа много внимателно. Вярно се си го купил от циганите, но аз като го купувах от Германос функията на въртенето на дисплея липсваше, дефектна бройка, която вече е в някой..., който скоро може и да пише тук.

46   up

Имах впредвид , че си взела телефона евтино спрямо други андроид телефони... Цената му наистина е по- ниска от телефоните на ХТЦ от същия клас, затова ти казвам ''евтино''. Преди да си купя моя писах н да асам натам по форумите да питам за качество на изработка, ала бала и всички ме съветваха взимай го не е нискокачествена изработка, заслужава си телефона ... Да ама не ... Ето ти наистина видя, че телефонът не е произведен качествено! А  и други хора се оплакват, не си само ти ! Мога да си сложа ръката на сърцето и да напиша, че повече ЗТЕ няма да су купя , независимо, че моят ''засега'' не ми е правил проблеми.

Последно редактирано от globetrance (16 Jun 2011 19:13:13)

47   up

globetrance написа:

Имах впредвид , че си взела телефона евтино спрямо други андроид телефони... Цената му наистина е по- ниска от телефоните на ХТЦ от същия клас, затова ти казвам ''евтино''. Преди да си купя моя писах н да асам натам по форумите да питам за качество на изработка, ала бала и всички ме съветваха взимай го не е нискокачествена изработка, заслужава си телефона ... Да ама не ... Ето ти наистина видя, че телефонът не е произведен качествено!

Оооо, мисля че прекалено много време даже му отделих на този телефон. Камо ли да бях питала, разпитвала и да се чудя все едно къща ще купувам. В крайна сметка всичко е късмет. Приятелката ми е със Самсунг Галакси Ес, който е 4, 5 пъти по-скъп. Той е даже по-бъгав от моя ...  big_smile Не знам колко време седя по сервизи, вече и писна и кара така ... И моя май го чака същата съдба, ама ще го прехвърля на мъжа ми  wink

48   up

Georgi_Parvanov написа:

369 лв + 21 лв /мемори карта / дадох аз, не са малко.  Телефонът не е боклук, даже никак. Давам ви пример с XBOX и PS, които не са китайски по произход, но са фраскани с дефекти и те, а цените им бяха по 1240 лв . Всичко е късмет, шанс и най-вече определено трябва да се гледа много внимателно. Вярно се си го купил от циганите, но аз като го купувах от Германос функията на въртенето на дисплея липсваше, дефектна бройка, която вече е в някой..., който скоро може и да пише тук.

Прав си. Но аз като отивах да си го взимам, нямах никаква представа, що е това Android  smile

49   up

А защо не пробвате в момента в който ви вдигнат, да си заключите телефона? Така ще си говорите и няма опасност да се прекъсне разговора.  smile

Xiaomi MI-3 & Galaxy S & PS3 & Nexus 7
Поправям, преинсталирам и отключвам Андроидчета    Вече и във Fb   smile

50   up

Bæ6i4 написа:

А защо не пробвате в момента в който ви вдигнат, да си заключите телефона? Така ще си говорите и няма опасност да се прекъсне разговора.  smile

Не става.
Като си го сложа до ухото изгасва, но после по някое време започва да святка, след като се размърдам малко повече, докато говоря, клавиатурата съответно си се отключва и затварям без да искам ... 
От Германос идвам, гледаха ме като полезно изкопаемо, правиха там някакви тестове, наред всичко било. Ева ли не излезе, че докато говоря, трябва да стоя мирно, това практически няма как да стане, защото обикновено върша 100 неща на куп ...
Както и да е, още няколко дни ще видим дали ще се разберем, иначе отива в сервиза да го отварят.